Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż stóp z elementami refleksoterapii Gorzów Wielkopolski

Skuteczny masaż nie musi obejmować całego ciała. Świetne rezultaty dają również zabiegi na wybrane partie ciała, w tym zwłaszcza masaż stóp z elementami refleksoterapii, realizowany w różnych gabinetach w Gorzowie Wielkopolskim.

Na wizytę z wybranym terapeutą manualnym, który wykona profesjonalny masaż stóp, można umówić się za pośrednictwem naszej strony internetowej – szybko, skutecznie i wygodnie.

Masaż stóp z elementami refleksoterapii Gorzów Wielkopolski – tajski masaż stóp

Refleksoterapia była znana i stosowana już w czasach starożytnych, gdy doceniono jej wpływ na kondycję zdrowotną i samopoczucie. Wykorzystywano ją w Chinach, Japonii, Egipcie. Chętnie stosuje się ją do dnia dzisiejszego jako masaż relaksacyjny, wpływający korzystnie na ogólne samopoczucie. Polega ona na rytmicznym masowaniu przy pomocy palców i dłoni punktów na stopach (receptorów).

Refleksologia, wykorzystywana choćby przez tajski masaż stóp to terapia holistyczna, traktująca człowieka jako całość i tak też podchodząca do wszelkich działań, które powinny obejmować ciało, ducha, umysł i emocje.

Skuteczna terapia manualna – jak przebiega i do czego się masaż stóp przyczynia?

Jak działa refleksologia? Wykorzystuje ona zjawisko tak zwanego łuku odruchowego. W czasie stymulacji stref i receptorów na stopach oddziałuje się na korespondujące z nimi narządy wewnętrzne, całe układy lub części ciała. Komunikacja odbywa się poprzez układ nerwowy oraz, jak uznaje się w filozofii wschodniej, przez kanały energetyczne (meridiany).

Co można zyskać dzięki takiej formie masażu jak refleksologia? Ma ona dobroczynny wpływ na różne narządy w naszym ciele oraz poprawia ogólne samopoczucie, przywracając przepływ energii. Masażysta ugniata, głaszcze, uciska tkanki stóp, by rozluźnić spięte mięśnie i ścięgna, usuwając dolegliwości bólowe i uczucie ciężkich nóg. Prowadzi to nie tylko do wzmocnienia stóp, ale też przynosi realne odprężenie i relaks. Równocześnie masaż oparty na zasadach refleksologii jest w stanie wspomóc cały organizm. To doskonały sposób wykrywania i uzdrawiania. Poprawia krążenie krwi i limfy, usuwa obrzęki, wspiera pracę układu immunologicznego oraz usuwa toksyny lub inne rodzaje produktów przemiany materii. Refleksologia przynosi rozluźnienie i wyciszenie, poprawia ogólne samopoczucie oraz wspiera dobrą kondycję całego organizmu.

Zabiegi dla zdrowia i urody na stronie GabinetyMasazu – masaże na stopy i całe ciało

Masaż stóp w salonie lub spa może być wykonywany wyłącznie dłońmi masażysty. Chętnie realizuje się również zabiegi z zakresu refleksologii stóp z pomocą specjalnej drewnianej pałeczki (masaż tajski). To zabieg idealny dla osób zestresowanych i spiętych, które na co dzień wykonują pracę siedzącą lub stojącą. Refleksologia wpływa korzystnie na cały organizm – włókna ścięgien i mięśni relaksują się, znika ból i obrzęki. Czujemy się zdecydowanie lepiej.

Chcesz umówić refleksoterapię dla siebie lub sprawić piękny prezent bliskiej osobie? Sprawdź ofertę zabiegów dostępnych w Gorzowie Wielkopolskim dostępną na naszej stronie internetowej.