Skip to content Skip to footer

Masaż – cena za godzinę


Z masaży korzysta wiele osób, które pragną wrócić do optymalnej kondycji, starają się zadbać o zdrowie i urodę bądź skutecznie zatrzymać proces starzenia skóry. Zabieg przynosi wiele korzyści, zwłaszcza gdy jest profesjonalnie wykonany przez doświadczonego specjalistę.

Od czego zależy cena masażu? Ile kosztuje masaż pleców, a ile zabieg na całe ciało? O tym napiszemy poniżej.

Od czego zależy cena masażu?

Cena masażu zależy od wielu mocno zróżnicowanych czynników. W pierwszej kolejności na wysokość opłaty wpływa renoma gabinetu i doświadczenie masażystek i masażystów. Coraz więcej salonów zatrudnia wyspecjalizowane terapeutki, posiadające certyfikaty, poświadczające ich umiejętności. Liczy się też dodatkowe wyposażenie, stosowane podczas zabiegów.

Cena bywa różna w zależności od miejsca, gdzie znajduje się salon. Inaczej bowiem są wyceniane zabiegi w dużych miastach niż w mniejszych miejscowościach.

Na to, ile zapłacimy za zabieg, wpływa czas trwania zabiegu (30 minut, 1 godzina, 2 godziny) oraz sam typ wybranej terapii i technika masażu. Można bowiem zdecydować się na:

  • masaż klasyczny,
  • masaż leczniczy,
  • masaż relaksacyjny,
  • masaż sportowy,
  • masaż orientalny (tajski lub balijski),
  • masaż wyszczuplający na redukcję tkanki tłuszczowej.

Każdy z nich odznacza się indywidualną specyfiką oraz może nieco różnić się widełkami cenowymi od pozostałych.

Różne ceny osiągają masaże wybranej partii ciała, w tym choćby masaż na kończyny górne lub kończyny dolne, masaż twarzy, szyi i dekoltu. Pojawiają się też specjalne promocje. Niekiedy pierwszy zabieg można uzyskać w szczególnie atrakcyjnej cenie. Zdarza się również, że wiele gabinetów wprowadza specjalne ceny zabiegów dla stałych klientów, którzy zdecydują się na przykład na serię masaży lub rytuałów.

Masaż cena za godzinę – masaż klasyczny, drenaż limfatyczny

Masaż klasyczny to jeden z najpopularniejszych typów masażu, który chętnie wykonuje się, by rozluźnić spięte mięśnie poprzez właściwy nacisk, głaskanie, oklepywanie lub inne sekwencje ruchów masażysty. Przeprowadza się go na wszystkich partiach ciała. Może występować w wariancie ogólnym lub jako masaż pleców bądź kończyn górnych. Niekiedy stosuje się go jako element bardziej rozbudowanego zabiegu, na przykład gdy przeprowadza się masaż sportowy.

W zależności od długości masażu średnie ceny wahają się od 50-80 zł (za ok. pół godziny) do 150-250 zł (2 godziny).

Masaż relaksacyjny – ile trzeba zapłacić?

Innym popularnym typem masażu jest masaż relaksacyjny, który pozwala wyciszyć umysł i odprężyć ciało z pomocą terapii manualnej. Zabieg jest delikatniejszy niż masaż klasyczny.

Ceny masaży tego typu bywają podobne do wcześniej omówionych. Za krótsze zabiegi zapłacimy do 80-90 zł, przy 2 godzinnym masażu średnia cena wynosi już jednak ok. 200-250 zł.

Ile kosztuje masaż tajski?

Masaż tajski i masaż balijski to odmiany masaży orientalnych, na które decyduje się wiele osób. Skutecznie poprawiają elastyczność stawów i mięśni, usuwają dolegliwości bólowe oraz pomagają uporać się z napięciem mięśniowym.

To, ile kosztuje wizyta, zależy w głównej mierze od rodzaju terapii. Można bowiem zdecydować się na masaż tajski klasyczny (przy 90 minutowym zabiegu cena to ok. 160-180 zł), masaż gorącymi kamieniami (ok. 250 zł) czy masaż bańką chińską (średnia cena od 130-150 zł).

Jaki jest średni koszt masażu sportowego?

A jaką cenę może wyznaczyć masażysta, jeśli chcemy skorzystać z masażu sportowego? Na tego typu zabieg decydują się osoby aktywne fizycznie (zawodowo i amatorsko), wykorzystując go jako element przygotowujący do wzmożonego wysiłku lub wspierający regenerację mięśni po ćwiczeniach. Masaż sportowy potrafi pomóc w szybszym pozbyciu się zakwasów i dolegliwości bólowych pojawiających się przy kontuzjach.

Za 30 minutowy masaż sportowy płaci się ok. 80-100 zł. Dłuższy zabieg może kosztować nawet do 220 zł (90 minut masażu).

Masaż wyszczuplający na cellulit

Z pomocą masażu da się również wspomóc proces odchudzania, dzięki przyspieszeniu metabolizmu i sprawniejszemu usuwaniu produktów przemiany materii. Odpowiednio przeprowadzony przez masażystę zabieg wspiera spalanie tłuszczu, pozwala na modelowanie sylwetki oraz redukcję cellulitu (m.in. pośladki, uda, ramiona).

Masaż wyszczuplający ręczny kosztuje ok. 150-200 złotych za zabieg. Warto jednak pamiętać, że widoczne efekty pojawiają się dopiero po kilku wizytach w gabinecie masażysty.

Cennik – masaż leczniczy, masaż klasyczny, masaż relaksacyjny, masaż sportowy

To, ile kosztuje masaż klasyczny, masaż sportowy lub masaż relaksacyjny zależy od wielu czynników. Zanim zatem podejmie się decyzję, gdzie najlepiej rozluźnić napięte mięśnie lub widocznie odmłodzić skórę, warto dokładnie poznać ofertę masaży w swojej okolicy, by wybrać miejsce, które nie tylko wyróżni się atrakcyjną ceną, ale też zapewni odpowiedni poziom usług, dopasowanych do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Napisz komentarz