Skip to content Skip to footer

Masaż w domu czy masaż w salonie – z czego skorzystać?

Masaże to naturalny sposób na poprawę nastroju i wsparcie zdrowia. Muszą być jednak odpowiednio wykonane. Wiele osób zastanawia się, czy lepiej wykonać je w zaciszu domowym samodzielnie, czy też skorzystać z usług doświadczonego masażysty.
Która opcja jest korzystniejsza dla zdrowia i kondycji fizycznej? Jakie są zalety każdego z rozwiązań? Więcej na ten temat przeczytacie w dzisiejszym artykule.

Masaż w gabinecie – szerokie spektrum zabiegów do wyboru

Czy masaż w gabinecie jest dobrym pomysłem? Wiele osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie, by zadbać o swoje kondycję i samopoczucie. Dlaczego? Pomagają uporać się z problemami zdrowotnymi, wspomagają pielęgnację ciała, a także pomagają w osiągnięciu stanu relaksu.
W zaciszu gabinetu uzyskuje się fachową pomoc terapeuty, który może wykonać masaże dopasowane do konkretnych potrzeb pacjenta. Profesjonalny masaż dzieli się bowiem na wiele typów, jak masaż klasyczny, masaż relaksacyjny, masaż sportowy czy masaż antycellulitowy. Wykonuje się je z użyciem szeregu technik, jak rozcieranie, głaskanie, ugniatanie, oklepywanie. Realizuje się je, wykorzystując dłonie, przedramiona i łokcie, niekiedy nawet kolana i stopy (niektóre masaże tajskie i inne orientalne). Można masować całe ciało lub wybrane jego części, jak ramiona, plecy, partie pośladków. Niekiedy stosuje się podczas masażu dodatkowe akcesoria, jak masażery, stemple ziołowe, gorące kamienie, a także olejki, które nie tylko ładnie pachną, ale też wprowadzają element aromaterapii oraz zapewniają odżywienie skóry.

Masaż w domu – masaż relaksacyjny samodzielnie lub w parze: masaż pleców, masaż twarzy etc.

Według wielu osób do wykonywania masażu nie potrzeba profesjonalnego salonu. Można bowiem wykonać go samodzielnie lub z bliską osobą w warunkach domowych. Tego typu zabiegi manualne to proste formy masaży relaksacyjnych i pielęgnacyjnych (wchodzących w skład codziennej rutyny, jak choćby masaż twarzy).
Wykonuje się je opuszkami palców, stosując oklepywanie, uciskanie, rozciąganie. W większości przypadków masaże realizuje się delikatnymi okrężnymi ruchami. W przypadku masaży w parze zabiegi bywają realizowane na całym ciele lub koncentrują się np. plecach lub nogach. Samodzielnie można natomiast zrealizować choćby masaż twarzy o działaniu relaksującym i antystarzeniowym. Zabieg wykonuje się dłonią bądź sięga po masażer oraz wprowadza się odpowiedni kosmetyk (krem do masażu lub olejek).

Jak wykonać masaż antycellulitowy, masaż sportowy lub leczniczy – zalety masaży w gabinecie

Dlaczego warto skorzystać z masażu w gabinecie? To przede wszystkim szansa na profesjonalne wsparcie dla zdrowia i pięknego wyglądu. Terapeuta ma konkretną wiedzę (na temat anatomii, przebiegu mięśni, sposobu ich stymulacji), umiejętności praktyczne i doświadczenie, a także specjalizuje się w wybranych typach zabiegów (leczniczy, sportowy, orientalny). Często ma też do dyspozycji niezbędny sprzęt. Dzięki temu skutecznie może eliminować napięcia czy bóle mięśni, zwiększać ruchomość stawów czy stymulować do pracy układ krwionośny (lepsze krążenie, a przez to dotlenienie) i limfatyczny (usunięcie obrzęków).

Przyjemnie spędzony czas i lepsze samopoczucie – korzyści z masażu w domu

Masaż wykonywany w domu to zazwyczaj masaż relaksacyjny, który nie ma większych właściwości leczniczych i raczej nie stanowi elementu fizjoterapii podczas powrotu do pełni sił po urazach czy zabiegach. Może jednak wykazywać pewne właściwości pielęgnacyjne, a także stać się rytuałem, który naprawdę da się pokochać.
Dlaczego warto zrobić masaż samodzielnie. Masaże dłoni lub twarzy, które wykonuje się w domowym zaciszy każdego dnia pomagają zadbać o dobrą kondycję skóry i stanowią ważny element walki o młodzieńczy wygląd – bez względu na to, czy wykonuje się je palcami, czy stosuje odpowiednie masażery.
Jeszcze ciekawsze bywają masaże w duecie. Osoba masowana może liczyć na rozluźnienie mięśni, zmniejszenie poziomu stresu, a także buduje poczucie bliskości w parze, gdy osoba masowana i masażysta mogą skoncentrować się tylko na sobie i nie muszą liczyć upływu czasu. Jeśli jednak nie ma się odpowiedniej wiedzy, podczas wykonywania np. masażu pleców trzeba zachować szczególną ostrożność, by bardziej nie zaszkodzić masowanemu.

Masaże w domu i gabinecie – podsumowanie

Nie zawsze trzeba decydować się na tylko masaż w gabinecie. Często dużo dobrego przynosi też zabieg w domowym zaciszu – zrealizowany samodzielnie lub w parze. Takie formy terapii manualnej wpływają pozytywnie na mięśnie, zmniejszają rozmaite dolegliwości i pomagają poprawić ogólną kondycję. Muszą być tylko odpowiednio wykonane i dopasowane do potrzeb masowanego.

Napisz komentarz

O serwisie

Wiemy, jak wiele można zyskać, regularnie korzystając z rozmaitych form masaży, przeprowadzanych przez doświadczonych profesjonalistów, dlatego stworzyliśmy przestrzeń ułatwiającą specjalistom informowanie o oferowanych usługach, a pacjentom – dotarcie do idealnego masażysty szybko, łatwo i wygodnie. To nie tylko sposób na dobre samopoczucie, ale też szansa by na nowo cieszyć się lepszą formą i zdrowiem.

Kontakt

GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak,
Skarbka z Gór 67a m57, 03-287 Warszawa

e-mail: kontakt@gabinetymasazu.pl

Projekt zrealizowany przez GDAQ.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.