Skip to content Skip to footer

Masaż na cellulit – efekty

Masaże wykonuje się z wielu powodów. Pomagają wrócić do optymalnej kondycji fizycznej, wspomagają proces rehabilitacji po urazach i zabiegach chirurgicznych. To także olbrzymie wsparcie w walce z procesami starzenia. Niektóre formy terapii manualnej potrafią nawet przydać się do usuwania nieestetycznej skórki pomarańczowej.

Chcesz dowiedzieć się, jak masaż usuwa cellulit? Jak często korzystać z zabiegu, by pozbyć się nierówności na skórze? Jakie efekty daje masaż na cellulit? Koniecznie przeczytaj dzisiejszy artykuł.

Jak powstaje cellulit?

Czym w ogóle jest cellulit, nazywany też skórką pomarańczową? Tym mianem określa się nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które prowadzi do powstawania zmian w tkankach podskórnych. Im bardziej są one zaawansowane, tym cellulit mocniej zaznacza się na skórze gołym okiem lub po ściśnięciu skóry.

Jak powstaje cellulit? Tworzenie cellulitu wiąże się z miejscowym osłabieniem krążenia krwi (słabsze naczynia krwionośne) i upośledzeniem przemiany materii w komórkach. Toksyny i inne zbędne produkty, które nie są usuwane na czas zalegają w tkankach i przyjmują finalnie formę cellulitu.

Co więcej jego powstawaniu sprzyjają rozmaite czynniki zewnętrzne, w tym:

 • nieodpowiednia dieta,
 • nadwaga,
 • siedzący tryb życia,
 • niedobór aktywności fizycznej,
 • zbyt ciasna odzież.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że istnieją różne rodzaje cellulitu. Można podzielić go na:

 • cellulit wodny – utrudnione wydalanie nadwyżki płynów z organizmu,
 • cellulit tłuszczowy (opisany powyżej) – często towarzyszy nadwadze i otyłości, bywa skutkiem nieleczonego cellulitu wodnego.

Na szczęście cellulit da się usunąć, zmieniając tryb życia oraz korzystając z odpowiednich zabiegów, w tym choćby masażu antycellulitowego.

Masaż antycellulitowy od podszewki – jak wykonać masaż antycellulitowy?

Na czym polega masaż antycellulitowy? Jego celem jest rozbicie komórek tłuszczowych oraz zwiększenie skuteczności usuwania zbędnych produktów przemiany materii z organizmu. Wykorzystuje się do tego rozmaite techniki, w tym manualny masaż limfatyczny lub mechaniczny masaż podciśnieniowy.

Jak wykonać masaż manualny, który pomoże poradzić sobie z nieestetyczną skórką pomarańczową? Podczas masażu ud, brzucha, ramion (gdzie najczęściej tworzy się cellulit) stawia się na klasyczne techniki, jak:

 • głaskanie,
 • rozcieranie,
 • wyciskanie,
 • wstrząsanie.

Dzięki nim wspomaga się odpowiedni przepływ krwi i limfy, co pomaga widocznie zredukować problem już po kilku zabiegach.

Masaż bańką chińską, drenaż limfatyczny, masaż szczotką – różne formy masażu ciała antycellulitowego

Skórka pomarańczowa może zniknąć także dzięki innym zabiegom, podczas których wykorzystuje się rozmaite akcesoria. Bardzo korzystny bywa choćby masaż bańką chińską (rodzaj masażu podciśnieniowego). Oprócz realnych korzyści – zmniejszenia cellulitu, ograniczenia obrzęków i lepszego krążenia, pozwala cieszyć się przyjemnym relaksem i odprężeniem.

Nie zapominajmy też o tym, że walkę z cellulitem da się prowadzić w domowym zaciszu. Stosuje się do tego masaż rękawicą lub regularne szczotkowanie ciała (szczotka z włosia dzika lub włókien roślinnych). To skuteczna forma codziennej pielęgnacji, z której może korzystać każdy profilaktycznie bądź wspomagająco przy już widocznym cellulicie.

Wskazania do masażu antycellulitowego

Kiedy warto skorzystać z masażu antycellulitowego? To zabieg dedykowany przede wszystkim kobietom w różnym wieku, u których pomarańczowa skórka występuje zdecydowanie częściej niż u mężczyzn.

Do masażysty warto wybrać się, jeśli pojawia się już widoczny cellulit, w tym uwypuklenia, grudki, wgłębienia na powierzchni skóry. Można zdecydować się na taki zabieg również wtedy, gdy występuje:

 • duża ilość tkanki tłuszczowej (boczki, pośladki, uda),
 • obrzęki.

Masaż antycellulitowy jest również wskazany jako zabieg wspomagający w procesie odchudzania. Pomaga bowiem sprawniej wymodelować sylwetkę i zmniejszyć obwody ciała.

Masaż na cellulit efekty – wsparcie w zwalczaniu cellulitu

Jakie są efekty masażu? Profesjonalny masaż pomaga w skutecznej redukcji cellulitu, zwłaszcza jeśli połączy się go ze zmianą trybu życia (aktywnością fizyczną, zdrową dietą). Efekty jakie przynoszą zabiegi manualne są widoczne już po kilku sesjach w gabinecie masażysty.

Co można zyskać, jeśli zdecydujemy się na masaże antycellulitowe? Podstawową korzyścią jest lepsze krążenie krwi (masaż zwiększa ukrwienie tkanki podskórnej) i skuteczniejsze usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Co więcej znikają obrzęki wynikające z zastojów limfy. Profesjonalny masaż przyspiesza przemianę materii i wspomaga odprowadzanie toksyn z tkanek. Poprawia koloryt skóry, ujędrnia ją i wyrównuje. Przede wszystkim umożliwia rozbicie komórek tłuszczowych, zmniejsza obwody ciała, przez co realnie pomaga się pozbyć cellulitu.

Usuwanie cellulitu podczas masażu ciała – podsumowanie

Problem cellulitu dotyczy większości kobiet, które pragną pozbyć się cellulitu w celach estetycznych i zdrowotnych. Choć walka z pomarańczową skórką bywa wyzwaniem, istnieje wiele sposobów na redukcję cellulitu i lepszy wygląd skóry.

Jednym ze skuteczniejszych rozwiązań jest skorzystanie z usług masażysty. Widoczność cellulitu da się zmniejszyć podczas klasycznego masażu, masażu bańką chińską lub innych zabiegów mechanicznych (usunięcie cellulitu, wygładzenie i ujędrnienie skóry). Dużym wsparciem bywa także codzienna pielęgnacja, wzbogacona o szczotkowanie ciała i masaż rękawicą. Dzięki temu skóra ma szansę odzyskać gładkość i jędrność, która pozostanie z nami na długie lata.

Napisz komentarz

O serwisie

Wiemy, jak wiele można zyskać, regularnie korzystając z rozmaitych form masaży, przeprowadzanych przez doświadczonych profesjonalistów, dlatego stworzyliśmy przestrzeń ułatwiającą specjalistom informowanie o oferowanych usługach, a pacjentom – dotarcie do idealnego masażysty szybko, łatwo i wygodnie.

Kontakt

GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak,
Skarbka z Gór 67a m57, 03-287 Warszawa

e-mail: kontakt@gabinetymasazu.pl

Projekt zrealizowany przez GDAQ.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.