Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż Gorzów Wielkopolski

Jeśli pragnie się skutecznie zadbać o swoje zdrowie i wygląd, trzeba zatroszczyć się i o ciało, i o ducha. Niezbędny jest higieniczny tryb życia, odpowiednie odżywianie, aktywność fizyczna, a także dodatkowa pielęgnacja i skuteczne zabiegi, jak choćby masaże (Gorzów Wielkopolski).

Szeroki wybór zabiegów manualnych różnego typu, realizowanych w profesjonalnych gabinetach masażu w Gorzowie Wielkopolskim, można znaleźć na naszej stronie internetowej Gabinety Masażu.

Masaże zaliczają się do jednych z najstarszych terapii manualnych, wykorzystywanych dla zdrowia i urody ludzkiego ciała. Są to zabiegi fizjoterapeutyczne. W ich przypadku kluczowe znaczenie ma dotyk, a dokładniej kontrolowane odkształcanie tkanek, do którego dochodzi na skutek działania masażysty.

Podczas masażu, który realizuje się w specjalistycznym gabinecie (również w centrach spa), wykorzystuje się różne rodzaje bodźców mechanicznych. Wprowadza się rozciąganie, ostukiwanie, masowanie, ugniatanie o urozmaiconej sile nacisku, dopasowanej do potrzeb pacjenta oraz typu wykonywanego masażu. Niekiedy dla uzyskania odpowiednich rezultatów wprowadza się także dodatkowe preparaty (m.in. olejki eteryczne) oraz akcesoria (bańki chińskie, rozgrzane kamienie, stemple ziołowe).

Masaż może bowiem przybierać formę relaksacyjną, przeciwobrzękową (drenaż limfatyczny) i pobudzającą.

Masaż potrafi przybierać mocno urozmaicone formy, o różnorodnym działaniu na całe ciało i wybrane jego części.

Na naszej stronie można znaleźć szeroki wybór zabiegów manualnych i rozbudowanych rytuałów, które pozwalają zadbać o kondycję ciała, a także pomóc w usunięciu stresów lub dać chwilę relaksu. Wszystkie zabiegi są realizowane przez doświadczonych specjalistów w renomowanych gabinetach masażu.

Warto zdecydować się na:

  • masaż klasyczny,
  • masaż relaksacyjny,
  • masaż sportowy,
  • masaż orientalny (w tym masaż tajski, balijski),
  • drenaż limfatyczny,
  • masaż antycellulitowy.

Profesjonalni terapeuci, oprócz zabiegów na całe ciało, oferują także szeroki wybór masaży na poszczególne części ciała. Można choćby wybrać się na masaż pleców, masaż twarzy, dekoltu i szyi lub masaż stóp (refleksologia).

Wielką popularnością w ostatnim czasie cieszą się masaże orientalne, w tym warianty tajskie. Tajski masaż to terapia, w której wykorzystuje się antyczny styl oparty na idei pięciu ciał, które pojawiają się w filozofii jogi. W tym przypadku pacjent, ubrany w specjalną odzież nie krępującą ruchów, jest układany w różne pozycje, znane z klasycznych asan.

Podczas zabiegu masażysta wykorzystuje palce, dłonie, przedramiona i łokcie, a nawet stopy i kolana, by dokładnie wymasować wszystkie partie mięśni ciała. W efekcie pozwala to wesprzeć działanie całego organizmu (poprawa krążenia krwi, usunięcie obrzęków, dotlenienie tkanek, rozluźnienie mięśni), a także przynieść relaks i odprężenie. Przebieg zabiegu i czas jego trwania dopasowuje się do konkretnego pacjenta.

Podczas masażu często wykorzystuje się dodatkowe preparaty, które zwiększają skuteczność terapii manualnej. Chętnie wybiera się choćby naturalne olejki eteryczne o zróżnicowanych właściwościach leczniczo-pielęgnacyjnych. Niektóre z nich miewają działanie antybakteryjne i przeciwbólowe, inne głęboko odżywiają tkanki.

Równocześnie wraz z masażem można przeprowadzać aromaterapię, która wpływa kojąco nie tylko na ciało, ale też przynosi wiele korzyści dla umysłu – odprężając lub pobudzając, w zależności od zastosowanego preparatu.

Dlaczego warto zdecydować się na masaż? Jest to zabieg, który przynosi szczególnie korzystne efekty dla zdrowia i ogólnego samopoczucia. Podczas masażu udaje się bowiem doprowadzić do poprawy krążenia krwi i limfy, dzięki czemu zwiększa się dotlenienie poszczególnych tkanek całego organizmu. Znikają obrzęki i zastoje limfy, co przekłada się na lepsze samopoczucie, usunięcie efektu ociężałych nóg oraz poprawę odporności organizmu.

Masaż pomaga przyspieszyć metabolizm, usunąć zbędne pozostałości procesu przemiany materii i toksyny. Ponadto wspiera skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej, modelowanie sylwetki oraz redukcję nieestetycznego cellulitu. Z tych też względów jest zalecany osobom próbującym zrzucić zbędne kilogramy. Nie zapominajmy o tym, że profesjonalna terapia manualna pomaga ujędrnić skórę i wyrównać już istniejące zmarszczki. Szczególnie dobre rezultaty uzyskuje się podczas zabiegów z użyciem olejków zawierających antyoksydanty.

Masaże bywają korzystne również dla ducha, pozytywnie wpływając na zdrowie psychiczne. Redukują skutki napięcia mięśniowego oraz inne widoczne objawy permanentnego stresu. Pozwalają wejść w stan odprężenia, dają chwilowe uwolnienie od bieżących trosk i problemów, by lepiej zregenerować ciało.

W naszej ofercie znalazły się profesjonalne salony masażu w Gorzowie Wielkopolskim, zatrudniające doświadczonych i certyfikowanych terapeutów, którzy realizują zróżnicowane zabiegi manualne w zacisznych gabinetach, posiadających nie tylko praktyczne i wygodne wyposażenie, ale też wyjątkowy klimat. Pozwala to nie tylko uzyskać szereg korzyści dla zdrowia i urody, ale też zrelaksować się i odprężyć.

Zachęcamy do poznania zabiegów dostępnych w ramach każdego salonu w Gorzowie, obecnego na naszej stronie Gabinety Masażu, by wybrać taki typ rytuału, który sprawi, że poczujesz się jeszcze lepiej w swoim ciele.