Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż sportowy Nowa Sól

Masaż można wykorzystać nie tylko do celów leczniczych czy relaksacyjnych. To także olbrzymie wsparcie dla sportowców, którzy chcą jak najlepiej przygotować się do zawodów lub poprawić kondycję swojego organizmu.

Na masaże sportowe można zapisać się w mieście Nowa Sól – wystarczy tylko sprawdzić bogatą ofertę pochodzącą z różnych profesjonalnych gabinetów dostępną na naszej stronie GabinetyMasazu.

Masaż sportowy Nowa Sól – na czym polega zabieg?

Masaż sportowy to terapia manualna przeznacza dla osób aktywnych fizycznie, które uprawiają sport – zawodowo lub amatorsko. Wykorzystuje się go na różnych etapach cyklu przygotowań do zawodów, zarówno jako wsparcie w poprawie kondycji mięśni i stawów przed wysiłkiem, jak i jako pomoc w okresie regeneracji potreningowej lub pozawodowej. Najczęściej wykonuje się masaż sportowy łydek, zginaczy bioder i mięśni pośladkowych, czyli części ciała szczególnie narażonych na kontuzje.

Zabiegi sportowe wykorzystują techniki, które pochodzą z innych terapii, jak choćby masaż klasyczny. Wyróżnia je indywidualne podejście oraz realizacja masażu w określonym tempie, z określoną siłą (zgodnie z przebiegiem mięśni) z wykorzystaniem oklepywania, ugniatania, głaskania i rozcierania.

Do czego służy masaż sportowy?

Niektóre z technik masażu sportowego potrafią wywoływać dyskomfort a nawet ból, prowadzają jednak do przywrócenia pełnej sprawności mięśni (rehabilitacja) bądź poprawiając kondycję mięśni, by zminimalizować ryzyko kontuzji (profilaktyka i uzupełnienie treningu). Poprawiają też krążenie krwi i limfy.

Masaż sportowy ma przynosić rozluźnienie mięśni, usuwać stany napięcia i dolegliwości bólowe (związane z intensywnym treningiem lub kontuzjami). Łączy zatem klasyczny masaż i fizjoterapię sportową. Masażyści z pomocą dłoni i palców, wywierają presję i ucisk, co pobudza tkanki, zwiększając ich elastyczność oraz prowadząc do głębokiego dotlenienia skóry i mięśni. Użycie różnych technik przynosi poprawę zdrowia, ogólnej kondycji fizycznej oraz pomaga lepiej przygotować się do wysiłku.

Masaż sportowy w Nowej Soli – różne rodzaje terapii dla sportowców

Jak najlepiej zadbać o mięśnie u osób aktywnie uprawiających sport? Warto odwiedzić salon masażu, by zapisać się na zabiegi wykonywane przez wyspecjalizowanych terapeutów.

W zależności od momentu w cyklu przygotowań można zdecydować się na:

  • masaż podtrzymujący (kondycyjny) – w przerwach między zawodami,
  • masaż startowy – ok. 4 minuty przed rozgrzewką na zawodach,
  • masaż przedwysiłkowy – od dnia ostatniego masażu treningowego do startu w zawodach,
  • masaż treningowy – przed każdym treningiem,
  • masaż powysiłkowy – masaż regeneracyjny po treningu i zawodach.

Każdy z nich łączy nieco inne techniki, by odpowiednio zadbać o mięśnie sportowca.

Masaż leczniczy, masaż relaksacyjny, masaż twarzy, masaż leczniczy – nie tylko masaż sportowy w ofercie GabinetyMasazu

Za pośrednictwem wyszukiwarki na stronie GabinetyMasazu można zapisać się na rozmaite zabiegi, w tym masaż klasyczny, masaż relaksacyjny, dopasowane do potrzeb różnych klientów. Posiadamy też terapie manualne dla pacjenta aktywnego fizycznie, które mogą zainteresować się masażami sportowymi, stanowiącymi wsparcie w treningach oraz pomagające szybciej wrócić do formy po zawodach. Sprawdź dostępną ofertę w Nowej Soli i wybierz idealne zabiegi dla Ciebie.