Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż antycellulitowy Gorzów Wielkopolski

Z masażu warto korzystać z różnych powodów. Dla jednych jest to element fizjoterapii, pozwalający wrócić do pełnej sprawności po urazach lub zabiegach chirurgicznych. Dla innych stanowi on sposób na zachowanie młodzieńczego wyglądu bądź szczupłej sylwetki. Zdarza się również, że na masaż wybierają się kobiety, szukające skutecznego narzędzia do walki z nieestetyczną skórką pomarańczową.

W naszej wyszukiwarce można znaleźć niejeden gabinet w Gorzowie Wielkopolskim, realizujący masaż antycellulitowy, dzięki któremu skóra staje się widocznie gładsza i naprawdę jędrna.

Czym jest masaż antycellulitowy (Gorzów Wielkopolski)?

Z problemem cellulitu boryka się wiele kobiet. Co to takiego? To zniekształcona tkanka tłuszczowa, mocno odznaczająca się pod skórą w postaci grudek i zgrubień zwłaszcza na udach, pośladkach, brzuchu i ramionach. Jego powstawanie wiąże się z nadmiarem estrogenu w organizmie oraz zaburzeniami w mikrokrążeniu w konkretnych partiach ciała. Z pomocą przychodzą jednak nieinwazyjne, naturalne zabiegi, jak choćby masaż antycellulitowy, który pozwala skutecznie pozbyć się nieestetycznej „skórki pomarańczowej”.

Antycellulitowy masaż obejmuje całe ciało lub tylko wybrane jego partie. Polega w głównej mierze na wykorzystaniu technik głębokiego pobudzania tkanek (przede wszystkim układ limfatyczny) przez zastosowanie zabiegu znanego jako drenaż limfatyczny. To masaż wykonywany dłońmi i przedramionami, który wspiera usuwanie toksyn i zastojów wodnych, co redukuje obrzęki oraz pozwala pozbyć się niedoskonałości skóry. Co więcej zabieg działa odprężająco, poprawiając ogólne samopoczucie.

Oprócz klasycznego manualnego zabiegu można zdecydować się na wariant mechaniczny, polegający na naprzemiennym wpuszczaniu i wypuszczaniu powietrza do specjalnych mankietów. Ich ucisk na wybrane części ciała pozwala poprawić krążenie i wspomóc pracę układu limfatycznego. Dobre efekty dają również masaże specjalnymi szczotkami lub masaż bańką chińską.

Gorzów Wielkopolski masaż antycellulitowy – jak efekt można uzyskać?

Jeśli chce się skutecznie i trwale usunąć cellulit, trzeba pamiętać, że do tego celu niezbędny jest zdrowy tryb życia. Masaż stanowi tylko uzupełnienie terapii.

Co daje drenaż limfatyczny lub inne rodzaje masażu antycellulitowego? Z jednej strony to sposób na pośrednią redukcję tkanki tłuszczowej. Taki masaż modeluje sylwetkę i pozwala zmniejszyć obwód ciała. Co więcej manualny masaż antycellulitowy przeprowadzany przez doświadczonego specjalistę to redukcja cellulitu i wyraźne wygładzenie skóry. Nie zapominajmy też o tym, że zabieg przeprowadzany jest przez profesjonalnego masażystę przy użyciu specjalistycznych technik masażu, co poprawia kondycję skóry dzięki wzmocnieniu krążenia i głębokiemu dotlenieniu tkanek.

Dla kogo jest masaż antycellulitowy – skuteczne zabiegi o działaniu antycellulitowym

Komu podarować masaż antycellulitowy? Masaż antycellulitowy to skuteczny sposób na pozbycie się skórki pomarańczowej z newralgicznych partii ciała. Z pomocą terapii manualnej można również wyszczuplić nogi, uda i talię. Chętnie na drenaż limfatyczny lub inne zabiegi o działaniu antycellulitowym decydują się zatem kobiety próbujące zrzucić zbędne kilogramy. Masaż bywa dla nich przydatnym wsparciem. Nie zapominajmy też o tym, że zabiegi manualne lub drenaż limfatyczny warto wykonywać profilaktycznie. Ujędrniają skórę, widocznie ją wygładzają i wyszczuplają, sprawiając, że staje się ona wyraźnie młodsza i piękniejsza.

Pamiętajmy również o tym, że nie każdy zabieg można wykonać u wszystkich pacjentów. Do najczęstszych przeciwwskazań zaliczają się stany zapalne, infekcje bakteryjne lub wirusowe, gorączka, a także okres tuż po urazach bądź zabiegach i choroby nowotworowe. Nie zawsze masaż jest wskazany dla kobiet w ciąży lub w czasie menstruacji. Warto zatem skonsultować się z lekarzem oraz podać wszystkie informacje podczas uzupełniania ankiety przed masażem.

Masaż antycellulitowy w Gorzowie Wielkopolskim – oferta GabinetyMasazu

Zabieg antycellulitowy redukuje skórkę pomarańczową, wyszczupla sylwetkę i poprawia kondycję skóry (pobudza krążenie krwi, usuwa toksyny i zastoje limfy). W efekcie masażu staje się ona gładsza i młodsza. Masaż realizowany przez profesjonalistę to zatem naturalne rozwiązanie, z którego warto skorzystać, by poczuć się lepiej w swojej skórze.

Zachęcamy do poznania pełnej oferty zróżnicowanych zabiegów na stronie GabinetyMasazu i wybrania terapii manualnej, dopasowanej do indywidualnych potrzeb.