Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż stemplami Zielona Góra

Masaże relaksacyjne przynoszą wiele korzyści dla zdrowia i urody. Pomagają się wyciszyć, rozluźniają mięśnie i uspokajają nerwy. Potrafią również pomóc w skutecznym dbaniu o kondycję skóry i młodzieńczy wygląd. Wiele zalet wykazują pod tym względem masaże stemplami ziołowymi, na które można zapisać się w Zielonej Górze.

Jeśli chciałabyś na własnej skórze poczuć dobroczynne działanie stempli, już dziś zapisz się na zabieg. Duży wybór profesjonalnych gabinetów masażu znajdziesz z pomocą naszej wyszukiwarki.

Relaksacyjny masaż stemplami (Zielona Góra)- na czym polega?

Masaż stemplami ziołowymi zalicza się do masaży relaksujących, które w odróżnieniu od tradycyjnych technik, wykorzystywanych przez masaż klasyczny, przede wszystkim mają za zadanie wprowadzić masowanego w stan głębokiego relaksu. W zależności jednak od zastosowanych produktów roślinnych, użytych podczas zabiegu, można niejednokrotnie mówić też o właściwościach prozdrowotnych.

Podczas masażu stosuje się woreczki z delikatnego, przyjemnego w dotyku materiału (len, bawełna), które wypełnia się starannie wyselekcjonowanymi ziołami, skórką cytrusową, płatkami kwiatów i korą drzew. Mieszanka zawsze powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb danego pacjenta.

Co można uzyskać dzięki zabiegom masażu stemplami? Z jednej strony to sposób na wyciszenie i odprężenie. Przyjemny i delikatny zabieg poprawia samopoczucie, regeneruje siły witalne u osób przemęczonych lub żyjących w permanentnym stresie. Co więcej dobrze wykonany, profesjonalny masaż stemplami pobudza cały organizm do intensywnej pracy. Działanie terapeuty rozluźnia mięśnie, usuwa dolegliwości bólowe, poprawia krążenie krwi i limfy, co dotlenia skórę i oczyszcza organizm (usuwa toksyny), co bywa przydatne, gdy walczy się o redukcję tkanki tłuszczowej. Zastosowane podczas zabiegu zioła i oleje dodatkowo odprężają i działają korzystnie na cerę. Masaż nawilża, odżywia i ujędrnia skórę.

Masaż wykonywany stemplami ziołowymi – przebieg zabiegu

Masaż stemplami na całym ciele, wykazujący działanie relaksujące, nie jest zbyt skomplikowany do wykonania, choć wymaga przeprowadzenia pewnych działań przygotowawczych. Podstawą jest dobór właściwej mieszanki ziół i składników roślinnych, dostosowanych do potrzeb pacjenta. Następnie wsypuje się je do specjalnych woreczków, które podgrzewa się do odpowiedniej temperatury w garnku wypełnionym olejem. Stemple odciska się z nadmiaru oleju, nakłada je na skórę i rozpoczyna masaż.

Zabieg obejmuje masowanie, głaskanie, ugniatanie, rozcieranie i oklepywanie. Rozpoczyna się od technik delikatniejszych, by z czasem przejść do intensywniejszych. Finalnie masaż pozwala rozluźnić spięte mięśnie i przynosi głębokie uczucie relaksu.

Relaksacyjne masaże orientalne – masaż stemplami ziołowymi i masaż bańką chińską

Dobrze wykonany masaż potrafi przynieść wiele korzyści dla zdrowia i urody. W zależności od potrzeb warto zatem wybrać się na ogólny masaż klasyczny, rozluźniający mięśnie i usuwający dolegliwości bólowe bądź drenaż limfatyczny, który poprawia odporność organizmu, modeluje sylwetkę i wspiera przemianę materii. Dla relaksu i zadbania o kondycję skóry można wykonać masaż stemplami, bańką chińską, a nawet masaż miodem (masaż całego ciała i masaż twarzy) lub inny rytuał pielęgnacyjny, co relaksuje i przynosi naprawdę dobry nastrój.

Sprawdź ofertę dostępną na naszej stronie i wybierz masaż, który idealnie wpisze się w Twoje potrzeby. Znajdź zabieg dla siebie lub spraw bliskiej osobie piękny prezent z pomocą naszej wyszukiwarki profesjonalnych masaży na stronie GabinetyMasazu.