Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Drenaż limfatyczny Nowa Sól

Masaże potrafią przynieść wiele korzyści dla zdrowia i urody, zwłaszcza gdy wybierze się profesjonalne zabiegi, oferowane w renomowanych gabinetach w Nowej Soli. Spośród bogatej oferty wiele osób wybiera drenaż limfatyczny, czyli masaż w naturalny sposób wspierający działanie organizmu.

Jeśli chciałbyś skorzystać z takich zabiegów, jak drenaż w mieście Nowa Sól, już dziś umów wizytę w jednym ze współpracujących z nami salonów za pośrednictwem naszej wygodnej strony internetowej.

Czym jest drenaż limfatyczny (Nowa Sól)?

Co nazywamy masażem limfatycznym? To intensywny zabieg, którego podstawowym celem jest pobudzenie krążenia krwi oraz oddziaływanie na układ chłonny, by poprawić przepływ limfy w węzłach chłonnych i naczyniach. Jest to możliwe dzięki manualnej lub mechanicznej stymulacji tkanek w profesjonalnych gabinetach masażu.

Zabieg może być realizowany na całe ciało lub na wybrane jego partie, by wesprzeć mikrokrążenie i usunąć przestoje w układzie limfatycznym.

Zabieg drenażu limfatycznego – rodzaje

Niejeden salon masażu w mieście Nowa Sól realizuje masaże limfatyczne. Można zdecydować się na wariant manualny lub mechaniczny.

W pierwszym z nich masażysta palcami, dłońmi i przedramionami pobudza krążenie krwi i limfy w organizmie, stosując technikę ugniatania, wyciskania, rozcierania, głaskania. Zabieg składa się z dwóch faz: przesuwania (gdy przekierowuje się limfę do węzłów chłonnych) i odprężenia (gdy ponownie napełnia się naczynia limfatyczne). W technikach mechanicznych wykorzystuje się natomiast specjalne urządzenia z rękawami, do których naprzemiennie wpompowuje się i wypompowuje powietrze, co również pozwala na skuteczną stymulację tkanek.

Dlaczego warto zapisać się na drenaż limfatyczny?

Choć masaż limfatyczni to nie stricte leczniczy zabieg, ma on duży wpływ na zdrowie człowieka. Przede wszystkim powoduje poprawę krążenia krwi i zwiększenie dotlenienia komórek, a także oczyszczanie limfy i szerzej organizmu z toksyn i innych produktów przemiany materii. Poprawa przepływu chłonki z i do węzłów chłonnych pomaga zniwelować obrzęki i detoksykuje organizm. Drenaż limfatyczny w naturalny sposób zwiększa elastyczność skóry, wygładza zmarszczki i wspiera odchudzanie (modelowanie sylwetki). Co więcej stanowi broń kobiet przeciwko cellulitowi, dzięki intensywnej stymulacji skóry i mięśni w newralgicznych partiach ciała (brzuch, uda, pośladki). Zwiększenie temperatury poprzez masaż wspiera metabolizm, a masaż tkanek głębokich rozbija połączone tkanki tłuszczowe, ułatwiając ich usunięcie i sprawiając, że cellulit jest coraz mniej widoczny. W końcu drenaż limfatyczny bywa dość przyjemny, odpręża mięśnie i przynosi rozluźnienie.

Masaż ciała, masaż pleców, masaż twarzy – jaki zabieg wybrać z oferty na stronie GabinetyMasazu?

Masaże potrafią być wielkim wsparcie w walce o zdrowie, urodę i młodzieńczy wygląd. Szeroki wybór technik sprawia, że da się dopasować zabiegi manualne do rozmaitych potrzeb pacjentów.

Aby ułatwić proces poszukiwania idealnego zabiegu, przygotowaliśmy na stronie GabinetyMasazu praktyczną wyszukiwarkę, w której można znaleźć niejeden masaż klasyczny, relaksacyjny, sportowy lub drenaż limfatyczny, realizowane przez profesjonalnych masażystów w Nowej Soli. Znajdź zabieg dla siebie i już dziś umów wizytę, by zobaczyć dobroczynne efekty masażu na własnej skórze w niedługiej przyszłości.