Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż sportowy Zielona Góra

Masaże potrafią przyjmować mocno zróżnicowane formy, dedykowane różnym grupom pacjentów. Można zdecydować się na warianty klasyczne, lecznicze lub relaksacyjne. Ze specjalnych zabiegów korzystają również sportowcy.

Jeśli szukasz profesjonalnych masaży sportowych w Zielonej Górze, sprawdź oferty dostępne na naszej stronie GabinetyMasazu. Prosta i intuicyjna opcja wyszukiwania pozwoli Ci znaleźć odpowiedni zabieg w preferowanej lokalizacji.

Masaż sportowy Zielona Góra – kto powinien z niego korzystać?

Masaż sportowy to terapia manualna dedykowana osobom aktywnie uprawiającym sport (zawodowo lub amatorsko). W zależności od momentu cyklu treningowego stosuje się nieco inne techniki (energiczne ugniatanie, rozcieranie, oklepywanie, głaskanie). Masaż ma na celu wsparcie aktywności fizycznej, lepsze przygotowanie mięśni, ścięgien i stawów do wzmożonego wysiłku, co pozwala zminimalizować ryzyko poważnych kontuzji oraz przyspieszyć regenerację po treningu bądź zawodach.

Masaż jest przeznaczony dla sportowców i ludzi aktywnych fizycznie. Nie powinny się na niego decydować pacjenci z nieprawidłowościami w ramach układu krążenia lub chorobami nowotworowymi. Należy również zrezygnować z zabiegów w czasie infekcji, ostrych stanów zapalnych skóry, chorób zakaźnych lub w okresie rekonwalescencji.

Rodzaje masażu dla osób uprawiających sport

Masaż sportowy miewa wiele wariantów w zależności od czasu korzystania z zabiegów. Można wyróżnić kilka rodzajów masażu:

• masaż podtrzymujący (masaż kondycyjny) – w przerwach między zawodami,
• masaż startowy – tuż przed rozgrzewką i startem w zawodach,
• masaż przedwysiłkowy – po ostatnim masażu treningowym do czasu zawodów,
• masaż treningowy – przed każdym treningiem,
• masaż powysiłkowy (masaż regeneracyjny) – po treningach i zawodach.

Terapia manualna dla sportowców łączy niejednokrotnie też inne zabiegi, w tym kąpiele solankowe lub saunę.

Co daje masaż przed i po treningu?

Masaż bywa stosowany jako fizykoterapia, która pomaga lepiej zregenerować organizm. Rozmaite zabiegi manualne wspierają kondycję, usuwają przykurcze stawów, rozgrzewają mięśnie, rozmasowują stłuczenia i pomagają szybciej powrócić do pełni sił po kontuzjach. Z ich pomocą udaje się wyeliminować ból i zwiększyć elastyczność mięśni i stawów, co ogranicza ryzyko powstania poważnych kontuzji w przyszłości.

Masaż sportowy a masaż klasyczny – na jaki zabieg się wybrać?

W Zielonej Górze można znaleźć wiele gabinetów oferujących profesjonalne masaże, w tym również masaże sportowe. Oprócz nich można zapisać się na masaże lecznicze, masaż odchudzający, drenaż limfatyczny lub masaż wybranych części ciała (masaż na plecy, twarz lub nogi).

Szukasz masażu, który przyniesie ulgę w bólu i pomoże pozbyć się zakwasów po treningu? Przyda Ci się odprężenie i wyciszenie? A może chcesz zadbać o skórę z pomocą terapii manualnych?

W zależności od indywidualnych potrzeb wybierz właściwy gabinet i umów wizytę u specjalisty w Zielonej Górze już dziś za pośrednictwem naszej strony GabinetyMasazu.