Skip to content Skip to footer

Wpływ masażu na skórę – masaż jako broń w walce o piękny wygląd

Masaż potrafi przynosić rozliczne korzyści dla dobrego samopoczucia i ogólnej kondycji fizyczno-psychicznej. Ma także niezmiernie dobry wpływ na skórę, poprawiając jej wygląd oraz opóźniając procesy starzenia.

Jak masaż wpływa na skórę? Kiedy warto się na niego zdecydować? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Wpływ masażu na skórę – naturalny peeling i lepsze dotlenienie tkanek

Podstawowy wpływ masażu na skórę wiąże się z działaniem mechanicznym na tkanki. W zależności od wybranej techniki masażu terapeuta rozciąga, oklepuje czy głaszcze skórę, usuwając równocześnie obumarłe komórki naskórka z jej powierzchni. Dzięki temu odzyskuje ona jednolity koloryt. Dochodzi także do lepszego odżywienia tkanek i dotlenienia ich. Co więcej poprawia się przyswajanie substancji odżywczych dostarczanych w trakcie masażu z pielęgnacyjnymi olejkami, a później – podczas codziennej pielęgnacji w domu. Wszystkie substancje wnikają głębiej i intensywniej odżywiają skórę.

Masaż działa ponadto na poprawę czynności wydalniczej gruczołów łojowych i potowych, dzięki temu sprawniej usuwa się niepotrzebne produkty przemiany materii oraz zachowuje bezpieczną warstwę ochronną na powierzchni skóry.

Jak masaż oddziałuje na skórę – jak skuteczniej usuwać zbędne produkty przemiany materii?

Masaż działania nie tylko na zewnętrzną warstwę skóry. Oddziałuje również na tkanki wewnętrzne. Nie do przecenienia jest choćby wpływ masażu na pracę gruczołów wydzielania wewnętrznego, a także układ krwionośny i limfatyczny. Jak zabieg działa na układ krążenia? Wzmacnia naczynia krwionośne oraz przyspiesza obieg krwi. Ułatwia odpływ krwi żylnej i zmniejsza opór krwi tętniczej, co wpływa korzystnie na pracę serca. Lepsze dokrwienie tkanek, to więcej tlenu dla każdej komórki, co znacząco poprawia odżywienie skóry.

Równie ważne jest oddziaływanie na układ chłonny. Usprawnienie przepływu limfy to mniejsze obrzęki i szybsze usuwanie produktów przemiany materii, w tym przede wszystkim toksyn. Przekłada się to na lepsze samopoczucie, dobry metabolizm i skutecznie działający system immunologiczny.

Masaż na skórę – skuteczna terapia przeciwzmarszczkowa

Masaż często traktowany jest jako naturalny zabieg przeciwzmarszczkowy. Regularne korzystanie ze wsparcia masażysty pozwala widocznie wygładzić skórę i doprowadzić do realnego odmłodzenia naskórka – skóra staje się elastyczna, jędrna i odzyskuje młodzieńczy wygląd.

Co więcej wpływ masażu dotyczy również stymulacji produkcji kolagenu i elastyczny, czyli podstawowego budulca skóry. Odzyskuje pma zatem gęstość, napięcie i młodzieńczy wygląd na dłuższy czas.

Wpływ masażu na skórę – redukcja cellulitu i modelowanie sylwetki

Stosowanie masażu, który pozwala na przyspieszenia przemiany materii i sprawniejsze usuwanie toksyn, to też ważny element procesu odchudzania. Zabieg manualny wspomaga bowiem skórę od zewnątrz i od środka.

Warto też wspomnieć o tym, że rytmiczne ruchy masażysty pomagają rozbić nawet oporną tkankę tłuszczową, by w efekcie wymodelować sylwetkę, wysmuklając obwody ciała.

Nie tylko skóra, czyli wpływ na mięśnie, centralny układ nerwowy i inne części ciała

Na koniec warto jeszcze zaakcentować inne korzyści płynące z masażu w gabinecie profesjonalisty, w tym pozytywny wpływ masażu na układ pokarmowy, układ oddechowy, ośrodkowy układ nerwowy. Zabieg rozluźnia tkankę mięśniową i wspomaga zdolność mięśni do regeneracji. Przywraca ruchomość stawów i niweluje dolegliwości bólowe, w tym bóle kręgosłupa czy bóle głowy. Działanie masażu na organizm człowieka jest zatem naprawdę wielowymiarowe.

Masaż na skórę – na co się zdecydować?

Prawidłowo wykonany masaż dostarcza wielu bodźców, które korzystnie wpływają na pracę organizmu, a także kondycję naszego największego organu, czyli skóry. Warto zdecydować się na masaż klasyczny, masaż relaksacyjny lub jeden z masaży orientalnych, by cieszyć się z pięknej i zdrowej skóry przez naprawdę długi czas. Nie zwlekaj zatem i już dziś umów się na wizytę za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Napisz komentarz