Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż antycellulitowy Nowa Sól

Masaż to nie tylko skuteczny element fizjoterapii i sposób na dobre samopoczucie. Bywa również niezmiernie przydatny, gdy chce się zadbać o piękny wygląd skóry. Wiele zabiegów, które oferują gabinety w Nowej Soli, wykazuje działanie antycellulitowe. Warto zatem z nich skorzystać, gdy chcemy skutecznie pozbyć się nieestetycznej skórki pomarańczowej.

Profesjonalne zabiegi w gabinetach zlokalizowanych w mieście Nowa Sól można znaleźć za pośrednictwem naszej praktycznej i wygodnej wyszukiwarki na stronie GabinetyMasazu.

Jak powstaje cellulit – masaż antycellulitowy (Nowa Sól)

Cellulit (nazywany także skórką pomarańczową) to nic innego jak zniekształcona tkanka tłuszczowa, która uwidacznia się pod skórą w formie zgrubień i grudek o nieregularnym kształcie. Za jego powstawanie odpowiadają w głównej mierze hormony (a zwłaszcza estrogen), przez co cellulit dotyczy przede wszystkim kobiet w różnym wieku. Niekiedy obecność skórki pomarańczowej wynika także z zaburzeń w mikrokrążeniu w danej części ciała, szczególnie na udach, pośladkach, brzuchu i ramionach. Prowadzi to do gromadzenia się toksyn i innych produktów przemiany materii, naciskających na otaczające tkanki, przez co pojawiają się bryłki tkanek tłuszczowych.

Do czynników zwiększających ryzyko powstawania cellulitu zaliczają się: niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej i źle dobrana odzież (obcisłe stroje i wysokie obcasy).

Masaż manualny, mechaniczny i zasysanie tkanki podskórnej bańką chińską (drenaż limfatyczny, masaż bańką chińską)

Na szczęście istnieją różne sposoby na to, by całkowicie pozbyć się cellulitu. Do tego celu niezbędna jest właściwa dieta oraz aktywność fizyczna. Warto również wykorzystać odpowiedni rodzaj masażu.

Do najczęściej stosowanych zaliczają się:

  • drenaż limfatyczny,
  • masaż bańką chińską.

Wykonanie drenażu limfatycznego pozwala usprawnić krążenie krwi i zwiększyć przepływ limfy, dzięki czemu skuteczniej usuwa się toksyny i poprawia gospodarkę wodną w organizmie. Znikają zatem obrzęki i zastoje chłonki. Drenaż limfatyczny może występować w dwóch wariantach: manualnym i mechanicznym. W pierwszym z nich za stymulację układu krążenia i układu limfatycznego odpowiada masażysta, który z pomocą swoich dłoni wymusza ruch płynów w naczyniach ciała. W masażu mechanicznym używa się specjalnych mankietów, do których na zmianę wtłacza się lub wypompowuje powietrze, by pobudzić przepływ limfy do i z węzłów chłonnych.

Wiele osób walczących z cellulitem jest też zainteresowanych masażem bańką chińską, w którym używa się specjalnych gumowych baniek. Poprzez zasysanie tkanek wymuszają one ruch chłonki i pobudzają krążenie. Niekiedy oba masaże łączy się ze sobą, zwiększając tym samym skuteczność zabiegu.

Masaż antycellulitowy a masaż relaksacyjny – najważniejsze efekty masażu antycellulitowego

Masaż antycellulitowy to nie tylko skuteczne usuwanie produktów przemiany materii i co za tym idzie pozbycie się skórki pomarańczowej czy usuwanie komórek tłuszczowych, ale też niejednokrotnie wymodelowanie ciała. Masaż wykonywany przez specjalistę przynosi rozluźnienie mięśni (zmniejsza dolegliwości bólowe oraz relaksuje napięte mięśnie i ścięgna), zwiększa mikrokrążenie, co prowadzi do poprawy kondycji skóry (staje się ona jędrna i gładka).

Skuteczny masaż pozwala zatem wielowymiarowo zadbać o ciało dla zdrowia i urody, a też przynosi naprawdę relaksujący nastrój.

Masaż antycellulitowy w Nowej Soli – skuteczne zabiegi na GabinetyMasazu

W ofercie strony GabinetyMasazu można znaleźć rozmaite zabiegi, w tym skuteczne masaże antycellulitowe i wyszczuplające, dzięki którym modeluje się sylwetkę i wygładza skórę. Można również skorzystać z zabiegów klasycznych i leczniczych, zarezerwować balijski masaż lub japoński masaż twarzy.

Chcesz poznać dobroczynne właściwości terapii manualnych i zadbać o piękny wygląd? Już dziś umów masaż dla siebie lub spraw piękny prezent bliskiej Ci osobie.