Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż stóp z elementami refleksoterapii Nowa Sól

Skuteczny masaż bynajmniej nie musi być przeznaczony na całe ciało. Wiele dobrego potrafią przynieść terapie na poszczególne partie ciała, w tym zwłaszcza orientalny masaż stóp z elementami refleksoterapii, na który można zapisać się w mieście Nowa Sól.

Chcesz poznać dobroczynne właściwości refleksoterapii na własnej skórze? Skorzystaj z naszej wygodnej i praktycznej wyszukiwarki, by łatwo porównać różne oferty i wybrać idealny masaż dla siebie.

Masaż stóp z elementami refleksoterapii (Nowa Sól) – czy to najczęściej wybierany masaż relaksacyjny?

Refleksoterapia to rodzaj masażu stóp, podczas którego stymuluje się różne strefy i receptory na skórze, znajdujące się w stopach i zgodnie z założeniami filozofii Wschodu powiązane z odpowiednimi organami lub układami wewnętrznymi.

Refleksoterapia to terapia holistyczna. Poprzez masaż stóp pobudza reakcje fizjologiczne, aktywizując możliwości samouzdrawiania organizmu jako całości. Zabieg występuje w wielu wariantach, do najpopularniejszych zaliczają się tajski masaż stóp, ajurwedyjski masaż stóp. Zabieg z elementami refleksoterapii wchodzi też w skład bardziej kompleksowych terapii, jak choćby masaż gorącymi kamieniami lub holistyczny masaż balijski (wykorzystujący dodatkowo preparaty na bazie naturalnego olejku o właściwościach odżywiających skórę), na które można zapisać się w mieście Nowa Sól.

Refleksoterapia – najczęściej wybierany masaż prozdrowotny wspomagający pracę organizmu?

Do czego służy refleksoterapia? To holistyczne podejście do człowieka jako całości, uwzględniające jego ciało fizyczne, emocje, psychikę i ducha. Oznacza to leczenie kompleksowe, z dostrzeżeniem istniejących dolegliwości w kontekście całego organizmu.

Masaż stóp z elementami refleksoterapii łączy elementy akupresury z technikami znanymi z masaży klasycznych. Zgodnie z założeniami ma prowadzić do tego, by pacjent uzyskał fizjologiczny stan równowagi poprzez wsparcie dla samoregenerujących możliwości ciała.

Jak działa masaż stóp – najważniejsze efekty zabiegu

Choć refleksoterapia nie zalicza się do zabiegów leczniczych, przynosi jednak wiele korzyści dla organizmu, poprawiając ogólne samopoczucie i prowadząc do rozluźnienia spiętych mięśni. Masaż odpręża ciało i zmęczone nogi. Działa regeneracyjnie dzięki dotlenieniu mięśni poprzez manualną stymulację. Wspiera układ nerwowy, poprawia krążenie krwi (wzmacnia naczynia krwionośne) i reguluje pracę układu immunologicznego. Większa ilość tlenu dostarczana do komórek oraz zastosowanie naturalnych olejków w niektórych typach masażu pozwala też uzyskać odżywienie skóry i poprawę jej kondycji.

Skuteczne i profesjonalne zabiegi (Nowa Sól) – masaż stóp

Refleksoterapia to przyjemny i komfortowy masaż relaksacyjny, wykazujący sporo właściwości prozdrowotnych. Warto korzystać z niej regularnie, by poprawić samopoczucie i ogólną kondycję.

Potrzebujesz pomocy doświadczonego masażysty w Nowej Soli? Wejdź na naszą stronę, sprawdź dostępne oferty i umów masaż stóp już dziś.