Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Drenaż limfatyczny Gorzów Wielkopolski

Istnieją rozmaite formy masażu, z których warto skorzystać dla ogólnej poprawy kondycji fizycznej. Wiele zabiegów wspiera funkcjonowanie różnych narządów oraz korzystnie oddziałuje na samopoczucie pacjenta. Jednym z nich jest bez wątpienia drenaż limfatyczny.

W naszej ofercie na stronie GabinetyMasazu można znaleźć wybór gabinetów, w których można skorzystać z dobroczynnych właściwości tej terapii manualnej.

Drenaż limfatyczny (Gorzów Wielkopolski) – na czym polega?

Drenaż limfatyczny to jeden z zabiegów, na które można wybrać się w mieście Gorzów Wielkopolski. Jego podstawowym celem jest pobudzanie tkanek głębokich z pomocą nacisku, by aktywować do działania układ chłonny.

Jest to kombinacja powolnych ruchów (obrotowych, okrężnych, pompujących, czerpiących), dostosowanych do indywidualnych możliwości i potrzeb pacjenta.

Zabieg składa się z dwóch faz:

  • przesuwania – przemieszczanie płynu w kierunku węzłów chłonnych z pomocą ucisku tkanek,
  • odprężenia – ponowne napełnienie naczyń limfatycznych.

Prawidłowy drenaż limfatyczny prowadzi zatem do zwiększania objętości czasowej limfy (czasu potrzebnego do naprzemiennego napełniania i opróżniania naczyń limfatycznych), co powoduje szybszy transport limfocytów, wytwarzanych w węzłach chłonnych.

Drenaż limfatyczny – jakie posiada właściwości (oczyszczające, detoksykujące)?

Co takiego daje usprawnienie przepływu płynu limfatycznego z i do węzłów chłonnych? Głównym zadaniem jest lepsze krążenie chłonki w układzie limfatycznym, co powoduje poprawę odporności oraz usunięcie z organizmu toksyn i innych produktów przemiany materii. Drenaż wykazuje działanie oczyszczające i detoksykujące oraz wpływa korzystnie na gospodarkę wodną w całym organizmie, przez co niweluje obrzęki i przestoje limfy.

Co więcej dobrze przeprowadzony zabieg w profesjonalnym gabinecie w Gorzowie Wielkopolskim poprawia krążenie krwi i redukuje napięcie mięśni, co pomaga zrelaksować się, wyciszyć i poprawić ogólne samopoczucie. Nie zapominajmy również o tym, że drenaż doskonale wspomaga walkę z cellulitem lub zbędnymi kilogramami, modelując sylwetkę.

Różne rodzaje drenażu limfatycznego – dla kogo są wskazane?

Masaż limfatyczny ma na celu pobudzenie układu limfatycznego (usprawnienie przepływu limfy). Jakie są wskazania do zabiegu? Na taką terapię manualną powinny zdecydować się osoby cierpiące z powodu obrzęków limfatycznych, tłuszczowych lub żylno-limfatycznych. Bywa bardzo przydatny także przy leczeniu obrzęków wtórnych, wywołanych przez urazy lub zabiegi operacyjne. Niejednokrotnie drenaż wykorzystuje się u sportowców, by przyspieszyć regenerację pourazową, a także w gabinetach spa, by skuteczniej modelować ciało, usuwać uczucie ciężkich nóg lub nieestetyczna skórkę pomarańczową.

W niektórych salonach oprócz standardowej terapii manualnej da się skorzystać z zabiegów wykorzystujących technologię masażu podciśnieniowego, w której z pomocą specjalnych opasek wypełnianych powietrzem stymuluje się układ limfatyczny do wytężonej pracy.

Zabiegi wykonywane w gabinetach w Gorzowie Wielkopolskim pozwalają poprawić przepływ chłonki, zredukować obrzęki bądź pozbyć się cellulitu. Zanim jednak podejmie się decyzję o skorzystaniu z usług profesjonalnego terapeuty, warto sprawdzić, czy nie istnieją przeciwwskazania do zabiegu. Zalicza się do nich ostre stany zapalne, niewydolność serca, infekcje. Z drenażu nie powinny również korzystać kobiety w ciąży lub w czasie menstruacji.

Drenaż limfatyczny czy masaż relaksacyjny – różne zabiegi w Gorzowie Wielkopolskim na stronie GabinetyMasazu

Nieustannie dążymy do poszerzenia bogatej oferty masaży dostępnych na stronie GabinetyMasazu. Współpracujemy z renomowanymi gabinetami i centrami spa, zatrudniającymi doświadczonych, certyfikowanych terapeutów, którzy z pomocą własnych dłoni lub profesjonalnego sprzętu są w stanie wspomóc organizm i układ limfatyczny – dla poprawy kondycji fizycznej pacjenta w każdym wieku.

Sprawdź dostępną ofertę i wybierz zabieg dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb.