Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż stemplami Gorzów Wielkopolski

Jak wybrać idealny masaż relaksacyjny? Powinien być on w pełni dopasowany do indywidualnych potrzeb, zapewniając głębokie odprężenie i relaks oraz wykazując właściwości pielęgnacyjne. Wszystkie te kryteria spełnia choćby masaż stemplami, realizowany przez różne gabinety masażu w Gorzowie Wielkopolskim.

Na naszej stronie można znaleźć szeroki wybór takich terapii manualnych. Wystarczy skorzystać z naszej praktycznej wyszukiwarki.

Masaż stemplami (Gorzów Wielkopolski) – na czym polega?

Olejowy masaż stemplami ziołowymi to szczególnie lubiany typ masażu relaksacyjnego całego ciała. Swe źródła wiąże z tajską tradycją terapii manualnej, stosowany jest jednak chętnie na całym świecie, w tym również w Polsce, czego przykładem może być nasza oferta na stronie Gabinety Masażu. Podczas masażu używane są specjalne stemple, czyli przyjemne w dotyku woreczki lniane lub bawełniane, wypełnione naturalnymi składnikami (zwłaszcza ziołami, skórką cytrusów, korą drzew, płatkami kwiatów), wykazującymi cenne właściwości pielęgnacyjno-lecznicze.

Taki zabieg łączy więc klasyczne techniki masażu na tkance podskórnej z innymi elementami, jak akupresura, masaż olejowy i aromaterapia.

Jak przebiega zabieg masaż stemplami ziołowymi (masaż tajski, masaż balijski)?

Zabieg nazywany masażem stemplami nie jest specjalnie trudny do wykonania. Realizuje się go na gołą skórę z pomocą woreczków wcześniej podgrzewanych w oleju (kokosowym, winogronowym etc.) na małym ogniu, wypełnionych mieszanką cennych składników, dopasowanych do konkretnych potrzeb pacjenta. Gdy osiągną już one optymalną temperaturę, stemple odciska się z nadmiaru oleju. Kolejnym krokiem jest nałożenie woreczków na skórę masowanego i przeprowadzenie zabiegu, podczas którego stosuje się technikę głaskania, rozcierania i oklepywania.

Na co wpływa masaż stemplami ziołowymi – lepsze krążenie krwi, odżywienie skóry

Wraz z realizacją masażu mieszanka roślinnych składników uwalnia kolejne substancje zapachowo-pielęgnacyjne, dzięki którym możliwa jest poprawa kondycji skóry (nawilżenie, odżywienie, usunięcie stanów zapalnych). Oprócz tego aromaty otulają masowanego pięknym zapachem, który pomaga osiągnąć stan głębokiego relaksu i odprężenia. Takie masaże pomagają zatem wyciszyć się, rozluźnić spięte mięśnie i stawy, poprawić ich elastyczność oraz usunąć dolegliwości bólowe w różnych częściach organizmu. Nie zapominajmy również o tym, że masaż stemplami wspiera krążenie krwi, dotlenienie tkanek, a jego celem bywa też detoksykacja i usunięcie obrzęków, z czego chętnie korzystają choćby osoby walczące z cellulitem.

To zatem idealny zabieg dla pacjentów narażonych na długofalowy stres, szukających skutecznego sposobu na odprężenie i poprawę nastroju.

Tajski masaż stemplami ziołowymi – skuteczne masaże w Gorzowie Wielkopolskim

W niejednym salonie w Gorzowie Wielkopolskim można skorzystać z masażu stemplami ziołowymi, który poprawia funkcjonowanie organizmu, wspiera dotlenienie tkanek w całym ciele, wspomaga piękny wygląd oraz pozwala skutecznie zadbać o lepsze samopoczucie.

Jeśli zatem chciałbyś poczuć ciepło stempli i ujmujący zapach naturalnych olejków, koniecznie zapisz się na zabieg już dziś za pośrednictwem naszej strony.