Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż klasyczny Poznań

Istnieje wiele technik masażu, z których warto regularnie korzystać dla zdrowia i urody. Do najpopularniejszych, stosowanych od lat, zaliczają się nieustannie zabiegi klasyczne – dostępne również w wielu gabinetach i centrach spa w Poznaniu.

Szeroki wachlarz profesjonalnych usług z zakresu klasycznych technik masażu można znaleźć za pośrednictwem naszej strony internetowej GabinetyMasazu.

Masaż klasyczny (Poznań) – na czym polega zabieg?

Masaż ciała jest znany i stosowany od wieków. Pozwala zadbać o ogólne samopoczucie, wspiera funkcjonowanie całego organizmu, przynosi rozluźnienie i usuwa dolegliwości bólowe.

Szczególnie popularny jest zwłaszcza masaż klasyczny, wykonywany przez masażystę, używającego palców, dłoni i przedramion. Zabieg jest oparty na podstawowych technikach, jak głaskanie, rozcieranie, uciskanie, oklepywanie, ugniatanie. Ich zakres i intensywność dopasowuje się do konkretnego pacjenta i jego potrzeb.

Można zdecydować się na pełny masaż całego ciała lub zabiegi na wybrane partie, jak choćby masaż klasyczny pleców, karku i szyi, kończyn. Najczęściej podczas masażu stosuje się naturalne olejki, które dodatkowo wspierają terapię manualną, wprowadzając do niej element aromaterapii.

Masaż klasyczny a masaż relaksacyjny (twarzy, szyi, całego ciała)

W gabinetach w Poznaniu można zapisać się na masaż klasyczny lub masaż relaksacyjny. Czym się różnią? Zabieg relaksacyjny, jak sama nazwa wskazuje, przede wszystkim służy odprężeniu. Oznacza to, iż ruchy terapeuty są znacznie delikatniejsze i nastawione przede wszystkim na zredukowanie napięcia mięśniowego i przyjemność masowanego. Taki masaż antystresowy delikatnie oddziałuje na ciało i zmysły, zwłaszcza gdy wykorzysta się odpowiednie preparaty. Olejki eteryczne pozytywnie wpływają na nastrój, ograniczają efekty stresu. Zabieg realizuje się w klimatycznych wnętrzach, często przy przygaszonych światła, przy spokojnej muzyce.

Masaż klasyczny jest intensywniejszy, często podczas zabiegu rozmasowuje się nawet głębsze partie mięśni. Niekiedy odczucia podczas terapii są mocniejsze, niejednokrotnie na pograniczu bólu. Pomagają jednak uporać się z przykurczami mięśni, zwiększają ich elastyczność oraz zakres ruchów stawów, wspierają też działanie najważniejszych narządów, układów i gruczołów.

Jak oddziałuje masaż klasyczny na ciało?

Jakie efekty można zyskać, jeśli zdecydujemy się na masaż klasyczny? Przede wszystkim to sposób na to, by rozluźnić napięte mięśnie. Co więcej stymulacja dotykiem poszczególnych partii ciała przynosi przyspieszenie regeneracji mięśni. Podczas dokładnego masażu całego ciała da się wyeliminować dolegliwości bólowe oraz zwiększyć sprawność po kontuzjach lub zabiegach chirurgicznych. Dodatkowo zabieg stymuluje receptory czuciowe skóry i wspomaga pracę całego układu nerwowego.

Prawidłowo wykonany masaż ciała przynosi poprawę krążenia krwi i limfy, co zwiększa dotlenienie tkanek, wspomaga przepływ limfy. Delikatny masaż wykonywany ręcznie pomaga wymodelować ciało, usuwa zmarszczki i niedoskonałości, zapewnia ujędrnienie skóry całego ciała. Możliwa jest również poprawa skóry dotkniętej rozstępami lub cellulitem. Jeśli na dodatek wykorzysta się naturalne olejki zyskuje się głębokie nawilżenie skóry (twarzy, szyi i dekoltu lub innych partii ciała).

Masaż klasyczny i inne zabiegi w ofercie GabinetyMasazu

Profesjonalny masaż przynosi wręcz natychmiastowe rozluźnienie mięśni, pozwala też uzyskać szereg innych korzyści dla zdrowia i urody (większa sprawność fizyczna ciała, lepsze krążenie krwi, odmładza rysy twarzy). W naszej ofercie można zdecydować się na rozmaite formy zabiegów.

Oprócz masaży klasycznych można wybrać się na masaż sportowy, manualny drenaż limfatyczny (masaż limfatyczny), masaż bańką chińską, masaż aromaterapeutyczny, masaż kobido (inaczej bezinwazyjny lifting twarzy).

Chcesz zmniejszyć ból mięśni, poprawić jakość skóry i zredukować stres? Już dziś umów wizytę za pośrednictwem naszej strony, by jak najlepiej zadbać o zdrowie własne i najbliższych.