Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż ajurwedyjski Zielona Góra

Coraz większą popularnością cieszą się zróżnicowane formy masażu, wywodzące się z rozmaitych regionów. Ich zadaniem jest zapewnienie relaksu, poprawienie kondycji ciała i ducha poprzez stymulację tkanek z pomocą dłoni masażysty. Szereg korzyści dla zdrowia i urody da się uzyskać, wykorzystując choćby masaż ajurwedyjski, dostępny również w gabinetach w Zielonej Górze.

Spory wybór profesjonalnych zabiegów, realizowanych przez doświadczonych terapeutów, można znaleźć za pośrednictwem naszej wygodnej wyszukiwarki na stronie GabinetyMasazu.

Masaż ajurwedyjski (Zielona Góra) – podstawowe założenia

Ajurweda to system wywodzący się jeszcze z czasów antycznych, ściśle związany z filozofią i religią hinduistyczną. Zakłada, że organizm człowieka jest spójną całością, a choroby wynikają z zachwiania równowagi ciała i ducha. Oznacza to, iż każdy rytuał (masaż) musi kompleksowo oddziaływać na cały organizm.

Zgodnie z filozofią hinduską ludzkie ciało wypełnia prana, czyli życiodajna siła. Jej przepływ koncentruje się w siedmiu czakrach (korony, trzeciego oka, gardła, serca, splotu słonecznego, sakralnej, korzenia) – ośrodkach odpowiedzialnych za odbieranie, magazynowanie i wymianę energii.

Podczas masażu ajurwedyjskiego poprzez dotyk masażysty pobudza się czakry do intensywnej pracy. Techniki i intensywność masażu powinny być zgodne z tak zwanymi typami konstytucyjnymi, uwzględniającymi główne składniki tworzące ciało konkretnego pacjenta.

Zielona Góra salon masażu – jak przebiega masaż ajurwedyjski?

Ajurwedyjska terapia manualna wykorzystuje naturalne oleje eteryczne, które wspierają działania masażysty, oddziałując bezpośrednio na skórę i tkanki, a także na inne zmysły, w tym szczególnie powonienie (aromaterapia). Zabiegi powinny być przeprowadzone certyfikowanym olejem ajurwedyjskim, który najczęściej jest wyprodukowany z sezamu, lawendy, gorczycy. Zawsze powinien być on w pełni dostosowany dla każdego rodzaju skóry. Warto decydować się na masaże wykonywane wyłącznie w 100 procentach naturalnym olejkiem.

Podczas masażu wykorzystuje się różne techniki pracy z tkankami. Poprzez ucisk, głaskanie, masowanie ciała układanego w różnych pozycjach wspiera się przepływ energii w organizmie.

Masaż ajurwedyjski abhyanga i inne rodzaje zabiegu dla ciała i ducha

Najpopularniejszym rodzajem masażu ajurwedyjskiego jest abhyanga, czyli masaż całego ciała układanego w siedmiu pozycjach. Zdarza się, że zabieg bywa wykonywany przez dwóch masażystów, którzy synchronizują swoje ruchy.

Innym popularnym wariantem masażu ajurwedyjskiego jest padabhyanga (masaż stóp), który stymuluje zakończenia nerwowe na stopach, by wspomóc pracę różnych organów w ludzkim organizmie.

Masaż ajurwedyjski stanowi ciekawy wariant terapii manualnej, którą można wykorzystać jako masaż relaksacyjny. Niesie szereg korzyści dla ciała i ducha. Wprowadza w stan głębokiego relaksu, pobudza witalność organizmu, daje uczucie odświeżenia, przynosi uspokojenie i neutralizuje stres. Co więcej terapia manualna łagodzi bóle mięśni, poprawia krążenie krwi i limfy, a także doskonale likwiduje napięcia, by przynieść lepszą pracę całego organizmu.

Różne zabiegi manualne dla każdego – oferta na GabinetyMasazu

Profesjonalny masaż potrafi być źródłem odprężenia, poprawy sprawności ciała i ducha. Terapia manualna dodaje energii. Może również wspomóc dbanie o urodę i dobry nastrój.

Na naszej stronie przygotowaliśmy bogaty wybór różnych typów terapii manualnych, dostępnych w Zielonej Górze. Można wybrać się na masaż ajurwedyjski, klasyczny, relaksujący masaż gorącymi kamieniami półszlachetnymi i drenaż limfatyczny, który pomaga pozbyć się toksyn zalegających w organizmie i nadmiaru wody z organizmu (skuteczne usuwanie cellulitu). Da się znaleźć masaż na całe ciało lub terapie z pomocą dotyku wspierające działanie poszczególnych partii ciała.

Zapoznaj się z naszą ofertą i znajdź masaż dla siebie lub wspaniały pomysł na prezent dla bliskiej Ci osoby.