Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż sportowy Gorzów Wielkopolski

Różne techniki masażu są przeznaczone dla rozmaitych grup pacjentów, którzy potrzebują wsparcia w procesie powrotu do zdrowia lub rozluźnienia i odprężenia w szczególnie stresujących sytuacjach. Istnieją też zabiegi dedykowane osobom aktywnym fizycznie.

W naszej ofercie na stronie GabinetyMasazu można znaleźć specjalną kategorię masaż sportowy, zabieg przeznaczony dla sportowców zawodowych i amatorów na różnych etapach przygotowania do wysiłku fizycznego.

Czym jest masaż sportowy Gorzów Wielkopolski?

Masaże sportowe stanowią niezmiernie korzystny rodzaj terapii manualnej, chętnie wykorzystywany przez osoby aktywne fizycznie (zarówno sportowców zawodowych, jak i amatorów). Ich zadaniem jest wsparcie przy intensywnym wysiłku, zwiększenie elastyczności mięśni i ścięgien oraz ograniczenie ryzyka wystąpienia kontuzji.

Masaż bywa stosowany na całe ciało lub może skupiać się tylko na wybranych jego częściach, w tym przede wszystkim: łydkach (biegacze), zginaczach bioder i mięśniach pośladków średnich.

Ze względu na fazę przygotowań do aktywności fizycznej wyróżnia się kilka rodzajów masażu sportowego. Są to:

  • masaż podtrzymujący (w przerwie między zawodami),
  • masaż startowy (szybka rozgrzewka dla mięśni, więzadeł i stawów przed startem w zawodach),
  • masaż przedwysiłkowy (przed zawodami po ostatnim treningu),
  • masaż treningowy (przed każdym treningiem),
  • masaż powysiłkowy (po wzmożonej aktywności dla szybszej regeneracji mięśni, stawów).

Prawidłowo wykonywane manualne zabiegi sportowe zwiększają elastyczność mięśni, stawów i więzadeł, zmniejszają ryzyko pojawienia się kontuzji, a także pozwalają szybciej uporać się z dolegliwościami bólowymi po intensywnym wysiłku.

Gabinet masażu – masaż leczniczy a masaż sportowy

Warto wiedzieć, że zabieg sportowy jest dedykowany przede wszystkim sportowcom zawodowym, choć mogą z niego korzystać również osoby amatorsko uprawiające sport (np. biegacze). Pozwala im zwiększyć zakres ruchu mięśni, prawidłowo rozgrzać je przed wysiłkiem, ograniczając możliwość naderwania mięśnia lub ścięgna, a także szybciej wrócić do pełni sił i pozbyć się zakwasów.

Z takiej terapii raczej nie powinny korzystać osoby, które nie uprawiają sportu – dla nich dedykowany jest masaż klasyczny lub relaksacyjny, który powinien też przeprowadzać masażysta posiadający bogate doświadczenia i wiedzę. Pozwala to osiągnąć najlepsze wyniki działania, dzięki zastosowaniu terapii dopasowanej do potrzeb, oraz odpowiednio zadbać o każdy organizm.

Salon masażu a szeroki zakres usług z masażu sportowego dla wymagających klientów (Gorzów Wlkp.)

Jeśli chciałbyś znaleźć idealny salon masażu w Gorzowie Wielkopolskim, w którym będziesz mógł skorzystać z masaży sportowych, koniecznie skorzystaj z naszej wyszukiwarki i umów wizytę w odpowiednim gabinecie. Dbamy o najwyższą jakość i bezpieczeństwo klientów, dodajemy wyłącznie oferty renomowanych salonów, które od lat doskonalą się w swojej pracy. Wszystko po to, by zbudować ofertę spełniającą nawet największe wymagania.