Skip to content Skip to footer

Przeciwwskazania do masażu twarzy – kiedy lepiej go nie wykonywać?

Masaż twarzy to jeden z popularniejszych sposobów na to, by naturalnie zadbać o zdrowie skóry i młodzieńczy wygląd na wiele lat, bez konieczności uciekania się do usług chirurgów plastycznych. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że choć masaż twarzy to bezpieczny sposób dbania o urodę, to jednak nie zawsze można go wykonywać samodzielnie lub korzystać z usług masażystów.

Kiedy lepiej unikać masaży twarzy? Jakie są najważniejsze przeciwwskazania do tego typu zabiegu? O tym napiszemy poniżej.

Masaż twarzy, szyi i dekoltu – kiedy warto go stosować?

Masaż twarzy i masaż szyi to jeden z chętniej wybieranych masaży kosmetycznych, na które decyduje się wielu pacjentów. Kto powinien z niego skorzystać? To przede wszystkim opcja dla wszystkich, którzy profilaktycznie chcą dbać o młody wygląd i dobrą kondycję skóry na długie lata. Masaż niweluje przebarwienia i obrzęki, pomaga uporać się z pierwszymi zmarszczkami, a także zwiększyć elastyczność skóry, by ograniczyć pojawianie się kolejnych, bez konieczności uciekania się do skalpela.

Masaż kosmetyczny twarzy bywa również wybierany przez osoby, szukające sposobu na relaks po trudnym dniu, wypełnionym obowiązkami. Pomaga się rozluźnić, wyciszyć, a także po prostu poczuć się zdecydowanie lepiej w swojej skórze.

Przeciwwskazania do masażu twarzy

To, że masaż twarzy potrafi być bardzo przyjemny i korzystny, nie znaczy jednak, że możemy oddać się w ręce masażysty zawsze, gdy mamy na to ochotę. Istnieje bowiem szereg przeciwwskazań, które powinny nas powstrzymać przed skorzystaniem z zabiegu.

Do mniej poważnych zaliczają się choćby:

 • zmiany trądzikowe i inne stany zapalne na skórze,
 • gorączka,
 • przeziębienie lub infekcje wirusowe,
 • przerwanie ciągłości naskórka w obrębie twarzy,
 • opryszczka,
 • stany po ekstrakcji zęba,
 • powiększone węzły chłonne,
 • stan ropny migdałków.

Oprócz nich lekarze odradzają korzystanie z zabiegów manualnych w przypadku, gdy występują:

 • zapalenie żył,
 • stany tuż po zabiegach chirurgicznych zwłaszcza w obrębie głowy i szyi,
 • choroby nowotworowe.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze warto jednak zapytać lekarza, czy w danym przypadku skorzystanie z masażu twarzy będzie bezpieczne.

Masaż twarzy sprawia, że wyglądasz młodziej?

Dlaczego warto masować twarz samodzielnie lub skorzystać z profesjonalnych masaży? Taka naturalna stymulacja, podczas której stosuje się niejeden preparat naturalny (np. olejek), sprawia, że skóra staje się jędrna i gładka. Rozluźnieniu ulegają mięśnie twarzy, znikają drobne zmarszczki mimiczne, pojawia się poprawa owalu twarzy. Rytmiczne masowanie wspomaga ponadto krążenie krwi i układ limfatyczny, by w efekcie przynieść lepsze dotlenienie skóry, sprawniej usuwać z komórek zbędne produkty przemiany materii, co z kolei wpływa na redukcję obrzęków skóry i lepszy jej koloryt. Masaż pomaga zwiększyć produkcję kolagenu i elastyny, by cera na długo zachowała młodzieńczy wygląd, opóźniając moment, gdy wystąpi utrata napięcia skóry twarzy. Dobrze wykonany masaż ma także działanie relaksujące, w czym pomagają również stosowane olejki aromatyczne, które wzmacniają przy tym naturalne odżywienie skóry.

Masaż twarzy a piękny wygląd i dobre samopoczucie

Dobry masaż twarzy poprawia ogólną kondycję skóry (rozluźnia napięte mięśnie, przeciwdziała powstawaniu zmarszczek) oraz sprawia, że staje się ona lepiej dotleniona i odżywiona. To również sposób na przyjemny relaks. Zanim jednak udamy się na wizytę do doświadczonego masażysty, które da się znaleźć z pomocą naszej wyszukiwarki, koniecznie trzeba sprawdzić, czy nie występują u nas któreś z przeciwwskazań do wykonania zabiegu – dla własnego zdrowia, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia.

Napisz komentarz

O serwisie

Wiemy, jak wiele można zyskać, regularnie korzystając z rozmaitych form masaży, przeprowadzanych przez doświadczonych profesjonalistów, dlatego stworzyliśmy przestrzeń ułatwiającą specjalistom informowanie o oferowanych usługach, a pacjentom – dotarcie do idealnego masażysty szybko, łatwo i wygodnie.

Kontakt

GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak,
Skarbka z Gór 67a m57, 03-287 Warszawa

e-mail: kontakt@gabinetymasazu.pl

Projekt zrealizowany przez GDAQ.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.