Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż gorącymi kamieniami Gorzów Wielkopolski

Dlaczego warto wybrać się na relaksujący masaż? To sposób na to, by poprawić samopoczucie, wyciszyć się i ograniczyć negatywny wpływ stresu na organizm. Szeroki wybór zabiegów i rytuałów sprawia, że każdy może znaleźć terapię dostosowaną do swoich potrzeb. Dla wielu osób idealnym rozwiązaniem bywa masaż gorącymi kamieniami, wykonywany przez profesjonalnych terapeutów w Gorzowie Wielkopolskim.

Na naszej stronie internetowej z pomocą wygodnej wyszukiwarki da się łatwo znaleźć różne gabinety masażu, oferujące właśnie taki typ terapii w mieście Gorzów Wielkopolski.

Masaż gorącymi kamieniami (Gorzów Wielkopolski) – na czym polega?

Masaż gorącymi kamieniami zalicza się do szczególnie przyjemnych masaży relaksacyjnych, podczas których wykorzystuje się dodatkowe akcesoria – gładko wypolerowane, owalne kamyki bazaltowe lub marmurowe, które układa się na ciele osoby masowanej. Zabieg wywodzi się ze starożytnych tradycji wschodnich i stanowi jeden z wariantów masażu tajskiego. Różnica polega tym, iż tajski masaż klasyczny wykorzystuje elementy jogi. W przypadku rytuału z kamieniami co prawda również pobudza się punkty energetyczne na całym ciele, podchodząc holistycznie do dbania o ciało, jednakże sama technika terapii jest zupełnie inna.

Jak się wykonuje masaż kamieniami, czyli połączenie masażu gorącymi kamieniami z aromaterapią

Temperatura kamieni wykorzystywanych podczas masażu nie przekracza 60 stopni Celsjusza, a dokładna temperatura jest dostosowywana do indywidualnych odczuć. Są one powoli ogrzewane w ciepłej wodzie, a później osuszane i zanurzane w oliwce, by uzyskać jeszcze lepszy poślizg. Układa się je na ciele masowanego – większe na plecach, mniejsze na nogach i rękach. Masażysta stopniowo przyzwyczaja skórę pacjenta do temperatury, a gdy kamienie w trakcie masażu zaczynają stygnąć, wymienia je na nowe. Masaż realizowany kamieniami wykorzystuje w głównej mierze technikę głaskania – przesuwania ciepłych kamieni wzdłuż ciała. Oprócz tego używa się też rozcierania okrężnymi ruchami, a także ugniatania fałd skórnych.

To wszystko niejednokrotnie łączy się z relaksującą oprawą muzyczną w zacisznym wnętrzu, by uzyskać prawdziwe wyciszenie i relaks.

Relaksujący masaż gorącymi kamieniami – dla kogo jest wskazany?

Dlaczego warto wybrać się na masaż gorącymi kamieniami? Przede wszystkim jest to zabieg o szczególnie relaksujących właściwościach. Poprawia ogólne samopoczucie i pozwala się wyciszyć. Kamienie użyte do masażu rozluźnią napięte mięśnie, co też niweluje dolegliwości bólowe, zwiększa elastyczność mięśni i stawów. Masaż wykazuje pewne zdrowotne walory terapii. Gwarantuje bowiem pobudzenie krążenia, co prowadzi do lepszego dotlenienia skóry i tkanek podskórnych.

Jest on zatem dedykowany wszystkim, którzy pragną się odprężyć, usunąć nadmierne napięcie, wywołane choćby stresem bądź usunąć bóle migrenowe, pleców lub innych partii mięśni.

Pamiętajmy również o tym, że istnieją pewne przeciwwskazania, których występowanie uniemożliwia realizację zabiegu. Skorzystanie z rytuału kamieniami, oferowanego przez niejeden salon masażu w Gorzowie Wielkopolskim, nie jest możliwe dla osób z ostrymi stanami zapalnymi lub chorobami onkologicznymi. Powinni z niego zrezygnować również pacjenci, którzy przeszli w krótkim czasie zawały serca. Masaż nie jest wskazany dla klientów w czasie infekcji, ze zmianami zapalnymi na skórze, gorączką. O innym terminie masażu powinny pomyśleć kobiety w czasie menstruacji lub w ciąży. W razie jakichkolwiek wątpliwości radzimy skonsultować się z lekarzem oraz zasięgnąć opinii masażysty przy umawianiu wizyty lub wypełnianiu ankiety przedzabiegowej.

Dbanie o zdrowie i urodę technikami masażu relaksacyjnego – gorące kamienie w Gorzowie Wielkopolskim

Masaż wykonany przez profesjonalnego masażystę przynosi szereg korzyści dla zdrowia. Do najważniejszych zalicza się niwelowanie napięć mięśniowych, usunięcie dolegliwości bólowych i realne odprężenie. Jeśli do wykonania zabiegu użyje się wysokiej jakości olejków pielęgnacyjnych można też liczyć na głębokie nawilżenie i odżywienie skóry.

Chcesz zadbać o siebie? A może podarujesz chwilę relaksu bliskiej osobie? Już dziś sprawdź na naszej stronie, który gabinet masażu oferuje zabieg gorącymi kamieniami i wybierz opcję najbardziej dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.