Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż relaksacyjny Poznań

Masaż relaksacyjny Poznań – jak zadbać o ciało i umysł?

Masaż to nie tylko forma terapii, pozwalająca poprawić kondycję organizmu lub wrócić do lepszej formy zdrowotnej. To także fenomenalny pomysł na relaks dla ciała i ducha. Jak sobie pomóc? Wystarczy tylko wybrać się na masaż relaksacyjny, oferowany w różnych salonach w Poznaniu.

Czym wyróżnia się taki zabieg? Jak przebiega masaż relaksacyjny? Dlaczego warto się na niego zdecydować? Kiedy masaż wygładza skórę i spowalnia proces starzenia? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

Poznań masaż relaksacyjny – na czym polega relaksujący masaż?

Szybkie tempo życia, ogrom stresów i nerwowych sytuacji, które towarzyszą nam każdego dnia, sprawiają, że często pragniemy się zrelaksować i oderwać od niesprzyjającego świata zewnętrznego. Sposobem na to bywa masaż relaksacyjny, oferowany przez wiele gabinetów w Poznaniu.

Tego typu zabiegi masażysta wykonuje na całym ciele lub tylko na wybranych jego częściach z pomocą dłoni i przedramion – delikatnymi, powolnymi ruchami. Dla uzyskania jeszcze większej przyjemności i delikatności często masaż ciała realizuje się z pomocą pielęgnacyjnych oliwek i olejków.

We wnętrzach, gdzie jest masaż wykonywany, dba się również o specjalną atmosferę. Światła są przygaszone, zapala się świece i kadzidełka oraz włącza nastrojową, wyciszającą muzykę lub dźwięki natury (np. szum drzew lub morskie fale). Wszystko po to, by zapewnić optymalne warunki do odprężenia się i wyciszenia podczas zabiegu.

Różne oblicza odprężenia na całe ciało – masaż relaksacyjny Poznań

Jaki jest przebieg zabiegu? Masaż relaksacyjny może mieć rozmaite formy i potrafi dotyczyć różnych części ciała. Stosuje się dedykowane zabiegi wyłącznie na plecy lub klasyczny masaż stóp (refleksologia). Dużą popularnością cieszy się także japoński masaż twarzy (masaż kobido).

Do masaży przynoszących głęboki relaks zalicza się również masaż balijski, stanowiący połączenie akupresury, refleksologii, masażu ajurwedyjskiego i aromaterapii.

Masaże relaksujące z użyciem dodatkowych preparatów i akcesoriów

Warto w tym miejscu wspomnieć o szeregu zabiegów, podczas których wykorzystuje się rozmaite preparaty pielęgnacyjne, wpływające również na komfort i przyjemność osoby masowanej.

Można choćby wymienić:

• masaż świecą, której wosk ogrzewa plecy i pielęgnuje skórę, • masaż aromaterapeutyczny naturalnymi olejkami (ciepły olejek nawilżająco-odżywczy lub olejki zapachowe), • masaż wykorzystujący gorące kamienie, • masaż relaksujący stemplami ziołowymi.

Każdy z nich może być wykonany na wybraną partię ciała (elementy akupresury i dodatkowej pielęgnacji), bądź bywa wykonywany jako masaż całego ciała.

Masaż relaksacyjny Poznań a stan błogiego relaksu – dlaczego warto się na niego wybrać?

Na masaż relaksacyjny warto zapisać się z różnych powodów. Przede wszystkim jest on naprawdę dobry dla zdrowia i ogólnej kondycji fizycznej. Wspiera układ odpornościowy, stymuluje układ limfatyczny (drenaż limfatyczny) i poprawia krążenie krwi. Masaż wykonywany przez doświadczonych terapeutów rozluźnia spięte mięśnie, co z kolei niweluje nieprzyjemne dolegliwości bólowe.

Jak sama nazwa wskazuje, masaż relaksacyjny całego ciała jest niezmiernie korzystny dla utrzymania zdrowia psychicznego. Głęboko relaksuje i pomaga się wyciszyć. Dodatkowo zwiększa wydzielanie endorfin, dzięki czemu poprawia nastrój osoby masowanej. To zatem idealna forma wsparcia standardowej terapii dla osób borykających się z chronicznym stresem i obniżonym nastrojem.

Masaż relaksacyjny to troska o urodę. Regularnie przeprowadzany zabieg wygładza skórę. Usuwa drobne zmarszczki i nierówności, dając efekt liftingu. Pomaga ujędrnić skórę na wybranych partiach ciała, zwłaszcza okolice twarzy, szyi i dekoltu. W końcu dobrze przeprowadzony, profesjonalny masaż relaksacyjny wspomaga przemianę materii, usuwa toksyny i nadmiar wody, co ułatwia modelowanie sylwetki oraz usuwanie niechcianej tkanki tłuszczowej.

Nie zapominajmy ponadto o tym, że masaż to także forma przyjemności, z której warto korzystać dla poprawy ogólnego samopoczucia i nastroju.

Masaż relaksacyjny Poznań – idealny zabieg dopasowany do potrzeb pacjenta

Dobry masaż relaksacyjny, na który można się zapisać w Poznaniu, wpływa pozytywnie na ciało i ducha. Uelastycznia skórę, poprawia kondycję fizyczną i psychiczną, pomaga spowolnić procesy starzenia skóry.

Zanim wybierzemy formę zabiegu, niezbędny jest oczywiście dokładny wywiad, by idealnie dopasować masaż do indywidualnych potrzeb i możliwości – dla optymalnego efektu, zdrowia i urody.