Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż kobido Poznań

Masaże potrafią mieć korzystny wpływ na zdrowie. Niejednokrotnie stosuje się je również w gabinetach i spa jako nieinwazyjne techniki liftingujące. Właśnie takie działanie wykazuje masaż kobido, realizowany w wielu renomowanych salonach w Poznaniu.

Na zabiegi tego typu można łatwo i szybko zapisać się za pośrednictwem naszej strony internetowej GabinetyMasazu.

Japoński masaż kobido (Poznań) – na czym polega zabieg?

Coraz więcej osób, korzystających z zabiegów medycyny estetycznej, docenia zalety profesjonalnych masaży, które są w stanie wspomóc pielęgnację skóry oraz dbanie o jej naturalny i młodzieńczy wygląd, bez inwazyjnych terapii i ingerencji chirurgicznej. Takie możliwość daje właśnie masaż, w tym szczególnie japoński masaż kobido. Co to takiego? To intensywny masaż skóry i mięśni twarzy, który operuje na głębszych warstwach naszej skóry.

Zabieg wywodzi się z Japonii, choć jego podstawy wiążą się z elementami tradycji medycyny chińskiej. Zalicza się on do masaży najbardziej zaawansowanych, charakteryzujących się dużą szybkością ruchów masażysty. Masaż uaktywnia nerwy twarzy, regeneruje i uelastycznia mięśnie. Składa się z kilku etapów o różnym poziomie intensywności.

Etapy masażu kobido – technika masażu kobido

Jak przebiega masaż kobido, wykonywany na skórze twarzy? Jako pierwszy następuje masaż tkanek głębokich, który niweluje napięcie mięśniowe i pozwala na wygładzenie zmarszczek. Realizuje się go bez olejków.

Następnie przechodzi się do etapu głębokiego relaksu, które poprawia krążenie krwi, wyrównuje koloryt. Po nim realizuje się drenaż limfatyczny, wspomagający przepływ limfy, sprzyjające lepszemu usuwaniu toksyn. Za najbardziej intensywne etapy masażu twarzy kobido uznaje się etap liftingujący. Dzięki niemu poprawia się owal twarzy. Podczas masażu naturalne oleje wspomagają regenerację tkanek i pozwalają uzyskać jeszcze lepsze rezultaty i bardziej młodzieńczy wygląd skóry.

Masaż twarzy kobido kończy akupresura, polegająca na uciskaniu i stymulacji punktów na twarzy, które wiążą się z pracą konkretnego mięśnia.

Japoński masaż twarzy, szyi i dekoltu – efekty masażu kobido

Masaż kobido pozwala uzyskać efekty znane z klasycznego zabiegu oraz drenażu limfatycznego. Choć podczas zabiegu występują odczucia na granicy bólu, to jednak po masażu pojawia się głęboki relaks i odprężenie. Kobido redukuje napięcie mięśniowe, widocznie wygładza skórę, co prowadzi do redukcji zmarszczek (jak zmarszczki mimiczne) i innych niedoskonałości, pojawiających się na jej powierzchni. Dodatkowo możliwa jest stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, by skóra zachowała młodzieńczy wygląd na długi czas.

Co więcej podczas wykonywania masażu czoła, policzków i podbródka istnieje możliwość poprawy owalu twarzy. Zabieg wspomaga krążenie krwi i limfy, dzięki czemu dotlenia się tkanki i szybciej usuwa toksyny, by zredukować obrzęki i przebarwienia (np. pod oczami).

Istnieją też inne, zdrowotne efekty masażu kobido. Zabieg:

 • zmniejsza efekty bruksizmu,
 • łagodzi bóle głowy,
 • niweluje napięcie mięśni twarzy,
 • stymuluje metabolizm komórkowy,
 • zmniejsza napięcie w okolicy szyi, klatki piersiowej,
 • niweluje sztywność mięśni twarzy.

Choć masaż kobido przynosi wiele korzyści dla zdrowia i jest rekomendowany pacjentom, pragnącym zadbać o swoje zdrowie i urodę oraz poszukującym sposobu walki z rozmaitymi dolegliwościami, wywołanymi np. przez przewlekły stres, istnieją też przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Zalicza się do nich:

 • cera naczyniowa,
 • trądzik różowaty (w ostrej fazie),
 • inne stany zapalne skóry,
 • niedawna ekstrakcja zęba,
 • przerwana ciągłość skóry lub stany zapalne.

W razie wątpliwości warto skontaktować się z lekarzem lub zasięgnąć rady masażysty, by zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo i komfort podczas zabiegu.

Masaż twarzy, szyi i dekoltu – młodszy wygląd twarzy bez skalpela

Dzięki technikom kobido można zredukować napięcie w strukturach mięśni, oddziaływać na tkanki w głębszych warstwach skóry, wspomóc produkcję kolagenu. To sposób na młodzieńczy wygląd, bez ingerencji chirurgicznej.

Chcesz sprawdzić, czy efekty masażu kobido pozwolą Ci wygładzić skórę i zyskać młodzieńczy wygląd? Już dziś umów się na zabieg za pośrednictwem naszej strony internetowej.