Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż pleców i głowy Poznań

Masaż pleców i głowy to szczególnie popularny zabieg, na który coraz częściej zapisują się pacjenci również w bardzo młodym wieku. Pozwala on bowiem skutecznie się zrelaksować, przynosząc wiele innych korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Jeśli chcesz znaleźć gabinet masażu w Poznaniu, który realizuje profesjonalne zabiegi masaży pleców, karku, ramion i głowy, koniecznie skorzystaj z naszej wygodnej wyszukiwarki, pełnej sprawdzonych ofert.

Rozluźniający masaż karku i innych części ciała – dla kogo jest przeznaczony?

Kiedy warto zdecydować się na przyjemny masaż karku, pleców i ramion? To w głównej mierze zabieg przeznaczony dla osób, u których dominuje stojący lub siedzący tryb życia, bez nadmiernej aktywności fizycznej, ludzi żyjących w natłoku codziennych obowiązków i ciągłym napięciu nerwowym.

Pod wpływem stresu mięśnie napinają się i przynoszą wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Co więcej życie w pośpiechu prowadzi do powtarzania nawyków o niekorzystnym wpływie na zdrowie i samopoczucie, a to może doprowadzić do powstawania wielu schorzeń i dolegliwości, w tym bólu migrenowego, problemów z kręgosłupem, stanu zdenerwowania czy innych problemów, jak choćby bezsenność.

Z masażu ramion i karku powinni zatem regularnie korzystać pacjenci, żyjący pod wpływem permanentnego stresu, nie uprawiający regularnie sportu, odczuwający dolegliwości zdrowotne wynikające z prowadzonego trybu życia.

Masaż pleców, masaż głowy czy rozluźniający masaż mięśni piersiowych – różne oblicza odprężenia

Jakie elementy występują podczas takiego zabiegu? Niejednokrotnie masaż zawiera rozluźnienie czepca, masaż ramion, szyi i karku, głowy, a także masaż mięśni piersiowych i mięśnia czworobocznego. Terapeuci wykorzystują techniki znane z masaży klasycznych, w tym uciskanie, ugniatanie, rozcieranie, głaskanie. Elementy akupresury przeplatają się również z aromaterapią, gdyż w wielu rodzajach masażu karku stosuje się naturalne olejki, przynoszące dodatkowy efekt odprężenia.

Do najczęściej stosowanych zabiegów masażu karku zaliczają się terapie:

    • klasyczne (w tym masaż relaksacyjny),
    • tajskie,
    • balijskie,
    • lomi lomi.

Z ich pomocą da się usunąć dolegliwości bólowe oraz uzyskać szereg innych korzyści.

Jakie efekty przynosi masaż pleców i głowy (Poznań)?

Jeśli zdecydujesz się na masaż karku, już podczas terapii poczujesz błogie odprężenie, a efekt będzie się utrzymywał nawet po zabiegu. Za sprawą masażu pacjent odczuwa znaczną poprawę nastroju oraz głębokie rozluźnienie. Zabieg pozwala zniwelować stres i napięcie mięśniowe, a także poprawić jakość snu. Redukuje bóle głowy (w tym bóle migrenowe) poprzez usunięcie stanu napięcia mięśni, które często bywają przyczyną powstania bólu głowy. Co więcej rozluźnienie mięśni pomaga pozbyć się bólu kręgosłupa i całych pleców, często pojawiającego się przy siedzącym trybie życia.

Ponadto masaż przyspiesza regenerację mięśni i zwiększa ich elastyczność, co pozwala zwiększyć zakres ruchu i poprawić komfort życia.

W końcu masaż karku pobudza krążenie krwi i limfy, przynosząc lepsze dotlenienie tkanek oraz szybsze usuwanie toksyn z organizmu, a to przekłada się na lepsze samopoczucie, większą odporność i szybsze regenerowanie organizmu.

Różne oblicza relaksu – profesjonalny masaż na różne dolegliwości od GabinetyMasazu

W naszej ofercie mamy mocno zróżnicowane rodzaje masażu dla rozmaitych pacjentów. Oprócz masażu karku warto zdecydować się na zabieg sportowy, masaż relaksacyjny na całe ciało lub orientalne masaże tajskie i hawajskie.

Gorąco zachęcamy do poznania naszej pełnej oferty profesjonalnych masaży w Poznaniu, by znaleźć odpowiedni zabieg, dopasowany w pełni do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.