Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż antycellulitowy Poznań

Masaż antycellulitowy Poznań – jak skutecznie zadbać o skórę?

Cellulit to wstydliwy problem, z których boryka się wiele kobiet. Na szczęście istnieją sposoby na to, by sprawnie się z nim uporać i odzyskać naturalnie piękną i gładką skórę na całym ciele. Z pomocą przychodzą rozmaite techniki zabiegów manualnych, w tym skuteczny masaż antycellulitowy.

Skąd bierze się cellulit? Jakie zabiegi mogą pomóc się z nim uporać? Czy lepiej zdecydować się na drenaż limfatyczny czy masaż bańką chińską?

Masaż antycellulitowy – jak powstaje „pomarańczowa skórka”?

Cellulit to problem dotyczący ponad 80% kobiet. Co to takiego? Tym mianem określa się zniekształcone warstwy tkanki tłuszczowej, widoczne pod skórą w formie charakterystycznych zgrubień i grudek. Tak zwana skórka pomarańczowa może pojawiać się w różnych miejscach, choć partie ciała dotknięte cellulitem najczęściej to: brzuch, uda, pośladki i ramiona.

Dlaczego cellulit dotyczy przede wszystkim kobiet? Odpowiada za to nadmiar estrogenu w organizmie, wywołujący zaburzenia mikrokrążenia, co prowadzi do przestojów płynów ustrojowych, a także gromadzenia się toksyn w organizmie. Większa ilość toksyn w komórkach to silniejszy nacisk na otaczające je tkanki łączne, które ulegają deformacji – zbijają się w nieestetyczne, grudkowate bryłki.

Na powstawanie cellulitu w każdym wieku wpływają też rozmaite czynniki zewnętrzne. Zalicza się do nich choćby:

• niewłaściwa dieta (nadmiar soli i cukru, przetworzona żywność), • stosowanie używek, • brak aktywności fizycznej, • zbyt obcisła odzież.

Na szczęście usunięcie i redukcja cellulitu jest możliwa. Jednym ze sposobów walki z nim jest masaż antycellulitowy.

Masaż antycellulitowy – skuteczne techniki masażu

Jako masaż antycellulitowy stosuje się rozmaite techniki, które pomagają pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii z komórek, równocześnie zwiększając napięcie skóry i jej jędrność.

Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest masaż limfatyczny, na który można się umówić w różnych gabinetach w Poznaniu. Jest to rodzaj masażu uciskowego, który wspomaga prawidłowe funkcjonowanie skóry. Prowadzi do jej wygładzenia i uelastycznienia, wspomagając równocześnie oczyszczanie organizmu. Usuwając zastoje limfatyczne, prowadzi do redukcji obrzęków wywołanych przez nadmiar płynów ustrojowych, pobudza krążenie krwi.

Można wyróżnić dwie formy masażu:

  • manualny drenaż limfatyczny,
  • drenaż limfatyczny mechaniczny (specjalne mankiety pneumatyczne).

Jakie inne masaże warto wykorzystać, jeśli pragnie się pozbyć niechcianej skórki pomarańczowej? Jeśli niezbędna jest redukcja tkanki tłuszczowej i wygładzenie skóry, warto zdecydować się na masaż bańką chińską. To rodzaj masażu podciśnieniowego, stymulującego głębokie warstwy skóry. Dzięki temu możliwa jest poprawa działania układu krwionośnego i limfatycznego oraz detoksykacja organizmu.

Podobne działanie wykazują inne masaże uciskowe, poprawiające przepływ krwi i limfy. Zalicza się do nich:

  • presoterapię,
  • lipomasaż,
  • masaż podciśnieniowy tkanek miękkich (wykonywany urządzeniem ze specjalną głowicą).

Tego typu terapie to często nie tylko sposób na pozbycie się cellulitu, ale też skuteczny masaż wyszczuplający i szansa na efektywne modelowanie sylwetki.

Redukcja cellulitu a masaż antycellulitowy – dodatkowe akcesoria

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, redukcję cellulitu przeprowadza się nie tylko z pomocą samej terapii manualnej. Często przydaje się masaż ciała połączony z wykorzystaniem rozmaitych akcesoriów, które stanowią istotny element kuracji antycellulitowej.

Warto choćby zdecydować się na masaż bańką chińską, użycie rękawicy lub terapeutyczne działanie szczotki z naturalnych materiałów (w tym z włosiem z naturalnego włókna agawy lub szczeciny). Dzięki nim uzyskuje się jeszcze lepszy efekt masażu, co regeneruje tkankę łączną, wspierając krążenie, oraz pozwala na usunięcie zbędnych produktów przemiany materii. Tak udaje się ujędrnić skórę (zwłaszcza gdy wykorzysta się oprócz samej terapii manualnej odżywcze olejki esencjonalne). Nie zapominajmy o tym, że profesjonalny masaż antycellulitowy to także rozluźnienie mięśni i uelastycznienie tkanek, co przekłada się na piękniejszy wygląd oraz przynosi przyjemny relaks dla ciała i ducha.

Masaż antycellulitowy bańką chińską – sposób na piękny i młodzieńczy wygląd

Masaż antycellulitowy to szansa na to, by zapomnieć o skórce pomarańczowej. Wystarczy tylko zastosować odpowiednio dobrane techniki do konkretnych potrzeb. Regularnie wykonywany zabieg pomaga pobudzić krążenie i usunąć obrzęki, co zapewnia wygładzenie skóry, poprawę jej sprężystości i jędrności. Szeroki wachlarz zabiegów, oferowanych przez profesjonalne gabinety masażu, przeprowadzanych przez certyfikowanych terapeutów, pozwala skutecznie zadbać o swoje ciało i zdrowie, zrelaksować się oraz poczuć się zdecydowanie lepiej i piękniej nie tylko od święta.