Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż stemplami Poznań

Istnieje wiele technik masaży relaksacyjnych. Szczególnie zabiegi orientalne potrafią przynieść naprawdę błogie odprężenie. Do tej kategorii zalicza się niezmiernie ostatnio popularny i często wybierany również przez pacjentów z Poznania masaż stemplami ziołowymi.

Do jakiego salonu warto wybrać się na masaż stemplami w Poznaniu? Najlepiej sprawdzić dostępne oferty za pośrednictwem naszej wyszukiwarki na stronie GabinetyMasazu.

Masaż stemplami (Poznań) – na czym polega zabieg?

Podczas zabiegu masażu stemplami ziołowymi wykorzystuje się połączenie właściwości akupresury, aromaterapii i klasycznych technik masażu. Podstawą są jednak stemple ziołowe, czyli woreczki z naturalnych materiałów, które wypełnia się mieszanką ziół, suszonych roślin, przypraw, dodając też dobroczynne olejki eteryczne. Korzyści dla zdrowia przynosi nie tylko przyjemny aromat ziół, ale również zawarte w nich składniki, uwalniane pod wpływem ciepła i tarcia, podczas masażu.

Przed przystąpieniem do zabiegu masażysta podgrzewa sakiewki z ziołami w oleju (np. kokosowym), pamiętając, by ich temperatura nie była zbyt wysoka – mają być przyjemnie ciepłe dla masowanego, ale nie mogą doprowadzić do dyskomfortu ani poparzenia skóry. Przed nałożeniem stempli na skórę odciska się nadmiar oliwki, by później przystąpić do masażu, na który składa się głaskanie skóry stemplami, a także ugniatanie, rozcieranie i oklepywanie, zachowując zasadę, by najpierw delikatnie rozgrzać ciało, zanim wykorzysta się którąś z intensywniejszych technik.

Masaż stemplami ziołowymi – kto powinien z niego skorzystać?

Masaż olejkowy stemplami ziołowymi zalicza się do zabiegów relaksacyjnych, który szczególnie polecamy osobom odczuwającym intensywne, permanentne zmęczenie oraz pacjentom nieradzącym sobie ze stresem dnia codziennego, który sprawia, że poszczególne partie mięśni są ciągle napięte, co wywołuje dolegliwości bólowe i dyskomfort. To także idealny sposób na poprawę samopoczucia przy stanach spadku nastroju.

Co więcej dobroczynne działanie olejków i ziół, zawartych w stemplach, wykazuje silne działanie pielęgnacyjne dla skóry, dlatego na taką terapię chętnie decydują się osoby, pragnące odżywić i widocznie odmłodzić cerę.

Masaż tajski stemplami ziołowymi – najważniejsze zalety

Masaż stemplami ziołowymi to kompleksowa terapia, która działa zarówno relaksacyjnie, jak i leczniczo. Z jednej strony przynosi bowiem rozluźnienie całego ciała i relaks. Z drugiej niweluje ból mięśni i stawów, zwiększa ich elastyczność. Mięśnie szybciej się regenerują i nie są już napięte.

Podczas masażu tajskiego stemplami ziołowymi dochodzi do intensywnej stymulacji tkanek podskórnych. W efekcie wspomaga się krążenie krwi i limfy, co zwiększa dotlenienie tkanek, usuwanie toksyn z organizmu, co przekłada się na odżywienie komórek, redukcję obrzęków i lepszą odporność organizmu. Co więcej terapia manualna przyspiesza przemianę materii, niweluje cellulit i pomaga modelować sylwetkę.

Również substancje czynne, znajdujące się w olejkach i ziołach, potrafią mieć dobry wpływ na cały organizm. Przede wszystkim poprawiają kondycję skóry – zwiększają jej elastyczność, odżywiają i nawilżają. Z ich pomocą da się usunąć przebarwienia i zmarszczki. Niejednokrotnie stosuje się również lecznicze olejki eteryczne o właściwościach antybakteryjnych i przeciwzapalnych, co pomaga usunąć rozmaite problemy skórne.

Relaksacyjne zabiegi dla wymagających – bogata oferta na stronie GabinetyMasazu

Na stronie GabinetyMasazu można znaleźć rozmaite terapie manualne, w tym profesjonalne zabiegi stemplami ziołowymi. Warto udać się do renomowanego gabinetu, gdzie wszystkie rytuały i terapie wykonuje doświadczona masażystka o sporej wiedzy i umiejętnościach.

Z pomocą naszej wyszukiwarki da się sprawdzić ofertę wielu renomowanych gabinetów, oferujących swoje usługi w Poznaniu. Chcesz znaleźć masaż dla siebie lub sprawić prezent bliskim? Już dziś umów na wizytę za pośrednictwem naszej strony.