Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż relaksacyjny Gorzów Wielkopolski

Z pomocą masażu da się uzyskać mocno zróżnicowane efekty, które korzystnie wpływają na kondycję ciała i umysłu. Wiele osób chętnie decyduje się choćby na skuteczny masaż relaksacyjny w Gorzowie Wielkopolskim, pozwalający zrelaksować się, wypocząć i zapomnieć choć na chwilę o trudach codzienności.

Szeroki wybór masaży relaksacyjnych, realizowanych przez doświadczonych specjalistów, można znaleźć za pośrednictwem naszej wyszukiwarki na stronie GabinetyMasazu.

Relaksacyjne masaże – na czym polegają?

Jako relaksacyjny masaż rozumie się rodzaj masażu klasycznego, który ma jednak przede wszystkim zapewnić rozluźnienie mięśni, usunąć stany napięcia, a przez to zagwarantować pełen relaks i odpoczynek, który zapewniają dłonie doświadczonego masażysty.

Na przebieg zabiegu składają się różnego rodzaju sekwencje ruchów, obejmujące głaskanie, rozcieranie i ugniatanie o sile i intensywności dostosowanej do potrzeb pacjenta. Zazwyczaj jest to jednak zabieg spokojniejszy niż w przypadku klasycznej techniki. Podczas masażu nie stosuje się oklepywania, roztrząsania ani wibracji, przez co zabieg jest bezbolesny i niezmiernie przyjemny. Niejednokrotnie podczas masażu relaksacyjnego stosuje się naturalne olejki roślinne, które nie tylko sprawiają, że rytuał jest przyjemniejszy, ale wprowadzają do niego również elementy aromaterapii.

Dla kogo jest relaksacyjny masaż – oferta profesjonalnych gabinetów masażu

Dla kogo jest przeznaczony tradycyjny relaksacyjny masaż? Masaże relaksujące tak naprawdę są dla osób w różnym wieku (często również dzieci i nastolatków), które potrzebują rozluźnić napięcie mięśni, odstresować się oraz uzyskać stan odprężenia i dobre samopoczucie. Wszystko realizowane jest w nastrojowej atmosferze, w zacisznym i przytulnym wnętrzu przy dźwiękach spokojnej muzyki.

Dlaczego warto skorzystać z masaży relaksacyjnych? Zabieg pozwala usunąć napięcie mięśniowe, poprawić krążenie krwi i zagwarantować dotlenienie tkanek w obrębie całego ciała lub tylko wybranej partii (np. refleksologia stóp).

Masaż leczniczy a masaż relaksacyjny Gorzów Wielkopolski

Historia masażu jest niezmiernie rozbudowana i długa. Różne techniki były chętnie wykorzystywane już w czasach starożytnych przez wiele cywilizacji. Szeroki wachlarz technik przetrwał do dziś i wciąż jest chętnie stosowany, by wspomagać pracę organizmu, regenerować ciało oraz przynosić odprężenie.

Masaże relaksacyjne w odróżnieniu od zabiegów klasycznych i leczniczych są znacznie delikatniejsze i koncentrują się na usuwaniu konkretnych dolegliwości, ale na zrelaksowaniu pacjenta poprzez rozmasowanie spiętych mięśni. Choć pośrednio wpływa to jednak na poprawę funkcjonowania różnych układów i organów, jednakże masażysta skupia się na wyciszeniu i odprężeniu masowanego.

Masaż tkanek głębokich – czy może relaksować?

Delikatne masaże relaksacyjne nie wykorzystują technik znanych z masaży tkanek głębokich, jak choćby drenaż limfatyczny czy intensywne masaże klasyczne lub sportowe. Z ich pomocą da się uzyskać efekt odprężenia i rozluźnienia.

Jeśli jednak zależy nam na tym, by usunąć nadmiar toksyn i wody z organizmu, pozbyć się obrzęków lub wymodelować ciało (poprawa owalu twarzy lub sylwetki), lepiej wybrać inne zabiegi, których szeroki wachlarz oferujemy na naszej stronie GabinetyMasazu.

Masaże z wykorzystaniem naturalnych olejków ziołowo-aromatycznych (klasyczny masaż, masaż tajski)

Wiele masaży relaksacyjnych wykonuje się z pomocą olejków naturalnych, które wspierają terapię manualną, a przy tym dogłębnie nawilżają i odżywiają skórę. Wnoszą też elementy aromaterapii, co przynosi odprężenie lub skutecznie pobudza organizm.

Takie preparaty chętnie wprowadza się również do innych typów masażu, jak choćby masaż tajski olejowy. Jest to holistyczna terapia obejmująca nie tylko ciało fizyczne, ale też ducha, podczas której wykorzystuje się klasyczne techniki masażu, połączone z elementami jogi.

Salon masażu w Gorzowie Wielkopolskim – jak wybrać zabieg dla siebie?

Jeśli chcesz wybrać się na profesjonalny masaż (Gorzów Wielkopolski), koniecznie sprawdź szeroką ofertę dostępną na naszej stronie. Prezentujemy zróżnicowane terapie manualne, realizowane przez certyfikowanych masażystów, którzy dostosowują rodzaj i zakres masażu do potrzeb każdego pacjenta.

Już dziś zapoznaj się z opcjami dostępnymi na GabinetyMasazu i wybierz salon czynny w dogodnej dla Ciebie porze i oferujący masaże relaksacyjne odpowiednie dla Ciebie.