Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż wyszczuplający Poznań

Zabiegi masażu wykorzystuje się do rozmaitych celów prozdrowotno-pielęgnacyjnych. Wiele osób decyduje się choćby na terapię manualną, by wspomóc proces bezpiecznego odchudzania, w której masaż potrafi być naprawdę wielkim wsparciem.

W Poznaniu można zapisać się na niejeden masaż odchudzający. Szeroki wybór takich zabiegów, realizowanych w renomowanych gabinetach i centrach spa, można znaleźć na naszej stronie GabinetyMasazu.

Masaż wyszczuplający (Poznań) – dla kogo jest?

Podstawą odchudzania i walki z cellulitem zdecydowanie jest zmiana nawyków na odpowiednią dietę i zwiększenie codziennej aktywności fizycznej. Mimo to wciąż masaż może być bardzo przydatnym i skutecznym sposobem na modelowanie sylwetki.

Kto powinien zdecydować się na taki zabieg? To idealna terapia dla osób w toku odchudzania, które walczą z nadmiarem tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w partiach ciała szczególnie opornych na diety i ćwiczenia (w ramach pośladków, ramion, brzucha). Masaż wyszczuplający to też idealne rozwiązanie dla każdego, kto z różnych powodów nie może wykonywać intensywnych ćwiczeń (np. ze względów zdrowotnych), ale chciałby jak najlepiej zadbać o organizm i kondycję fizyczną, a także zmniejszyć obwody, jakie mają poszczególne partie ciała. W końcu masaże odchudzające to zabieg dedykowany osobom, pragnącym pozbyć się uciążliwego i nieestetycznego cellulitu.

Masaż odchudzający w Poznaniu – różne formy terapii

Masaż wyszczuplający wykorzystuje się na całe ciało lub wybrane jego partie. Podczas zabiegu można skupić się choćby na takich miejscach, jak:

  • pośladki,
  • ramiona,
  • brzuch

Z jakich form masażu warto korzystać, by wyszczuplić sylwetkę i zredukować tłuszcz? Do najczęściej wybieranych zalicza się oczywiście drenaż limfatyczny (manualny i mechaniczny). Zabieg wspomaga układ limfatyczny oraz sprawia, że limfa szybciej krąży w naczyniach, przez co redukuje się zastoje i sprawniej usuwa się toksyny lub inne zbędne produkty przemiany materii pojawiające się w organizmie. Drenaż wspiera pacjentów, których problemem jest oporna tkanka tłuszczowa (z bioder, pleców, ud, ramion).

Równie dobre rezultaty, co klasyczny masaż limfatyczny, potrafią przynieść niektóre zabiegi orientalne, w tym zwłaszcza masaż bańką chińską, który pomaga przesunąć złogi tłuszczowe w kierunku punktów limfatycznych, by sprawniej pozbywać się niechcianych tkanek.

Redukcja tkanki tłuszczowej, mniejszy cellulit – co daje masaż odchudzający na ciało

Podstawowym efektem, który udaje się uzyskać jest oczywiście redukcja tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki, poprzez wyszczuplenie wybranych partii ciała. Dodatkowo zabiegi przynoszą szereg dodatkowych korzyści. Z pomocą masażysty da się przyspieszyć spalanie tłuszczu i zredukować widoczność cellulitu. Przy intensywnej terapii następuje podniesienie temperatury i wzrost ciśnienia, co przyspiesza rozbijanie tkanki tłuszczowej, krążenie krwi i limfy – przynosi to dotlenienie tkanek, szybszy metabolizm i oczyszczanie organizmu.

Co więcej profesjonalny masaż potrafi spowolnić procesy starzenia skóry. Poprawia się jej elastyczność, intensywnie się ją wygładza. A jeśli podczas zabiegu lub tuż po nim zastosuje się odpowiednie kosmetyki naturalne, skóra staje się rozjaśniona, młodzieńczo gładka.

Zabiegi pozwalające usunąć tkankę tłuszczową – profesjonalne masaże z naszej oferty

Masaże wyszczuplające są wykonywane na całym świecie. Również w Poznaniu można zapisać się na pojedynczą sesję lub skorzystać z całej serii zabiegów, które pomogą skutecznie wspomóc odchudzanie i zredukować cellulit widoczny na skórze.

Jeśli chcesz znaleźć zabieg dla siebie, już dziś skorzystaj z naszej wygodnej wyszukiwarki, by sprawdzić aktualną ofertę renomowanych salonów i centrów spa.