Skip to content Skip to footer

Masaż kosmetyczny twarzy – co warto o nim wiedzieć?

Masaże nie tylko służą poprawie ogólnej kondycji organizmu i lepszemu samopoczuciu. Z ich pomocą da się także skutecznie zadbać o piękny wygląd skóry. Do tego celu służą rozmaite zabiegi.

Na czym polegają masaże kosmetyczne? Kto powinien z nich korzystać i jakie efekty przynoszą? Więcej na ten temat przeczytacie w dzisiejszym artykule.

Masaż kosmetyczny – co to takiego?

Masaż kosmetyczny wykonuje się w gabinetach kosmetycznych, gdzie zajmują się nim kosmetyczki (po odpowiednim przeszkoleniu) lub masażyści. Zadaniem takiej terapii jest przeciwdziałanie niekorzystnym zmianom skóry, wynikającym z upływu czasu, a także poprawa wyglądu cery. Najczęściej opiera się go na technikach, które proponuje masaż klasyczny: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i wibracja. Wszystkie ruchy wykonuje się zgodnie z przebiegiem mięśni. Intensywność nacisku i szybkość ruchów zależą w głównej mierze od wieku osoby masowanej (intensywniejszy masaż u osób młodszych o większej jędrności skóry), kondycji skóry oraz efektu, jaki pragnie się uzyskać. Na szczęście liczbę poszczególnych elementów masażu da się modyfikować w zależności od potrzeb.

Przed każdym masażem należy oczywiście przekazać kosmetyczce dokładne informacje na temat stanu zdrowia. Nie zawsze bowiem można pozwolić sobie na wykonanie takiego zabiegu. Do najpoważniejszych przeciwwskazań zaliczają się:

  • guzki w węzłach chłonnych i tarczycy,
  • gorączka,
  • infekcje wirusowe,
  • stany zapalne skóry,
  • nadczynność tarczycy,
  • wady serca,
  • nieleczone nadciśnienie tętnicze.

Taki zabieg o celach profilaktyczno-pielęgnacyjnych wykonuje się przede wszystkim u klientek od 25. roku życia. W ramach masażu kosmetycznego można skupić się na masażu twarzy, szyi i dekoltu (czas trwania ok. 30 minut) lub całego ciała.

Narzędzia i preparaty stosowane podczas masażu twarzy – ruchy kosmetyczki to nie wszystko

Formę i zakres masażu kosmetycznego dostosowuje się do indywidualnych potrzeb skóry, zwracając baczną uwagę na jej ogólną kondycję, rodzaj cery, grubość podściółki tłuszczowej etc.

Podczas zabiegu stosuje się różne preparaty, które mają zwiększyć skuteczność terapii manualnej. Może to być na przykład żel intensywnie nawilżający, krem regenerujący. Dodatkowo, po przeprowadzeniu przez kosmetyczkę wywiadu z pacjentką, wykorzystuje się inne preparaty: koncentraty odżywczo-nawilżające, ampułki regenerujące, zawierające specjalne mieszanki wysokiej jakości składników, jak najlepiej dopasowanych do konkretnych potrzeb cery.

Masaż może przybierać formę klasycznego zabiegu manualnego, łączącego korzyści płynące z delikatnego dotyku ze specjalistycznymi preparatami odżywczymi. Niekiedy wykorzystuje się też drenaż limfatyczny, który wspomaga przemianę materii i usuwanie zbędnych jej produktów z organizmu. To szansa na to, by lepiej dotlenić tkanki, usunąć obrzęki i odzyskać zdrowy koloryt.

Aby zapewnić szybsze wchłanianie używanych preparatów, niekiedy przeprowadza się przed masażem delikatny peeling twarzy, który pomaga usunąć zrogowaciałe warstwy naskórka.

Czy masaż zapobiega powstawaniu zmarszczek – jak działa masaż twarzy

Kosmetyczny masaż twarzy przynosi wiele korzyści dla pięknego wyglądu. Stosowanie go regularnie wzmacnia elastyczność skóry, wygładza skórę, usuwając lub zmniejszając widoczność już istniejących zmarszczek (zwłaszcza okolice oczu, czoła, bruzdy przynosowe).

Delikatne stymulowanie tkanek usprawnia mięśnie, usuwa stany napięcia. Zabieg to także poprawa owalu twarzy, uniesienie skóry (forma nieinwazyjnego liftingu). Nie zapominajmy o tym, że dobry masaż działa odprężająco i wyciszająco.

Ruchy masażysty pomagają w usuwaniu zrogowaciałych komórek naskórka, w efekcie ułatwiając oddychanie skórze i zwiększając skuteczność preparatów, zawierających substancje odżywcze, wykorzystywane podczas zabiegu.

Masaż twarzy i oddziaływanie na tkanki skóry przynosi rozszerzenie naczyń krwionośnych, poprawia krążenie krwi, dzięki czemu skóra jest lepiej dotleniona, odzyskuje naturalny koloryt. Oprócz pobudzenia krążenia masaż wpływa korzystnie na działanie naczyń limfatycznych, zwiększając przepływ limfy, co przyspiesza usuwanie produktów przemiany materii. Znikają obrzęki, przebarwienia, a skóra jest zdecydowanie bardziej promienna.

Pobudzanie wierzchnich warstw naskórka podczas masażu twarzy nie tylko wpływa na jej aktualny wygląd. To także stymulowanie tkanek do produkcji elastyny i kolagenu. A to wpływa korzystnie na poprawę kondycji skóry przez dłuższy czas – bez przebarwień, zmarszczek i innych niedoskonałości.

Regularny lub codzienny masaż kosmetyczny twarzy – podsumowanie

Regularny masaż twarzy potrafi poprawić wygląd i kondycję skóry, bez uciekania się do pomocy skalpela. Warto korzystać z takiej terapii regularnie – dla pięknego wyglądu, dobrego samopoczucia i wyciszenia. A Wy, jak często odwiedzacie gabinet masażysty?

Napisz komentarz

O serwisie

Wiemy, jak wiele można zyskać, regularnie korzystając z rozmaitych form masaży, przeprowadzanych przez doświadczonych profesjonalistów, dlatego stworzyliśmy przestrzeń ułatwiającą specjalistom informowanie o oferowanych usługach, a pacjentom – dotarcie do idealnego masażysty szybko, łatwo i wygodnie.

Kontakt

GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak,
Skarbka z Gór 67a m57, 03-287 Warszawa

e-mail: kontakt@gabinetymasazu.pl

Projekt zrealizowany przez GDAQ.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.