Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż ajurwedyjski Nowa Sól

Obok masaży klasycznych w ostatnim czasie coraz większą sympatią pacjentów cieszą się relaksacyjne zabiegi orientalne. Zalicza się do nich choćby masaże tajskie lub balijskie, ale również niezmiernie korzystne dla ogólnej kondycji relaksujące masaże ajurwedyjskie, na które można wybrać się do jednego z gabinetów w mieście Nowa Sól.

Jeśli chciałbyś skorzystać z terapii ajurwedyjskie, wybierz odpowiedni gabinet za pośrednictwem naszej wygodnej wyszukiwarki na stronie GabinetyMasazu.

Masaż ajurwedyjski Nowa Sól – podstawowe informacje o zabiegu (orient massage ajurweda)

Masaż ajurwedyjski jako technika terapii manualnej jest ściśle powiązany z hinduską filozofią i religią, w której zakłada się istnienie życiodajnej energii (prany), przenikającej całe ludzkie ciało. Obszarami odpowiedzialnymi za odbieranie, przechowywanie i wymianę energii w organizmie, są czakry. Ajurweda wyróżnia ich aż siedem:

  • czakra korony,
  • czakra trzeciego oka,
  • czakra gardła,
  • czakra serca,
  • czakra splotu słonecznego,
  • czakra sakralna,
  • czakra korzenia.

Masażysta stymuluje te strefy, by usprawnić przepływ energii, a przez to zapewnić zdrowie dla ciała i ducha. Równocześnie wykorzystuje koncepcję typów konstytucyjnych, zakładającą, iż ciało składa się z pięciu żywiołów, które występują u każdego człowieka w innych proporcjach, co wymusza zastosowanie spersonalizowanej terapii manualnej, by jak najlepiej wspomóc organizm do efektywnego działania.

Profesjonalny salon masażu – jak przebiega zabieg ajurweda (masaże w mieście Nowa Sól)?

Rytuały ajurwedyjskie w gabinetach masażu i centrach spa mogą być wykonywane przez jednego lub dwóch masażystów, którzy synchronizują swoje ruchy. Podczas zabiegów wykorzystuje się naturalny olejek na ciało, by ułatwić pracę, którą wykonuje masażysta, a także by głęboko nawilżyć i odżywić skórę. Piękny aromat olejków (podczas masażu stosuje się między innymi olejek lawendowy, sezamowy i brahmi) wprowadza do terapii manualnej dodatkowy efekt aromaterapii. Dzięki temu ajurweda jest masażem niezmiernie przyjemnym i relaksującym, poprawiającym samopoczucie i niwelującym stres. Wpływa na to również miła atmosfera we wnętrzu, gdzie wykonuje się rytuał. Niejednokrotnie wprowadza się do pomieszczenia orientalne akcenty, w tym rzeźby, wzbogacone żywą roślinnością.

Klasyczny masaż ajurwedyjski jest przeprowadzany w siedmiu specjalnych pozycjach (klasyczny masaż abhyanga), gdy masażysta stymuluje ciało (użycie dłoni i przedramion, olejek eteryczny) w odpowiednio dobranym rytmie i z dopasowaną siłą do możliwości pacjenta.

Różne rodzaje masażu ajurwedyjskiego (masaż ogólny, masaż stóp) – orientalny gabinet masażu w Nowej Soli

Abhyanga nie jest jedynym wariantem ajurwedy. Oprócz niej można wybrać się w mieście Nowa Sól choćby na masaż shirodhara, podczas którego masuje się ciepłym olejem okolice czakry trzeciego oka na środku czoła. Ten masaż twarzy przynosi uczucie głębokiego relaksu i odprężenia.

Innym wariantem masażu, przywracającego przepływ energii w ciele, jest zabieg padabhyanga, czyli hinduski masaż stóp, wykorzystujący elementy refleksoterapii. Zgodnie z założeniami ajurwedy zakończenia nerwowe w stopach są połączone z różnymi organami, co oznacza, iż ich stymulowanie pozwala regulować pracę całego organizmu. Rytuały ajurwedyjskie to zabiegi holistyczne, w których traktuje się człowieka, jego ciało, psychikę i duchowość, jako całość.

Efekty masażu – dlaczego warto się na niego wybrać?

W jakim celu warto się wybrać do gabinetu na masaż ajurwedyjski? To z całą pewnością przyjemne połączenie akupresury z aromaterapią, co pozwala zadbać zarówno o ciało, jak i ducha.

Najważniejszym efektem masażu jest oczywiście lepsze krążenie krwi oraz poprawa przepływu limfy, co pozwala dotlenić tkanki i usunąć obrzęki. Co więcej masaż rozluźnia mięśnie, usuwając dolegliwości bólowe, dodaje energii oraz przynosi relaks i odprężenie.

Zastosowane podczas zabiegu olejki to też naturalne kosmetyki, pełne cennych składników. Masażysta, intensywnie stymulując tkanki, usuwa martwy naskórek, pobudza krążenie i podnosi temperaturę mięśni. Dzięki temu uzyskuje się lepszy efekt działania preparatów. Skóra się nawilża, odżywia i regeneruje. Masaż nie tylko wygładza skórę (usuwa istniejące zmarszczki mimiczne), ale też zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, co zapewnia młodzieńczy i piękny wygląd na długi czas.

Profesjonalny masaż ajurwedyjski, wykonywany w Nowej Soli przez najlepsze masażystki i masażystów, potrafi przynieść zatem wiele korzyści dla zdrowia i urody.

Profesjonalne usługi masażu na stronie GabinetyMasazu realizowane w mieście Nowa Sól

Na stronie GabinetyMasazu staramy się umieszczać bogatą ofertę salonów i spa, które wyróżnia profesjonalizm i szeroki zakres usług, dopasowanych do różnych potrzeb klientów. Współpracujemy z podmiotami, zatrudniającymi wybitnych specjalistów, w tym certyfikowane terapeutki z wyspy Bali.

Za naszym pośrednictwem można zapisać się w wybranym salonie na rozmaite zabiegi, w tym masaż ajurwedyjski, relaksacyjny, sportowy lub masaż leczniczy.

Jeśli chcesz skutecznie zadbać o dobrą kondycję, już dziś skorzystaj z naszej wyszukiwarki, sprawdź ofertę w wybranym salonie z masażami klasycznymi lub orientalnymi, poznaj godziny otwarcia, by wybrać zabieg dla siebie lub sprawić prezent bliskim.