Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż gorącymi kamieniami Zielona Góra

Dobrze wykonany masaż relaksacyjny potrafi dodać energii, odprężyć ciało oraz skutecznie poprawić nastrój. Niektóre zabiegi wykazują również szereg innych cennych właściwości dla zdrowia i urody. Szczególnie korzystny bywa pod tym względem egzotyczny masaż gorącymi kamieniami, na który można zapisać się w Zielonej Górze.

Jeśli chciałbyś skorzystać z różnych form masaży orientalnych, w tym tajskiego masażu kamieniami, zachęcamy do użycia naszej wyszukiwarki na stronie GabinetyMasazu, by znaleźć odpowiedni zabieg w swojej okolicy.

Odprężający masaż gorącymi kamieniami – Zielona Góra salon masażu

Odprężający masaż gorącymi kamieniami na całe ciało to zabieg bardzo lubiany i doceniany przez wiele osób, które czują się zmęczone i nie mają energii. Zalicza się do szczególnie przyjemnych rytuałów tajskich, które łączą oddziaływania zarówno termoterapii (ciepła powierzchnia kamieni), aromaterapii (olejki eteryczne dopasowane do każdego rodzaju skóry) i akupresury (masaż).

Taki zabieg przynosi nie tylko głębokie odprężenie i relaks, wykazuje też szereg właściwości prozdrowotnych. Masaż wspiera krążenie krwi i limfy, redukuje bóle mięśni lub stany napięcia mięśni, a nawet ogranicza ból głowy pochodzenia migrenowego. Profesjonalny masaż przynosi ponadto przyspieszenie przemiany materii, sprawniejsze usuwanie toksyn, co wspiera spalanie nadmiernych kilogramów i pozwala na redukcję cellulitu.

Masaż gorącymi kamieniami całego ciała w Zielonej Górze – jak przebiega masaż wykazujący właściwości relaksacyjne?

Jeśli chce się przeprowadzić masaż gorącymi kamieniami, najczęściej wykorzystuje się owalne, bazaltowe kamienie pochodzenia wulkanicznego o idealnie gładkiej powierzchni. Rytuał da się przeprowadzić też na zimno, choć znacznie częściej ogrzewa się kamienie w ciepłej wodzie. Ich temperatura nie przekracza 60 stopni, dostosowuje się ją też do indywidualnych potrzeb masowanego. Po podgrzaniu osusza się je i pokrywa naturalną oliwką.

Aby wcześniej oswoić skórę z wyższą temperaturą kamieni, masażysta przygotowuje odpowiednio ciało z pomocą masażu relaksacyjnego. Odpowiednio przygotowane kamienie układa się na ciele – większe na plecach, mniejsze na rękach i nogach. Masażysta wykonuje rozcieranie i głaskanie, przesuwając kamienie wzdłuż ciała. Gdy zaczynają tracić temperaturę, wymienia się je na nowe.

Masaż kamieniami na relaks lub lepsze krążenie krwi i limfy (Zielona Góra) – wskazania i przeciwwskazania

Masaż kamieniami najczęściej wykonuje się dla relaksu. To idealny zabieg dla osób bez energii, zmęczonych i żyjących w stresie. Przynosi uczucie odprężenia i rozluźnienia oraz usuwa zmęczenie. Warto jednak wspomnieć o tym, że masaże kamieniami wywierają dobroczynny wpływ na cały organizm. Są szczególnie wskazany dla osób, które odczuwają bóle mięśniowe (napięte mięśnie). Na taką formę terapii mogą się zdecydować pacjenci mający choroby układu krążeniowego (jak choćby zdiagnozowane nadciśnienie tętnicze), a także choroby reumatyczne, ortopedyczne i poudarowe.

Masaż gorącymi kamieniami oddziałuje również na tkanki skórne i podskórne, stanowiąc element energizujący. Wspiera krążenie krwi i przepływ limfy, co zmniejsza obrzęki i uczucie ciężkich nóg. Pomaga też zwalczyć cellulit, a zastosowany olejek pozwala głęboko odżywić i nawilżyć skórę.

Nie każdy jednak może skorzystać z dobroczynnych właściwości masażu. Do najpoważniejszych przeciwwskazań zaliczają się choroby zakaźne, poważne wady serca, ostre stany zapalne skóry, okres tuż po zabiegu chirurgicznym lub urazie, a także choroby nowotworowe. W razie wątpliwości warto skontaktować się z lekarzem oraz przekazać precyzyjne informacje o stanie zdrowia w ankiecie przedzabiegowej.

Różne rodzaje masaży orientalnych, masaż kamieniami lub masaż bańką chińską – Zielona Góra masaż

Masaż gorącymi kamieniami to jeden z zabiegów zaliczanych do relaksacyjnych zabiegów orientalnych. Każdy z nich koi zmysły, odpręża ciało i ducha, pozwala rozluźnić mięśnie. Zabieg poprawia ukrwienie i dotlenienie tkanek, doskonale likwiduje wszelkie spięcia.

Na jakie zabiegi oprócz kamieni warto się zdecydować? Wiele korzyści przynosi detoksykujący drenaż limfatyczny, a także przyjemny masaż bańką chińską, które wykazują właściwości oczyszczające, wspierające przepływ energii oraz poprawiające samopoczucie.

Strefa zdrowia i relaksu dla całego organizmu i dobroczynne właściwości masażu – wyszukiwarka GabinetyMasazu

Gdy nie możesz się zdecydować, na jaki zabieg wybrać się w mieście Zielona Góra (masaż klasyczny, relaksacyjny, sportowy, masaż bańką chińską), koniecznie sprawdź dostępne oferty, pochodzące z renomowanych salonów i gabinetów spa, które podjęły z nami współpracę.

Wybierając właściwą terapię manualną, wesprzesz cały organizm, usuniesz dolegliwości bólowe, zapewnisz sobie relaks i odprężenie. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i znajdź masaże całego ciała dla Ciebie lub idealny pomysł na prezent dla Twoich bliskich.