Piękne piersi są jednym z kobiecych atrybutów. Aby dodawały pewności siebie i pozwalały cieszyć się idealną sylwetką, muszą być jednak zadbane i zdrowe. Z wiekiem ich kształt może się zmieniać i odbiegać od preferencji właścicielki. Nie zawsze w takiej sytuacji trzeba uciekać się do inwazyjnych zabiegów. Czasami pomocą może stać się masaż.
Jak wygląda masaż piersi? Jakie efekty może przynieść? Kiedy warto się na niego zdecydować oraz jakie są przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu? O tym wszystkim napiszemy poniżej.
Masaż piersi dla kobiet – dlaczego warto go wykonać?
Z wiekiem nasze ciało się zmienia. Możemy to zaobserwować również na piersiach i dekolcie, których skóra traci na jędrności. Poza mniejszym napięciem biust zaczyna stopniowo opadać, co widać zwłaszcza w przypadku pań o większych rozmiarach piersi.
Z czego wynika mniejsze napięcie skóry i zmiana kształtu piersi? Podstawową kwestią jest upływ czasu. Już od około 25. roku życia skóra u kobiety zaczyna tracić włókna kolagenowe i elastynowe, a to grozi pogorszeniem wyglądu biustu. Wpływ na niego mają też wahania wagi (tycie lub chudnięcie), a także przechodzenie okresu ciąży i karmienia dziecka.
Co daje zatem masaż? Z jednej strony to oczywiście stymulacja tkanek, a co za tym idzie lepsze krążenie krwi i limfy (dotlenienie skóry i szybsze usuwanie produktów przemiany materii). Zabiegi manualne na biust wspomagają produkcję kolagenu i elastyny, by skóra odzyskała swój młodzieńczy wygląd, a kształt piersi znów stał się bardziej atrakcyjny.
Warto w tym miejscu wspomnieć o jednej rzeczy. Piękne piersi to zdrowe piersi. Choć masaż przeciwdziała wiotczeniu skóry, pomaga w utrzymaniu jędrności biustu, a także zwiększa świadomość własnego ciała, nie zastąpi dedykowanych badań i samokontroli. Profilaktyka raka piersi powinna być wdrażana u każdej kobiety, by jak najszybciej odkryć wszelkie niepokojące zmiany i wprowadzić skuteczne leczenie.
Kobieta i piękne piersi – kto powinien się zdecydować na masowanie piersi?
Masaż na biust powinna wykonywać kobieta, u której pojawia się obniżenie elastyczności tkanek skórnych na piersiach. Dotyczy to zwłaszcza osób po intensywnych dietach, ale też pań po okresie ciąży i laktacji. To także świetny sposób na zapobieganie utracie jędrności biustu. Masaż przydaje się do wymodelowania piersi i nadania im bardziej atrakcyjnego kształtu. Może być stosowany nawet przez panie o mniejszym biuście – często wykorzystuje się go jako naturalny i nieinwazyjny zabieg pozwalający na to, by zwiększyć rozmiar piersi.
W końcu nie zapominajmy o tym, że odpowiednio przeprowadzony masaż to przyjemny rytuał, który potrafi zrelaksować, odstresować i poprawić nastrój. Chętnie zatem staje się elementem codziennej pielęgnacji.
Masaż na ujędrnienie piersi – podstawowe zasady postępowania
Jak poprawnie wykonać masaż na biust? Wykonuje się go najczęściej kolistymi ruchami – zataczając koła od górnej części (okolice obojczyka) i powoli schodząc w dół, kreśląc coraz mniejsze kręgi i omijając okolice brodawek. Innym rozwiązaniem jest technika, w której pobudza się ciało nie poprzez uciskanie i głaskanie, ale delikatnym ugniataniem.
Dobrym pomysłem jest zastosowanie odpowiednich kosmetyków przed przystąpieniem do masażu. Bywa to krem lub specjalny olej do masażu aplikowane na skórze. Ułatwia wykonywanie zabiegu, ale też sprawia, że skóra jest bardziej odżywiona i nawilżona. To szansa na większą elastyczność i przywrócenie młodzieńczego wyglądu – trzeba tylko postawić na kosmetyki o odpowiednim składzie.
Intensywność i tempo wykonywania masażu trzeba oczywiście dopasować do indywidualnych potrzeb. Warto zadbać o to, by nie uciskać zbyt mocno piersi, co mogłoby wywołać ból, a także doprowadzić do uszkodzenia naczynek krwionośnych.
Masaż na kształtne piersi – wskazania i przeciwwskazania do zabiegu manualnego
Masaż przynoszący jędrność piersi lub zapobiegający jej utracie może być stosowany przez kobiety w różnym wieku. Zanim wykona się zabieg samodzielnie lub odwiedzi profesjonalny gabinet, należy zapoznać się z potencjalnymi przeciwwskazaniami.
Masaż na biust nie powinien być wykonywany zwłaszcza u kobiet w ciąży lub karmiących, a także takich, które przeszły zabieg powiększania biustu lub borykają się z nieprawidłowościami w anatomii piersi.
W razie wątpliwości przed masażem należy skonsultować się z lekarzem, a także szczerze odpowiedzieć na pytania zadawane przez masażystę.
Na marginesie: masaże nie tylko dla kobiet – masaż na mięsień piersiowy większy
Oprócz klasycznego masażu na biust dla kobiet istnieją też zabiegi na tę część ciała, które chętnie wybierają sportowcy. Mowa oczywiście o masażu mięśnia piersiowego większego. Mięsień ten składa się z części obojczykowej, mostkowo-żebrowej i brzusznej. Jego przyczep końcowy to grzebień guzka większego kości ramiennej. Poprzez masaż powięzi i mięśnia w tym przypadku da się zwiększyć wydajność podczas treningów i startów w zawodach, ograniczyć ryzyko kontuzji oraz przyspieszyć proces regeneracji po intensywnym wysiłku fizycznym.
Masaż biustu – podsumowanie
Masaż wykonywany na piersi to przede wszystkim poprawa elastyczności skóry i kształtu biustu, z którego chętnie korzysta wiele pań – profilaktycznie lub zamiast inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. To także przyjemny rytuał, który potrafi zwiększyć samoświadomość oraz wspomóc rozsądną profilaktykę zdrowotną.
2 Comments
aga n
jakie olejki do masażu się poleca?
w ogóle jakie składniki są warte uwagi przy stosowaniu na biust?
chodzi mi o skórę po ciąży i karmieniu.
admin
Przy wyborze olejków do masażu piersi, szczególnie po ciąży i karmieniu, warto sięgnąć po te, które są bogate w składniki regenerujące i ujędrniające skórę. Poniżej kilka przykładów:
– olejek z migdałów – bogaty w witaminę E, która działa regenerująco,
– olejek różany – poprawia elastyczność skóry i ma właściwości przeciwzmarszczkowe,
– Olejek jojoba – doskonale nawilża i zmiękcza skórę,
– Masło shea – odżywia i uelastycznia.
Dobrze jest szukać produktów bez sztucznych substancji, bogatych w witaminy i kwasy tłuszczowe.