Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż klasyczny Zielona Góra

Masaż relaksacyjny ma najczęściej inne cele i założenia niż masaż klasyczny. W trakcie takiego zabiegu masażysta przede wszystkim koncentruje się na rozluźnieniu mięśni, by zapewnić przyjemne odprężenie pacjentowi. Z takiej formy terapii chętnie korzysta naprawdę wiele osób, by zadbać o siebie i swoje dobre samopoczucie.

Na profesjonalne zabiegi masażu relaksacyjnego w Zielonej Górze można zapisać się za pośrednictwem naszej strony internetowej GabinetyMasazu.

Masaż relaksacyjny Zielona Góra – na czym polega zabieg?

Masaż relaksacyjny to nieco inny typ terapii manualnej niż zabiegi klasyczne. W tym przypadku chodzi bowiem przede wszystkim o rozluźnienie i odprężenie organizmu z pomocą doświadczonych dłoni masażysty.

Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu odpowiednich technik, takich jak: głaskanie, rozciąganie i ugniatanie. Raczej rezygnuje się z mocnego nacisku i gwałtownych ruchów na rzecz tych powolnych, płynnych i zsynchronizowanych, by delikatnie stymulować mięśnie i zakończenia nerwowe. Niejednokrotnie masaż relaksacyjny jest wykonywany w nastrojowych pomieszczeniach, potęgujących relaks i wyciszenie, co korzystnie wpływa na organizm. Podczas zabiegów chętnie bywa stosowany też naturalny olejek, ułatwiający przeprowadzenie zabiegu, prowadzący do nawilżenia i odżywienia tkanek. Pamiętajmy też, że olejki miewają pobudzające lub uspokajające właściwości (terapie aromatami).

Kto powinien skorzystać z masażu relaksacyjnego – Zielona Góra salon masażu

Terapia manualna relaksacyjna jest szczególnie wskazana dla osób pragnących się wyciszyć i głęboko odprężyć. To idealne rozwiązanie dla pacjentów narażonych na działanie permanentnego stresu, który prowadzi do napięcia nerwowego i bolesnego spięcia mięśni w całym ciele, co udaje się rozluźnić z pomocą masażu.

To również sposób na poprawę ogólnego samopoczucia i nastroju, wsparcie koncentracji. Po 60-minutowej terapii można poczuć przypływ sił i energii do dalszego działania. Powinny się na niego zdecydować osoby, u których występuje nerwowość, przewlekłe zmęczenie. Natomiast do najczęściej wymienianych przeciwskazań zaliczają się: infekcje, choroby zakaźne, gorączka, choroby nowotworowe, wady serca, łamliwość kości, okres tuż po zabiegach chirurgicznych. W razie wątpliwości, warto skonsultować się z lekarzem lub porozmawiać z masażystą przed przystąpieniem do zabiegu.

Masaż relaksacyjny – co można zyskać?

Masaże relaksacyjne (na całe ciało lub wybrane partie ciała, w tym choćby refleksoterapia), które oferuje niejeden gabinet masażu w Zielonej Górze, tak naprawdę to jednak nie tylko mniejszy stres oraz narzędzie dla relaksu i odprężenia. Profesjonalny zabieg poprawia ukrwienie i krążenie limfy, a także zwiększa elastyczność mięśni i stawów. Dzięki niemu możliwe jest przyspieszenie przemiany materii, skuteczne oczyszczenie organizmu z toksyn i innych produktów przemiany materii. A to szansa na lepsze samopoczucie, redukcję tkanki tłuszczowej, wymodelowanie sylwetki i usunięcie nieestetycznej skórki pomarańczowej (cellulit).

Zielona Góra masaż relaksacyjny, masaż bańką chińską i masaż klasyczny – bogata oferta GabinetyMasazu i strefa zdrowia

Na naszej stronie internetowej każdego dnia pojawiają się nowe oferty profesjonalnych masaży, realizowanych w renomowanych gabinetach w Zielonej Górze. Można zapisać się na masaż relaksacyjny, ale też masaż bańką chińską, drenaż limfatyczny, masaż twarzy.

Serdecznie zapraszamy do poznania różnych możliwości, by znaleźć wariant masażu najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb.