Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż twarzy Poznań

Masaż twarzy Poznań – najpopularniejsze rodzaje zabiegów

Często mówi się, że twarz jest naszą wizytówką i to właśnie ona pomaga nam zrobić dobre pierwsze wrażenie. Dlatego też należy o nią dbać, by przez długi czas zachowała zdrowy i piękny wygląd. Wielkim wsparciem mogą się okazać profesjonalne zabiegi, w tym choćby pielęgnacyjny masaż twarzy Poznań.

Dlaczego warto korzystać z masaży twarzy? Na jakie zabiegi najlepiej się wybrać? Czy masaż twarzy kobido jest naprawdę skuteczny? Jakie efekty można z jego pomocą uzyskać? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

Klasyczny masaż twarzy, szyi i dekoltu – dlaczego warto z niego skorzystać?

Klasyczny masaż twarzy to jeden z zabiegów, który działa wielokierunkowo. Z jednej strony pomaga uporać się z problemami zdrowotnymi, wspiera naturalną pielęgnację – poprawia krążenie krwi i limfy, zwiększa elastyczność skóry i ułatwia modelowanie, między innymi podnosząc owal twarzy, bez konieczności stosowania inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Profesjonalny masaż głowy zmniejsza napięcie mięśniowe, co może pomóc w szybkim uporaniu się z wieloma dolegliwościami, jak choćby bóle głowy. Z drugiej przeprowadzenie zabiegu z pomocą naturalnych preparatów (olejki zapachowe i pielęgnacyjne) dodatkowo zwiększa poziom nawilżenia, odżywienia skóry oraz stanowi element terapii antystarzeniowej, a przy tym przynosi on efekt odprężenia i relaksu.

Jak przebiega masaż klasyczny? Zabieg składa się z kilku etapów, do których zalicza się: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie i oklepywanie skóry, co prowadzi do poprawy mikrokrążenia w tkankach skórnych. Zabieg jest szczególnie rekomendowany osobom, żyjącym w ciągłym stresie, zapracowanym i preferującym mało inwazyjne techniki pielęgnacyjne o kompleksowym działaniu.

Profesjonalny masaż twarzy w Poznaniu – inne popularne rodzaje zabiegu (japoński masaż twarzy, drenaż limfatyczny)

Masaż twarzy, szyi i dekoltu to jednak nie tylko tradycyjne zabiegi terapii manualnej. W ofercie salonów masażu w Poznaniu można znaleźć szereg masaży, wywodzących się z różnych tradycji, pozwalających uzyskać nieco inne efekty. Pojawiają się zabiegi typowo relaksacyjne, masaż tkanek głębokich, a także rozbudowane terapie wywodzące się z technik pielęgnacyjnych z Dalekiego Wschodu (m.in. Japonii). Pozwala to optymalnie dobrać formę masażu do indywidualnych preferencji i potrzeb.

Japoński masaż twarzy kobido – pielęgnacja wprost z Kraju Kwitnącej Wiśni

Masaż twarzy kobido – to japoński masaż twarzy, który pozwala na operowanie w głębokich warstwach skóry i mięśni. Zabieg zaczyna się od etapu relaksacyjnego, który przygotowuje skórę i mięśnie do intensywniejszego masażu. Kolejnymi krokami jest drenaż limfatyczny, masaż bruzd nosowo-wargowych i okolic oczu, co pozwala uzyskać efekt liftingu. Na koniec stosuje się elementy akupresury, dzięki którym wspomaga się pracę skóry i narządów wewnętrznych.

Jakie są efekty masażu kobido? Poprawia się ogólną kondycję skóry (stymulacja produkcji kolagenu), co wpływa na jej piękniejszy i zdrowszy wygląd oraz umożliwia spowolnienie procesu starzenia. Twarz staje się bardziej świetlista, skóra robi się jędrna i napięta, a drobne zmarszczki wygładzają się.

Innym wariantem kompleksowego zabiegu, który daje szansę na to, by poprawić wygląd skóry, ale też wyszczuplić twarz, jest masaż tanaka, który łączy drenaż limfatyczny, akupresurę i masaż klasyczny, co pozwala na usunięcie toksyn, odblokowanie przepływu limfy, usuniecie obrzęków, a także lepsze ukrwienie tkanek.

Drenaż limfatyczny – skuteczny masaż tkanek głębokich

W obu wymienionych powyżej japońskich technikach masażu istotną rolę odgrywały elementy drenażu limfatycznego, który bywa stosowany jako oddzielny zabieg na twarz. Na czym on polega?

Jego celem jest poprawa działania układu chłonnego, co wpływa korzystnie na jego motorykę i redukcję obrzęków na twarzy. Masaż bywa wykonywany manualnie przez fizjoterapeutę lub masażystę. Niekiedy wykorzystuje się urządzenia do kompresji pneumatycznej. Niektóre akcesoria, jak bańki masujące, można stosować nawet w warunkach domowych.

Drenaż składa się z dwóch faz: przesunięcia płynów w stronę węzłów chłonnych oraz odprężenia, gdy ponownie napełnia się naczynia limfatyczne.

Regularne korzystanie z zabiegu, działającego intensywnie w głąb skóry, pozwala uzyskać szereg korzyści dla zdrowia i urody. Przede wszystkim drenaż pomaga uporać się z obrzękami. Pobudza krążenie, uzyskuje efekt jędrności, dotlenienia i odżywienia skóry. Zapobiega powstawaniu zmarszczek i spłyca już istniejące nierówności.

Masaż twarzy w gabinecie – masaż kobido i inne zabiegi

Masaż twarzy, szyi i dekoltu to sposób na poprawę wyglądu zmęczonej, niedotlenionej i szarej skóry, dzięki wsparciu krążenia, usunięciu toksyn i limfy. To skuteczna forma regeneracji niezbędnej przy szczególnie delikatnej skórze twarzy. Można zdecydować się na masaż klasyczny, masaż kobido lub inne zabiegi, wykorzystujące aromatyczne olejki odżywcze lub dodatkowe akcesoria wspomagające, jak choćby chłodzące kule do masażu.

Regularne oddawanie się w ręce specjalistów w gabinetach masażu pozwala poprawić kondycję twarzy, zrelaksować się oraz odzyskać młodzieńczy i promienny wygląd skóry, bez względu na wiek.