Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż lomi lomi Gorzów Wielkopolski

Na całym świecie pojawiają się rozmaite specjalistyczne techniki masażu, stosowane, by uzyskać efekt głębokiego odprężenia i wyciszenia. Zalicza się do nich bez wątpienia hawajski masaż lomi lomi, który w ostatnich latach zyskuje coraz większą sympatię pacjentów w naszym kraju.

Również na naszej stronie GabinetyMasazu można znaleźć salony masażu w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie realizuje się właśnie ten typ terapii manualnej.

Czym jest masaż lomi lomi – przebieg zabiegu na najwyższym poziomie

O tym, na czym polega hawajski masaż lomi lomi, mówi jego nazwa. Termin ten w języku hawajskim oznacza bowiem „ugniatanie” lub „uciskanie”, ale także „pracę nad wnętrzem i zewnętrzem”.

Lomi lomi to zabieg typowo relaksacyjny całego ciała, pozwalający na osiągnięcie stanu błogości i zrelaksowania, bez napiętych i bolesnych mięśni. Przynosi odprężenie i spokój.

Masaż trwa najczęściej około dwóch godzin i jest realizowany przy użyciu przedramion i dłoni masażysty, wykonującego powolne, rytmiczne ruchy. Podczas zabiegu stosuje się naturalne olejki, które nie tylko poprawiają komfort, ale też wnoszą elementy aromaterapii. Przeprowadzeniu masażu często towarzyszy spokojna muzyka, dopasowana do tempa ruchów masażysty, co tylko potęguje relaks i wyciszenie.

Choć rytuał lomi lomi jest szczególnie dedykowany pacjentom zmagającym się z silnym stresem, napięciem i nerwowością, tak naprawdę jednak skorzysta z niego każdy, kto chciałby osiągnąć stan głębokiego wyciszenia i odprężenia. Zdarza się, że właśnie na lomi lomi decydują się pacjenci cierpiący na przewlekłe dolegliwości kręgosłupa, bolesne napięcie mięśniowe, przemęczenie oraz bóle migrenowe.

Masaż lomi lomi Gorzów Wielkopolski – jak przebiega zabieg?

Lomi lomi jest tradycyjnym rytuałem przeprowadzanym przez doświadczonych masażystów. Do wykonania zabiegu potrzebny jest kamienny stół (ołtarzu), na którym na ręczniku układa się masowanego. Masaż całego ciała realizuje się na nagiej skórze z osłoniętymi wyłącznie strefami intymnymi. Oprócz dłoni masażysty wykorzystuje się też ciepły, naturalny olej, który potęguje efekty. Lomi lomi rozpoczyna się od masażu pleców i kończyn, dopasowując siłę nacisku do indywidualnych możliwości pacjenta. Później, w leżeniu na plecach, przechodzi się do masażu klatki piersiowej, ramion, brzucha i nóg. Każdy etap wiąże się z nieco innymi ruchami masażysty (od dłoni do przedramienia).

Specjalistyczne techniki masażu stosowane w lomi lomi a aranżacja wnętrza gabinetu

Zabiegi lomi lomi są wykonywane przez profesjonalnego masażystę, który ma wiedzę i doświadczenie, jak najlepiej go przeprowadzić, by zapewnić masowanemu poczucie komfortu i pozwolić na naprawdę głęboki relaks.

Oprócz samej terapii manualnej przy lomi lomi ważne jest też otoczenie. Masaż wykonuje się w zacisznych, przytulnych pomieszczeniach, urządzonych w spokojnym stylu i pastelowych barwach. Chętnie wprowadza się do wnętrza świeże kwiaty, świece oraz dba o to, by z głośników sączyła się muzyka relaksacyjna, dopasowana rytmem do ruchów masażysty. Tak pomaga się osiągnąć spokój i wyciszenie.

Jakie są przeciwwskazania, których występowanie uniemożliwia realizację zabiegu?

Warto pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie masażu. Dotyczy to zarówno lomi lomi, jak i innych terapii (masaż leczniczy, masaż relaksacyjny, sportowy).

Przede wszystkim z takich terapii manualnych nie powinny korzystać osoby z zaawansowaną osteoporozą lub miażdżycą, cierpiące z powodu chorób nowotworowych. Z możliwości skorzystania wykluczają też przebyte w krótkim czasie zawały serca lub zabiegi chirurgiczne. Nie można poddać się masażom, jeśli występują ostre stany zapalne ani infekcje. Nie rekomenduje się ponadto masaży kobietom w czasie menstruacji lub w ciąży.

W razie jakichkolwiek wątpliwości radzimy skonsultować się z lekarzem, a także zapytać masażystę w czasie rozmowy przed rozpoczęciem masażu.

Masaż lomi lomi Gorzów Wielkopolski – zapewnij sobie cenną chwilę relaksu

Masaż realizowany przez doświadczonego terapeutę lomi lomi pozwala osiągnąć stan wyciszenia i relaksu, a przy tym uporać się z bólem migrenowym, napiętymi mięśniami czy dolegliwościami kręgosłupa.

W naszej ofercie posiadamy niejeden salon masażu, do którego można się zgłosić na masaż lomi lomi w Gorzowie Wielkopolskim, a także na szereg innych zabiegów, jak masaż tkanek głębokich, masaż sportowy lub ajurwedyjski. Sprawdź, z jakich rytuałów i masaży możesz skorzystać w swoim mieście i umów wizytę już dziś za pośrednictwem naszej strony GabinetyMasazu.