Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Kobido Zielona Góra

Japońskie techniki masażu twarzy mają wielu zwolenników, którzy dostrzegają ich olbrzymie zalety dla pięknego wyglądu i zdrowia skóry. Szczególnie korzystny bywa pod tym względem japoński zabieg kobido, pozwalający uzyskać rezultaty porównywalne z chirurgicznym liftingiem.

Jeśli chciałabyś na własnej skórze sprawdzić, jak działa masaż kobido, już dziś możesz umówić wizytę w Zielonej Górze w jednym ze współpracujących z nami gabinetów i centrów spa.

Masaż kobido (Zielona Góra) – na czym polega masaż twarzy, szyi i dekoltu?

Kobido, czyli japoński masaż twarzy, szyi, karku i dekoltu, bywa nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy. Pozwala bowiem bez skalpela i ostrzyknięć (botoks, kwas hialuronowy) uzyskać odmłodzenie twarzy, usunąć oznaki starzenia, a także pobudzić skórę do pracy, by kolejne zmarszczki nie pojawiły się zbyt szybko. Oprócz tego, pomimo początkowego dyskomfortu, masaż finalnie przynosi stan głębokiego relaksu, a efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Masaż kobido działa na głębszych partiach skóry, stymulując mięsnie i nerwy, by zwiększyć przepływ energii, dotlenić tkanki oraz poprawić funkcjonowanie układu krwionośnego i limfatycznego, co daje efekt liftingu.

Jak przebiega japoński masaż kobido – masaż zamiast zabiegów medycyny estetycznej

Jak przebiega masaż kobido? Zabieg składa się z kilku etapów, które poprzedza oczywiście dokładne oczyszczenie skóry. Polega na intensywnych i szybkich ruchach, które początkowo mogą nie być zbyt przyjemne dla pacjenta, który dopiero z czasem zaczyna się do nich przyzwyczajać. Celem terapii jest mocne pobudzenie różnych obszarów twarzy, zniwelowanie napięć mięśniowych, wygładzenie zmarszczek mimicznych, usprawnienie krążenia krwi i limfy.

Najważniejszą częścią zabiegu jest etap liftingujący, gdy masażysta chwyta i podszczypuje fałdki skórne, by w nieinwazyjny sposób wspomóc jej zdolności do regeneracji, poprawić przepływ krwi i unieść skórę.

Czas trwania zabiegu i jego intensywność dopasowuje się do indywidualnych potrzeb masowanego.

Dlaczego warto zastosować masaż twarzy kobido i drenaż limfatyczny?

Masaż kobido oddziałuje na skórę i mięśnie na wiele sposobów. Przede wszystkim wspiera krążenie krwi i przepływ limfy, co umożliwia dotlenienie tkanek, niweluje obrzęki czy skutecznie usuwa nadmiar toksyn z organizmu. Masaż ujędrnia skórę, redukuje zmarszczki. Przyspiesza też produkcję kolagenu i elastyny, by skóra długo zachowała młodzieńczy wygląd. Oprócz tego zabieg pozwala wymodelować opadający owal twarzy, by znów odzyskała młodzieńczy wygląd.

Przy tym równocześnie masaż rozluźnia mięśnie, prowadzi do usunięcia napięcia twarzy, szyi, karku, klatki piersiowej, redukuje stany napięcia wywołane przez stres i zmęczenie. Podczas masażu usuwa się też nadmiar zrogowaciałego naskórka, by skóra odzyskała naturalny blask i lepiej przyjmowała aplikowane kosmetyki.

W końcu dobrze wykonany profesjonalny masaż kobido gwarantuje dobre samopoczucie i przynosi prawdziwy relaks.

Młody wygląd dzięki wykorzystaniu masażu – bogata oferta GabinetyMasazu w Zielonej Górze

Profesjonalne masaże (w tym nieinwazyjny lifting skóry i masaż kobido) pozwalają zadbać o piękny wygląd i przynoszą odprężenie. Doświadczony masażysta wie, jak z pomocą masażu zmniejszyć widoczność zmarszczek, usunąć przebarwienia lub wymodelować opadający owal twarzy.

Jeśli chciałabyś się przekonać, jak japońskie masaże mogą pomóc Ci poczuć się lepiej w swojej skórze, koniecznie umów się już dziś na wizytę w jednym ze współpracujących z nami salonów. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na GabinetyMasazu.