Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaże dla dzieci Zielona Góra

Masaże bywają bardzo korzystne nie tylko dla dorosłych. Coraz częściej w gabinetach można spotkać również małych pacjentów, którzy dzięki takiej terapii manualnej odzyskują dobre samopoczucie i kondycję fizyczną.

Szeroki wybór zabiegów, dedykowanych młodym pacjentom, można znaleźć w mieście Zielona Góra za pośrednictwem naszej praktycznej wyszukiwarki.

Masaże dla dzieci Zielona Góra – dla kogo są przeznaczone?

Terapia manualna w profesjonalnym gabinecie masażu to idealny sposób na to, by odzyskać witalność, wspomóc ruchomość stawów i mięśni oraz usunąć rozmaite dolegliwości bólowe nie tylko u dorosłych, ale też u dziecka. Coraz szersze grono rodziców zapisuje zatem swoje pociechy na masaże.

Najczęściej są to zabiegi przeprowadzane u małych pacjentów, cierpiących z powodu stresu, braku koncentracji, nadmiernego przemęczenia, związanego z codziennymi obowiązkami. Bywa to także terapia rekomendowana przez lekarzy po urazach lub zabiegach chirurgicznych, by wspomóc proces rehabilitacji i powrotu do pełni sił. Zabieg, w przypadku większości masaży, odbywa się w gabinecie terapeuty, choć zdarzają się też oferty w Zielonej Górze masaży z dojazdem do domu klienta.

Jak wyglądają masaże dla dzieci – masaż klasyczny, masaż relaksacyjny czy drenaż limfatyczny?

Najczęściej podczas masażu dziecka terapeuta korzysta z technik masażu relaksacyjnego, choć zdarzają się też zabiegi bazujące na klasycznych technikach. Intensywne ruchy masażysty są jednak nieco złagodzone, a siła masażu dopasowywana do indywidualnych potrzeb dziecka.

Podczas większości terapii używa się również naturalnego olejku pielęgnacyjnego, który zwiększa płynność ruchów, poprawia komfort masowanego oraz koi zmysły (właściwości aromaterapeutyczne).

Co można zyskać dzięki masażom?

Profesjonalny masaż dziecka wpływa pozytywnie na cały organizm małego pacjenta (masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich). Co można dzięki niemu zyskać? Dziecko czuje się zrelaksowane i uspokojone. Masażysta usuwa napięcie mięśniowe, niejednokrotnie wywołujące dolegliwości bólowe. A to przynosi głęboki relaks. Ponadto masaż wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia krążenie krwi, wspiera przyspieszenie krążenia limfy, wspomaga uwalnianie z organizmu toksyn (masaż usuwa toksyny). Dzięki temu wzmacnia się naturalną odporność organizmu.

Intensywny masaż oprócz tego poprawia elastyczność skóry i pozwala na usuwanie zrogowaciałego naskórka (głębokie oczyszczenie skóry). Dzięki temu skóra lepiej oddycha, a znajdujące się w olejkach składniki odżywcze intensywnie ją nawilżają i odżywiają. Co więcej regularnie przeprowadzany masaż wspiera rozbicie tkanki tłuszczowej i wpływa na przyspieszenie przemiany materii – bywa zatem bardzo potrzebny w walce o prawidłową wagę ciała również u młodych pacjentów.

Skuteczny masaż nie tylko dla dzieci

Masaż przynosi wiele korzyści również dla dorosłych pacjentów. Chętnie korzystają z niego, by poprawić ruchomość stawów, pozbyć się stanów napięcia, które wywołuje na przykład ból pleców. Profesjonalny masaż odmładza skórę i pomaga redukować cellulit, a także wspomaga wydzielanie endorfin. Na co się zdecydować? Na stronie GabinetyMasazu można znaleźć wiele masaży dla dorosłych i dzieci. Masaż stemplami koi zmysły i przynosi stan uspokojenia. Masaż miodem oczyszcza naskórek, przynosi odprężenie i relaks. Każdy jest w stanie znaleźć opcję dla siebie.

Jeśli zatem chcesz zadbać o zdrowie swojego dziecka lub zatroszczyć się o dobre samopoczucie i piękny wygląd swoje lub innych bliskich – już dziś umów wizytę w Zielonej Górze za pośrednictwem naszej strony internetowej.