Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Refleksologia stóp Poznań

Skuteczny masaż, przynoszący widoczne rezultaty, wcale nie musi obejmować całego ciała. Wiele zabiegów koncentruje się wyłącznie na wybranych jego partiach i pozwala uzyskać bardzo korzystne efekty. Świetnym tego przykładem jest masaż stóp (zabieg refleksologii stóp), na który można zapisać się w niejednym gabinecie w Poznaniu.

Szeroki wybór rozmaitych form masażu i zabiegów na stopy czy inne części ciała można znaleźć z pomocą naszej wygodnej wyszukiwarki na stronie GabinetyMasazu.

Na czym polega refleksologia?

Refleksologia zalicza się do wschodnich terapii holistycznych, których zadaniem jest, poprzez stymulowanie ciała, zadbanie o zdrowie zarówno fizycznego organizmu jak i ducha. Jak przebiega zabieg? To uciskanie dłońmi punktów na ciele (refleksów), by stymulować przepływ płynów ustrojowych oraz zgodnie z założeniami filozofii wschodnich też czystej energii życiowej, która dodaje witalnych sił do działania.

Uciskanie precyzyjnie określonych punktów na dłoniach, stopach czy twarzy pozwala poprawić ogólne samopoczucie, a także wspomóc funkcjonowanie całego organizmu. Zgodnie z założeniami medycyny alternatywnej refleksologia opiera się bowiem na stymulowaniu zakończeń nerwowy, znajdujących się w stopach i dłoniach, które są połączone z organami, gruczołami i innymi częściami ciała.

Do najpopularniejszych form zabiegu zaliczają się masaże stóp, na które można zapisać się również w Poznaniu z pomocą naszej strony. Oprócz klasycznej refleksologii stóp zabieg potrafi jednak przyjmować inne formy, jak choćby refleksologia twarzy, czyli uciskanie odpowiednich punktów na twarzy dla przywrócenia stanu równowagi, poprawy krążenia krwi w ciele i usunięcia napięcia mięśniowego. Przykładem takiego zabiegu jest choćby bardzo obecnie popularny masaż kobido.

Refleksologia współcześnie, czyli leczenie konwencjonalne a terapia w gabinecie masażu

Choć refleksologia stóp, dłoni czy twarzy jest uznawana za terapię holistyczną przez medycynę alternatywną, wspomagającą równowagę między ciałem fizycznym, psychicznym i emocjonalnym, bywa również realizowana jako przyjemny zabieg relaksujący, który posiada szereg korzyści, pozwalających na poprawę funkcjonowania całego organizmu.

Doświadczony terapeuta może wykorzystać sekwencje ruchów z refleksologii i sprawić, że będzie to bezpieczna forma terapii, wspomagająca powrót do sił, regenerację organizmu lub lepsze funkcjonowanie różnych układów i narządów.

Refleksologia stóp (Poznań) – dla kogo jest przeznaczony masaż stóp?

Refleksologia to przyjemny zabieg, który potrafi przynieść wiele korzyści w zasadzie dla prawie każdego klienta. Bywa odpowiednia również dla pacjentów o szczególnej wrażliwości, w tym kobiet w ciąży lub dzieci (jeśli nie występują dodatkowe przeciwwskazania, jak choroby, ciąża zagrożona). W razie wątpliwości, czy taka forma terapii manualnej będzie dobra dla organizmu, warto skonsultować się z terapeutą lub lekarzem.

Kto powinien skorzystać z korzyści, jakie przynosi refleksologia? To idealny zabieg dla osób, u których pojawiły się obrzęki na dłoniach lub stopach. Świetnie sprawdza się zwłaszcza przy uczuciu bolesnych nóg, pojawiającym się przy siedzącym lub stojącym trybie życia. Refleksologia na ciało bywa również stosowana jako zabieg relaksujący, przynoszący organizmowi wyciszenie, odprężenie i rozluźnienie.

Profesjonalny masaż stóp – jakie efekty przynosi refleksologia?

Refleksologia daje zdrowie i pomaga uporać się z szerokim wachlarzem dolegliwości. Bywa niekiedy określana nawet jako naturalna forma samoleczenia. Co możemy zyskać z pomocą masażu? Przede wszystkim podczas zabiegu podnosimy poziom energii, zwiększając naturalną witalność i dobre samopoczucie, a niwelując stres. Co więcej pomaga osiągnąć stan równowagi, przynosi ukojenie, minimalizuje napięcie mięśni, co pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe, jak bóle głowy czy ból pleców.

Rytmiczne uciskanie punktów na stopach, które wykorzystuje refleksologia, sprawia, że podczas zabiegu regulujemy ciśnienie oraz poprawiamy krążenie krwi i limfy. W efekcie zwiększa się dotlenienie tkanek, znikają obrzęki, do których powstania przyczyniają się zastoje chłonki oraz toksyny zalegające w organizmie.

Refleksologia pomaga w tym, by kompleksowo zadbać o zdrowie i wspomóc dobrą kondycję na długie lata.

Refleksologia i inne sposoby na relaks – oferta od GabinetyMasazu

Zabiegi, jak refleksologia, potrafią mieć rozmaite funkcje – od leczniczych do pielęgnacyjnych. Trudno się zatem dziwić, że w gabinetach masażu i centrach spa korzysta z nich naprawdę wielu klientów. Można je również znaleźć w naszej ofercie na stronie GabinetyMasazu.

Jeśli zatem chcesz wybrać się na zabieg refleksologii lub inne masaże, koniecznie sprawdź usługi dostępne na naszej stronie, gdzie łatwo znajdziesz idealny masaż dla siebie lub piękny prezent dla Twoich bliskich.