Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

MASAŻ NA 4 RĘCE NOWA SÓL

Masaż relaksacyjny potrafi przybierać wiele form. Do najbardziej luksusowych zabiegów dla szczególnie wymagających pacjentów zaliczają się zwłaszcza masaże na cztery ręce, na które można zapisać się również w Nowej Soli. Szeroki wybór profesjonalnych terapii manualnych można łatwo znaleźć za pośrednictwem naszej wygodnej wyszukiwarki na stronie GabinetyMasazu.

Masaż na 4 ręce (Nowa Sól) – jak przebiega zabieg?

Masaż wykonywany na cztery ręce to jedna z bardziej rozbudowanych terapii manualnych, zaliczanych do zabiegów o charakterze głównie relaksacyjnym. Jest on wykonywany równocześnie przez dwóch terapeutów, którzy wykonują w tym samym czasie zbliżone ruchy, z taką samą siłą i intensywnością dopasowaną do potrzeb pacjenta. Co więcej dla uzyskania lepszego efektu nieraz realizuje się go w rytmie odprężającej muzyki, w nastrojowym pomieszczeniu (przygaszone światło, świece, olejki eteryczne). Z tego też powodu niejednokrotnie zabieg na cztery ręce bywa określany masażem synchronicznym.

Masaż tego typu ma przynosić relaks i odprężenie mięśni całego ciała. Jego długość zależy od zakresu. Prosty zabieg na plecy i kark może zamknąć się w 30 minutach. W przypadku kompleksowego masażu na całe ciało (plecy, kończyny, klatkę piersiową, brzuch) zazwyczaj czas trwania wynosi ok. 90 minut.

Masaż klasyczny, masaż relaksacyjny czy masaż balijski – jaki zabieg wybrać?

Masaż na cztery ręce to zazwyczaj zabieg typowo relaksacyjny, a nie masaż leczniczy. Łączy w sobie rozmaite techniki, znane choćby z terapii klasycznej. Masażyści stosują oklepywanie, rozciąganie, ugniatanie i rozcieranie mięśni. Niejednokrotnie podczas zabiegu używa się naturalnych olejków, wpływających korzystnie na kondycję skóry oraz wprowadzających element aromaterapii.

Zabiegi synchroniczne całego ciała wykonuje się w rozmaitych typach masażu. To niezmiernie popularne rozwiązanie w przypadku terapii manualnych klasycznych, ale też masaży balijskich czy tajskich. Co więcej taka forma masażu występuje nawet w odprężających zabiegach lomi lomi. Dzięki temu każdy może skorzystać z luksusowej terapii manualnej, dopasowanej do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Jakie korzyści dla organizmu przynosi masaż całego ciała na cztery ręce?

Masaż na cztery ręce to zabieg typowo odprężający. Pozwala zredukować napięcie mięśniowe całego ciała, redukuje ból, obniża poziom stresu i wprowadza w stan głębokiego relaksu. Dodatkowo pomaga poprawić pracę mięśni i stawów oraz reguluje działanie układu nerwowego. To jednak nie jedyne korzyści, płynące z terapii manualnej. Profesjonalny masaż wpływa pozytywnie na kondycję naczyń krwionośnych i limfatycznych – wspomaga krążenie krwi, przyspiesza usuwanie toksyn, dotlenia tkanki. Jest naturalną metodą wsparcia dla układu immunologicznego.

Zabiegi oddziałują również na skórę. Terapia manualna poprawia kondycję skóry, zwiększa poziom jędrności, prowadzi do wygładzenia już istniejących zmarszczek (nieinwazyjny lifting), wspomaga naturalne procesy naprawcze, stymulując produkcję kolagenu i elastyny. Już po pierwszym zabiegu skóra staje się widocznie gładsza, zmniejsza się widoczność przebarwień (zwłaszcza gdy połączy się masaż z peelingiem), redukuje się cellulit. Jeśli na dodatek zastosuje się do masażu naturalne olejki, ich aktywne substancje wnikają w głąb skóry, przez co nawilża się ją i zapewnia optymalne odżywienie. To prosty sposób, aby kompleksowo zadbać o ciało i ducha.

Odpowiedni masaż klasyczny, masaż tkanek głębokich czy tradycyjny masaż relaksacyjny – różne oblicza komfortu od Gabinety Masażu

Masaż na cztery ręce to zabieg zyskujący coraz większą popularność, który realizuje niejeden salon masażu i spa w Nowej Soli. Przynosi wiele korzyści dla organizmu, pozwala zadbać o skórę i zniwelować stres, towarzyszący nam każdego dnia.

Za pośrednictwem naszej strony można zapisać się nie tylko na masaże synchroniczne, ale też szereg innych rytuałów, w tym zabiegi pielęgnacyjne na całe ciało, masaż leczniczy lub sportowy, masaż twarzy, refleksologię czy drenaż limfatyczny. Czas poświęcony na profesjonalny to dobra inwestycja we własne zdrowie i dobre samopoczucie.

O serwisie

Wiemy, jak wiele można zyskać, regularnie korzystając z rozmaitych form masaży, przeprowadzanych przez doświadczonych profesjonalistów, dlatego stworzyliśmy przestrzeń ułatwiającą specjalistom informowanie o oferowanych usługach, a pacjentom – dotarcie do idealnego masażysty szybko, łatwo i wygodnie.

Kontakt

GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak,
Skarbka z Gór 67a m57, 03-287 Warszawa

e-mail: kontakt@gabinetymasazu.pl

Projekt zrealizowany przez GDAQ.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.