Skip to content Skip to footer
Mon - Fri 8:00 - 18:00 / Sunday 8:00 - 14:00
47 Bakery Street, London, UK

Masaż antycellulitowy Zielona Góra

Masaże mogą wykazywać nie tylko właściwości prozdrowotne. Potrafią być również wspaniałym wsparciem w walce o piękny wygląd i wymarzoną sylwetkę. Masaż modeluje figurę, ale też pomaga pozbyć się kilogramów, a nawet stanowi skuteczny element terapii antycellulitowej.

Szeroki wybór zabiegów redukujących nadmiar tłuszczu i masaży antycellulitowych, wykonywanych w Zielonej Górze, można znaleźć za pośrednictwem naszej wyszukiwarki na stronie GabinetyMasazu.

Masaż antycellulitowy (Zielona Góra) – na czym polega?

Z problemem cellulitu boryka się wiele kobiet. Niestety ten problem dotyczy w większości płci pięknej. Dlaczego? Wpływają na to hormony, a w szczególności nadmiar estrogenów w organizmie, co prowadzi do gromadzenia się w ramach tkanki podskórnej zdeformowanego tłuszczu (cellulit), co uwidacznia się pod skórą w postaci grudek i zgrubień, przypominających nieco skórkę pomarańczy. Najczęściej pojawiają się one w newralgicznych partiach ciała, szczególnie podatnych na odkładanie tłuszczu (jak brzuch, uda, pośladki, ramiona). Za powstawanie cellulitu odpowiada również nieprawidłowa przemiana materii oraz narastanie toksyn i innych produktów metabolicznych, które gromadzą się w ciele.

Jak poradzić sobie z cellulitem? Kluczem jest prawidłowa dieta i aktywny tryb życia. Oprócz tego przydają się profesjonalne masaże o działaniu antycellulitowym. Ich zadaniem jest przyspieszenie krążenia limfy (lepsze usuwanie toksyn), wsparcie krążenia krwi w tkankach, a także redukcja tkanki tłuszczowej i wysmuklenie ciała.

Zwiększenie jędrności skóry i skuteczny sposób na tkankę tłuszczową – drenaż limfatyczny

Masaż antycellulitowy potrafi przybierać różne formy. Aby skutecznie zwalczyć cellulit, warto skorzystać z drenażu limfatycznego, czyli głębokiego masażu uciskowego, który wspiera przepływ krwi i limfy w ramach tkanki podskórnej, usuwając toksyny i wspierając mikrokrążenie. W ten sposób usuwa się toksyny, wspomaga naczynia krwionośne oraz usprawnia działanie układu limfatycznego, co redukuje obrzęki, zmniejsza widoczność cellulitu. Taki masaż pozwala też wysmuklić obwód ciała, usuwa martwy naskórek (co poprawia koloryt skóry). W Zielonej Górze można skorzystać z zabiegu drenażu w wersji manualnej lub mechanicznej, wykorzystującej specjalne mankiety, w które naprzemiennie wtłacza się i wypompowuje powietrze, które uciska na tkanki i stymuluje lepszy przepływ chłonki z i do węzłów chłonnych.

Masaż bańką chińską – rozbicie tkanki tłuszczowej i wygładzenie skóry

Niekiedy do masażu antycellulitowego wykorzystuje się dodatkowe akcesoria. Bywają to specjalne szczotki, rękawice i masażery. W gabinetach specjalistycznych można skorzystać z masażu bańką chińską, która poprawia krążenie krwi i limfy, wspomaga rozbijanie lipidów i usuwanie nadmiaru wody z organizmu. Przebieg zabiegu jest bardzo przyjemny, a pierwsze efekty widać po naprawdę krótkim czasie – skóra staje się widocznie gładsza i jędrniejsza.

Umów masaż antycellulitowy za pośrednictwem naszej strony GabinetyMasazu

Dobrze przeprowadzony masaż antycellulitowy pomaga pozbyć się nieestetycznej skórki pomarańczowej i cieszyć się piękną, napiętą skórą o młodzieńczym wyglądzie. Jeśli potrzebna Ci redukcja cellulitu, skorzystaj z zabiegu drenażu limfatycznego, realizowanego przez doświadczonych specjalistów.

Z pomocą naszej wyszukiwarki znajdziesz odpowiedni zabieg, w dogodnym dla Ciebie terminie, w idealnym miejscu. Sprawdź dostępne oferty i umów się na wizytę już dziś.