Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż ajurwedyjski Gorzów Wielkopolski

Masaże orientalne stanowią obecnie solidną część oferty wielu salonów masażu. Korzysta z nich sporo osób, szukających skutecznego sposobu na relaks, odprężenie i rozluźnienie spiętych mięśni. Jedną z ciekawych propozycji są bez wątpienia zróżnicowane masaże ajurwedyjskie, oferowane przez salony w Gorzowie Wielkopolskim.

Szeroki wybór takich zabiegów można choćby znaleźć za pośrednictwem naszej strony internetowej i wygodnej wyszukiwarki.

Masaż ajurwedyjski Gorzów Wielkopolski – podstawowe informacje

Czym jest ajurweda? To kompleksowy system terapii alternatywnej, wywodzący się z Indii, gdzie praktykuje się go od czasów starożytnych. Ściśle wiąże się on z filozofią i religią tego kraju. Jego podstawową koncepcją jest spójność całego ludzkiego organizmu, który należy traktować kompleksowo, a jego zdrowie lub choroba zależą od równowagi (lub jej braku) między ciałem a duchem. Stąd też wszelkie zabiegi, w tym również masaż ajurwedyjski realizowany w gabinetach w Gorzowie Wielkopolskim, powinny oddziaływać na całe ciało, a nie wybrane jego części.

Ma to ścisły związek z energią, przenikającą wszystko, co nas otacza, w tym również ciało człowieka. Jej przepływ koncentruje się w siedmiu czakrach (korony, trzeciego oka, gardła, serca, splotu słonecznego, sakralnej i korzenia). Masażysta ma zatem działać tak, by stymulować czakry do jak najefektywniejszego działania, z uwzględnieniem konkretnych typów konstytucyjnych, składających się z mieszanki różnych żywiołów. Zabieg dostosowuje się w pełni do potrzeb każdego pacjenta.

Salon masażu ajurwedyjskiego – jak przebiega zabieg na całe ciało?

Masaż ciała w ajurwedzie to indywidualne podejście, mające sprawić, że całe ciało osiągnie stan harmonii. Podczas masażu terapeuta stosuje mocno zróżnicowane techniki. Wyróżnia się też kilka podstawowych typów masażu ajurwedyjskiego:

  • abhyanga – masaż całego ciała w siedmiu specjalnych pozycjach,
  • shirodhara – masaż okolic czakry trzeciego oka,
  • padabhyanga – masaż stóp.

Masaż ajurwedyjski oprócz manualnego terapii wykorzystuje prozdrowotne i relaksacyjne właściwości naturalnych olejków, w tym preparatu sezamowego, z gorczycy lub lawendy, które nie tylko ułatwiają wykonanie zabiegu, nawilżają skórę, ale też przynoszą ukojenie i prawdziwy relaks.

Kto powinien skorzystać z masażu ajurwedyjskiego w Gorzowie Wlkp.?

Kiedy warto wybrać się do gabinetu na zabieg w stylu hinduskim? Masaż ajurwedyjski zalicza się do zabiegów o relaksującym charakterze. Daje poczucie przyjemnego odprężenia. Pomaga złagodzić stres, rozluźnić spięte mięśnie u klientów, przynosząc stan głębokiego odprężenia, co przekłada się na dobre samopoczucie i zdrowie masowanego. Stymulowanie tkanek pozwala również lepiej dotlenić komórki, co sprawia, że skóra po masażu jest widocznie bardziej napięta i gładka. Stosowanie podczas pracy przez terapeutę naturalnych olejów ponadto głęboko odżywia i nawilża nawet głębsze partie skóry, pomagając utrzymać jej młodzieńczy wygląd przez długi czas.

Masaż ajurwedyjski w salonie – profesjonalne podejście specjalistów na GabinetMasazu

Nieustannie dbamy o to, by na naszej stronie oferować różne warianty masażu dla zdrowia i urody, dopasowane do indywidualnych potrzeb wielu klientów, bez względu na to, czy chcą wybrać się na masaż twarzy w spa, czy skorzystać z masażu ajurwedyjskiego. Staramy się, by oferty każdego salonu wyróżniały się jakością, a w danym miejscu panowała świetna atmosfera.

Skorzystaj z naszej przeglądarki, zobacz, na jakie zabiegi w Gorzowie możesz się wybrać i umów masaż już dziś za pośrednictwem naszej strony internetowej.