Skip to content Skip to footer

Japoński masaż twarzy Kobido – wszystko, co powinniście o nim wiedzieć

W ostatnim czasie masaże twarzy coraz częściej staje się istotnym elementem kompleksowej pielęgnacji skóry. Dzięki nim da się nie tylko zadbać o zdrowie, ale też poprawić wygląd czy nawet odmłodzić skórę. Wystarczy udać się do specjalisty i zdecydować się na taki zabieg, jak masaż twarzy Kobido.

Na czym on polega i jak wygląda masaż Kobido? Jakie są etapy masażu twarzy Kobido i jakie efekty da się uzyskać dzięki niemu? O tym przeczytacie poniżej.

Japoński masaż twarzy Kobido – sposób na piękny wygląd zamiast standardowych zabiegów medycyny estetycznej

Japońska technika masażu twarzy Kobido ma naprawdę długą historię. W Kraju Kwitnącej Wiśni praktykuje się go już od XIV wieku. Pierwotnie jednak wywodzi się z medyny chińskiej. Jest to zabieg na twarz, bazujący na ściśle określonych regułach.

Kobido to kompleksowa terapia i masaż tkanek głębokich, niejednokrotnie określany niechirurgicznym liftingiem twarzy. Pozwala bowiem działać na głębokich strukturach mięśni, usuwając stany napięcia mięśniowego i prowadząc do wyraźnej poprawy kondycji skóry. Dzięki intensywnemu stymulowaniu tkanek działa również jak drenaż limfatyczny, pozwalając pozbyć się obrzęków i zastojów limfy. Co więcej, jest to też głęboki masaż relaksujący, choć podczas zabiegu trzeba liczyć się z doznaniami na granicy dyskomfortu.

Masaż twarzy Kobido – jak przebiega?

Jak już wspomnieliśmy, masaż Kobido składa się z sekwencji następujących po sobie etapów, które przebiegają po sobie w odpowiedniej kolejności. Dla zwiększenia skuteczności i poprawy komfortu potrzebne jest użycie olejków z naturalnych składników.

Masaż Kobido to różne rodzaje ruchów, układające się na konkretną sekwencję. Całość rozpoczyna się od masażu tkanek głębokich szyi, twarzy i głowy. Ma to na celu rozluźnienie napiętych mięśni i prowadzi do spłycenia widocznych zmarszczek.

Drugi etap koncentruje się na relaksie, pozwalając na wyciszenie i przygotowanie do głównej fazy zabiegu, którą jest drenaż limfatyczny. Wówczas intensywne ruchy dłoni masażysty, stymulują sprawniejsze usuwanie zastojów limfy i toksyn z organizmu. Na końcu wykonuje się jeszcze lifting, który poprawia kondycję mięśni i skóry.

Fakt, że masaż składa się z kilku etapów, o zróżnicowanym stopniu nacisku, pozwala uzyskać optymalne efekty, dostrzegalne nawet po pierwszej wizycie w gabinecie masażu.

Masaż twarzy Kobido – komu jest dedykowany?

Masaż Kobito, zawierający między innymi drenaż limfatyczny, jest przeznaczony zwłaszcza osobom, które borykają się z problemem wiotkiej skóry lub zaobserwowały u siebie pierwsze oznaki starzenia skóry i pragną odzyskać bardziej młodzieńczy wygląd.

Na taki zabieg decydują się też pacjenci, u których pojawia się sztywność mięśni twarzy lub bolesne napięcie mięśniowe. To świetne rozwiązanie w przypadku wielu nieprzyjemnych objawów związanych ze stresem, jak uciążliwe bóle głowy, napięcie twarzy, ból karku czy bruksizm.

Japoński lifting twarzy – jakie przynosi rezultaty niechirurgiczny lifting twarzy?

Efekty masażu Kobido są mocno zróżnicowane, ale widoczne nawet po pierwszym zabiegu. Intensywna stymulacja tkanek poprawia krążenie krwi i przepływ limfy. Dzięki temu lepiej dotlenia się tkanki i zmniejsza zaleganie chłonki, co ogranicza obrzęki, worki pod oczami i ułatwia usuwanie toksyn. A to przekłada się na ładniejszy koloryt skóry i minimalizację nieestetycznych przebarwień.

Podczas masażu Kobido da się liczyć nie tylko na sprawniejszy przepływ krwi. Uciskanie i rozmasowywanie tkanek rozluźnia napięte mięśnie, co umożliwia wygładzenie zmarszczek, które są już widoczne na twarzy. W ten sposób udaje się poprawić owal twarzy, zniwelować opadające policzki.

Masaż Kobido działa również na samą cerę – zwiększa jędrność skóry i jej elastyczność. Prowadzi bowiem do większej produkcji kolagenu i elastyny i wspomaga przyspieszenie regeneracji komórkowej. Sporo dobrego w tym zakresie wnosi stosowanie olejków do masażu, które zawierają wiele substancji odżywczych.

Nie zapominajmy o tym, że intensywny masaż przynosi głęboki relaks, eliminuje stres oraz likwiduje stany napięcia, a to prowadzi do odprężenia i ograniczenia nieprzyjemnych dolegliwości bólowych.

Masaż twarzy Kobido – sposób na młodzieńczy wygląd

Japoński masaż Kobido potrafi przynieść wiele korzyści dla pacjenta, który zdecyduje się na regularne korzystanie z pomocy terapeuty. To szansa na młodzieńczy kontur twarzy i efekt liftingu bez konieczności uciekania się do wsparcia chirurga lub zastrzyków z botoksu bądź kwasu hialuronowego.

Wystarczy tylko wykonywać masaż Kobido regularnie, by odczuć na własnej skórze, że bez większego trudu da się zachować piękny i zdrowy wygląd na długie lata.

Napisz komentarz

O serwisie

Wiemy, jak wiele można zyskać, regularnie korzystając z rozmaitych form masaży, przeprowadzanych przez doświadczonych profesjonalistów, dlatego stworzyliśmy przestrzeń ułatwiającą specjalistom informowanie o oferowanych usługach, a pacjentom – dotarcie do idealnego masażysty szybko, łatwo i wygodnie.

Kontakt

GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak,
Skarbka z Gór 67a m57, 03-287 Warszawa

e-mail: kontakt@gabinetymasazu.pl

Projekt zrealizowany przez GDAQ.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.