Skip to content Skip to footer

Masaż twarzy – efekty regularnych zabiegów

Masaż ciała potrafi przynosić szereg efektów nie tylko dla dobrego samopoczucia. Z jego pomocą da się także naturalnie zadbać o zachowanie młodzieńczego wyglądu na długie lata. Dobrym tego przykładem są zróżnicowane masaże twarzy.

Gdzie najlepiej wykonywać masaże twarzy i jak poprawić napięcie mięśni? Czy trzeba korzystać z nich w specjalistycznych gabinetach? Jakie są największe zalety takiej terapii? Kto powinien wykonywać masaż skóry głowy i czy może on pomóc z problemem wypadania włosów? O tym piszemy w dzisiejszym artykule.

Masaż twarzy – w domu czy w gabinecie?

Masaż twarzy należy do szczególnie popularnych zabiegów manualnych. Dzięki niemu da się poprawić napięcie mięśniowe twarzy. Takie zabiegi wykonuje się w profesjonalnych gabinetach terapii manualnych, które da się znaleźć choćby na naszej stronie. Proste formy da się też zrealizować w domu.

W salonach masażu można liczyć na masaż twarzy, wykonany z wielką dbałością i nastawiony na osiągnięcie konkretnego efektu. Do najpopularniejszych zaliczają się choćby masaż klasyczny czy japoński masaż kobido.

Nie oznacza to jednak, że nie da się wykonać masażu twarzy samodzielnie w domu. Zdecydowanie warto włączyć go do codziennej pielęgnacji. Wystarczy nauczyć się podstawowych technik, jak ugniatanie, rozcieranie i oklepywanie, by poprawić napięcie różnych partii mięśni twarzy. Każdy ruch trzeba wykonywać wzdłuż mięśnia, nie rozciągając przy tym nadmiernie skóry. Można stosować podczas zabiegu odżywcze kremy lub olejki, a także skorzystać z pomocy praktycznych rollerów kwarcowych, które dodatkowo pomagają odprężyć mięśnie twarzy i wygładzić ją.

Masaż twarzy – efekty zabiegu

Dlaczego masaż twarzy jest tak korzystny? Dobrze wykonany masaż potrafi mieć bardzo pozytywny wpływ na skórę, o czym pisaliśmy już więcej w artykule: „Wpływ masażu na skórę – masaż jako broń w walce o piękny wygląd”.

W czym pomaga masaż twarzy? Z jednej strony terapia manualna pomaga poprawić napięcie mięśni, wygładzając przy tym widoczne zmarszczki i zwiększając jędrność skóry głowy. Co więcej pozwala na usunięcie martwego naskórka, a co za tym idzie lepsze odżywienie skóry, do której łatwiej docierają cenne substancje odżywcze z olejków i kremów (mocniejsze nawilżenie i odżywienie skóry). Z drugiej strony masaż działa też bardziej w głąb skóry, pobudzając krążenie krwi i limfy, zwiększa dotlenienie tkanek, usuwa obrzęki i przebarwienia, a także stymuluje intensywniejszą produkcję elastyny i kolagenu.

Masaż skóry głowy – porost włosów i poprawa ich kondycji

Oprócz samego masażu twarzy warto przeprowadzać również masaż skóry głowy. Dlaczego? To często niedoceniany a skuteczny sposób na to, by poprawić kondycję i zmniejszyć wypadanie włosów. Łatwo znaleźć badania, które potwierdzają, że podczas masażu skóry głowy rozciąga się mieszki włosowe, co pobudza je do produkcji grubszych włosów oraz zmniejszenia ich wypadania. W efekcie po dłuższym czasie, gdy wykonuje się masaż skóry głowy najlepiej codziennie, poprawia się kondycję włosów i skóry głowy.

Ponadto takie oddziaływanie na skórę głowy zmniejsza napięcie mięśniowe, służy poprawie ukrwienia skóry głowy (poprawa krążenia krwi i limfy i lepsze ukrwienie tkanek), co może też ograniczać inne negatywne odczucia, jak na przykład ból głowy.

Masaż skóry głowy potrafi być zatem dobrym uzupełnienie naturalnej pielęgnacji, która wpływa na ogólne samopoczucie i piękny wygląd.

Jak wykonać masaż skóry głowy – co zrobić, by poprawić stan włosów i kondycję skóry głowy?

W jaki sposób masować głowę, by uzyskać wyżej przedstawione rezultaty? Tak naprawdę nie jest to specjalnie skomplikowane, a taki masaż skóry głowy da się przeprowadzić samodzielnie w domu. Ważne, by wykonywać go regularnie, najlepiej codziennie, by w dłuższej perspektywie zaobserwować większy wzrost włosów i poprawę kondycji skóry głowy.

Jak przeprowadzić masaż głowy krok po kroku? Zabieg da się zrealizować na suchych włosach lub po nałożeniu szamponu w czasie mycia włosów. Wcześniej warto wykonać peeling na skórze głowy (kolistymi ruchami po linii włosów), by równomiernie złuszczyć martwy naskórek, a także przeprowadzić mycie włosów i skóry głowy, jeśli chcemy w trakcie masażu wykonać wcierkę.

Domowa opcja masażu głowy jest to delikatny masaż opuszkami palców skóry głowy. Niekiedy służą do niego specjalne urządzenia. Zawsze jednak należy wykonywać delikatne, okrężne ruchy, które pobudzają warstwy skóry głowy do lepszej pracy.

Ile powinien trwać masaż skóry głowy? Dobrze masować skalp przez około 10 minut, najlepiej podczas codziennych zabiegów higienicznych (mycia włosów lub prysznic). Taka długość przy regularnym stosowaniu sprawia, że skóra głowy po pewnym czasie prezentuje się lepiej, a włosy mogą stać się wyraźnie grubsze i mocniejsze.

Masaż głowy i masaż twarzy – naturalne dbanie o zdrowie, piękną cerę i kondycję włosów

Dobry masaż (masaż twarzy lub masaż skóry głowy) wpływa na poprawę kondycji skóry. Pomaga złuszczyć martwy naskórek, zwiększa produkcję kolagenu, wygładza i ujędrnia. W przypadku masażu skóry głowy również kondycja włosów ulega poprawie. Ukrwienie skóry głowy, usunięcie napięcia i stymulacja skóry sprawiają, że mieszki włosowe działają sprawnie, co widocznie wzmacnia włosy.

Co więcej, masowanie głowy i twarzy ogranicza bóle głowy i stany napięcia mięśniowego. Tak naprawdę potrafi przynieść naprawdę sporo korzyści dla urody, dobrego samopoczucia i zachowania młodzieńczego wyglądu na lata.

Napisz komentarz