Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż klasyczny Gorzów Wielkopolski

Masaż potrafi przynieść wiele korzyści dla ciała i ducha. Poprawia kondycję fizyczną, wspiera funkcjonowanie wielu narządów i układów w ludzkim organizmie. Wpływa też korzystnie na samopoczucie i piękny wygląd. To wszystko można osiągnąć z pomocą terapii manualnej jaką są profesjonalne zabiegi masażu klasycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Szeroki wachlarz masaży i rytuałów, w tym zabiegi z wykorzystaniem naturalnych olejków ziołowo-aromatycznych można znaleźć na naszej stronie GabinetyMasazu.

Masaż klasyczny Gorzów Wielkopolski – na czym polega zabieg?

Masaż klasyczny to jeden z najpopularniejszych typów terapii manualnej. Może obejmować całe ciało lub tylko wybrane jego części. Pacjenci mają do dyspozycji choćby masaż pleców lub kończyn. Celem zabiegu jest oddziaływanie na mięśnie, ścięgna i stawy z pomocą siły dłoni, przedramion lub łokci. Nacisk dostosowuje się do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego pacjenta, w oparciu o wywiad zbierany przed rozpoczęciem masażu. Również na tym etapie ustala się występowanie ewentualnych przeciwwskazań (infekcje, gorączka, stany zapalne etc.)

Na przebieg zabiegu masażu klasycznego składa się aż 8 podstawowych technik manualnych, które wykorzystuje masażysta. W ich skład wchodzi: głaskanie, rozcieranie, wyciskanie, ugniatanie, oklepywanie, wibracja i wstrząsanie. W zależności od specyfiki konkretnego zabiegu niektóre elementy mogą być szczególnie uwypuklone, by uzyskać konkretny rezultat, np. z pomocą wałkowania poprawić zakres ruchów stawów.

Salon masażu a masaż klasyczny – kiedy warto wybrać się na zabieg?

Masaż klasyczny to zabieg korzystny dla wielu grup pacjentów. To jedna z terapii manualnych, która może stać się pierwszym doświadczeniem z zakresu masażu dla osób w niemalże każdym wieku. Ten rodzaj masażu o różnorodnym działaniu przynosi szereg korzyści dla organizmu. Przede wszystkim poprawia on ukrwienie i dotlenienie tkanek oraz usuwa zastoje limfy (drenaż limfatyczny), przez co udaje się zredukować obrzęki. Bywa niekiedy stosowany jako zabieg antycellulitowy. Jeśli dodatkowo użyje się podczas niego naturalnych olejków roślinnych głęboko odżywia się i nawilża skórę, rozjaśniając ją i wygładzając zmarszczki.

Co więcej tego typu terapia manualna umożliwia rozluźnienie mięśni, zwiększa ich elastyczność, eliminuje nieprzyjemne dolegliwości bólowe. Masaż to też poprawa owalu twarzy oraz skuteczne modelowanie sylwetki. Nie zapominajmy również o tym, że terapia manualna bywa skutecznym sposobem na rozluźnienie i odprężenie po trudnym dniu wypełnionym obowiązkami. To idealny element relaksu dla ciała i ducha.

Masaż klasyczny z wykorzystaniem naturalnych olejków ziołowo-eterycznych – masaż leczniczy, masaż relaksacyjny, masaż tajski

Dla uzyskania optymalnego odprężenia warto skusić się na wspomniane już wcześniej masaże olejkami, które łączą skuteczność klasycznej terapii masażem z zaletami aromaterapii, która pomaga uporać się z wieloma problemami zdrowotnymi, a także przynosi ukojenie lub pobudza zmysły.

Pod tym względem masaż klasyczny pozwala uzyskać podobne rezultaty jak masaż tajski olejowy, czyli holistyczna terapia obejmująca wszystkie rodzaje ciała (w tym ciało fizyczne, ciało energetyczne, psychiczne, emocjonalne), łącząca standardowe techniki masażu z asanami znanymi z filozofii jogi. Również takie zabiegi można znaleźć na naszej stronie.

Profesjonalny gabinet masażu – co wpływa na jakość zabiegu?

Bez względu na to, czy wybierzesz masaż na całe ciało, czy zabieg na plecy lub nogi, zawsze korzystaj z usług doświadczonych terapeutów. Masażysta powinien posiadać rzetelną wiedzę i umiejętności, by przeprowadzić zabieg w odpowiedni, bezpieczny sposób. Tylko tak da się uzyskać zamierzone rezultaty.

Na komfort pacjenta podczas masażu wpływają również czynniki zewnętrzne, jak wyposażenie salonu, jego aranżacja, zastosowane zapachy i relaksacyjna muzyka. Zanim zatem zdecydujesz się na konkretne miejsce, sprawdź różne opcje za pośrednictwem naszej wyszukiwarki.

Masaże w Gorzowie Wlkp. – znajdź salon dla siebie

Masaże klasyczne gwarantują wiele korzyści dla ciała i ducha. Przynoszą relaks, poprawiają kondycję mięśni, odmładzają skórę i pomagają uporać się z wieloma dolegliwościami. Szukasz masażu o odpowiednim zakresie, dopasowanego do Twoich potrzeb, który zrealizuje centrum spa lub salon czynny w dogodnych dla Ciebie godzinach? Już dziś sprawdź naszą ofertę, by znaleźć idealną opcję dla siebie.