Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż lomi lomi Poznań

Masaż lomi lomi Poznań – na czym polega?

Istnieje wiele technik masażu, wywodzących się z rozmaitych tradycji. Z ich pomocą da się skutecznie zadbać o zdrowie, dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne oraz urodę. Obok zabiegów pochodzących z Dalekiego Wschodu w ostatnim czasie sporą popularnością cieszy się masaż lomi lomi.

Dlaczego warto się na niego zdecydować? Czym wyróżnia się i jak przebiega zabieg? O tym przeczytacie poniżej.

Masaż lomi lomi Poznań – na czym polega masaż hawajski?

Lomi lomi różni się pod wieloma względami od typowych masaży europejskich. To specjalny, wywodzący się z Hawajów, rytuał pielęgnacyjny na całe ciało. Jego nazwa w miejscowym języku oznacza „ugniatanie”, „naciskanie”, co świetnie obrazuje techniki stosowane podczas zabiegu manualnego, wykonywanego tradycyjnie na kamiennym stole. Lomi, lomi to miękkie ruchy masażysty, głaskanie i delikatny dotyk wszystkich masowanych części ciała. Masażysta operuje głównie przedramionami (również wewnętrzną stroną przedramion) i dłońmi, dokładnie masując ciało namaszczone organicznym olejkiem pielęgnacyjnym. Zabieg trwa do około 2 godzin, odprężając ciało i umysł.

Całemu zabiegowi towarzyszy przytulny nastrój, związany z nastrojowym wyposażeniem i przyjemną muzyką lub dźwiękami (np. morskie fale), co pogłębia relaks i pozytywne odczucia.

Masaż hawajski lomi lomi – jak przebiega masaż hawajski?

Na jakich częściach ciała skupia się terapeuta podczas masażu lomi lomi? To najbardziej holistyczny rodzaj masażu. Składa się na niego całe spektrum ruchów, których intensywność i specyfikę dostosowuje się do indywidualnych potrzeb masowanego. Niejednokrotnie terapeuta sprawia wrażenie tańczącego wokół kamiennego stołu.

Masaż hawajski dzieli się na kilka etapów. Na początku masujący koncentruje się na plecach, ramionach i nogach. W następnej kolejności masowany kładzie się na plecach, by masażysta mógł zająć się ramionami, klatką piersiową, nogami i brzuchem.

W zależności od masowanej części ciała wykonuje się nieco inne formy terapii manualnej, choć zawsze należy dbać o płynność ruchów. Sprawia to, że masaż jest szczególnie skuteczny i przynosi najlepsze rezultaty.

Lomi lomi – sposób naładowania energią ciała

Masaż hawajski lomi lomi pozwala dogłębnie zrelaksować i odprężyć całe ciało pacjenta. Ruchy masażysty przechodzą przez wszystkie najważniejsze partie ciała, co usuwa skurcze i bolesność mięśni oraz poprawia elastyczność stawów. Masaż, ze względu na szerokie spektrum ruchów i kompleksowość, poprawia dotlenienie komórek, przyspiesza przemianę materii oraz polepsza kondycję skóry (dotlenienie, elastyczność, jędrność), wspierając krążenie limfatyczne oraz układ krwionośny. Zabieg wspomaga również system nerwowy, usuwając stany napięcia, rozładowując stłumione emocje. A to daje uczucie ulgi i niezwykłe odprężenie. Wiele osób wierzy również, że lomi lomi wspiera równowagę energetyczną, a przez rozmasowanie wszystkich kluczowych punktów umożliwia uzyskanie naładowania energią ciała, co przekłada się na witalność, lepszy nastrój i odprężenie.

Jak subtelne ruchy masażysty przechodzą przez ciało – profesjonalny masaż lomi lomi

Masaż hawajski lomi lomi to sposób na to, by wejść w stan wewnętrznej harmonii i wyciszenia. Płynne i miękkie ruchy masażysty usuwają obrzęki, zwiększają jędrność skóry, modelują sylwetkę, a ciało namaszczone organicznym olejem zyskuje olbrzymią delikatność, właściwe odżywienie i nawilżenie.

To idealny zabieg dla wszystkich osób, które cierpią z powodu chronicznego stresu, nadmiaru zadań lub siedzącego trybu życia. Lomi lomi przyniesie im ulgę oraz pomoże optymalnie zadbać o potrzeby ciała i ducha.