Skip to content Skip to footer

Jak się ubrać na masaż – wskazówki i porady

Odpowiednie przygotowanie się do masażu pozwala czerpać jeszcze więcej korzyści z rozmaitych zabiegów. Warto choćby zadbać o to, by wybrać właściwą odzież i bieliznę, z której korzysta się podczas masażu w spa, ale też i po nim.

W jaki sposób przygotować się do masażu? Jak się ubrać na masaż w spa, by nie odczuwać dyskomfortu? Jaka bielizna bywa przydatna podczas masażu relaksacyjnego lub klasycznego? Co najlepiej założyć po zabiegu? Jeśli niebawem wybieracie się na pierwszy masaż, koniecznie zapoznajcie się z naszymi wskazówkami.

Jak się ubrać na masaż – przygotowania do zabiegu (ciepły prysznic i dieta)

W większości przypadków zabiegi manualne w gabinetach masażu nie wymagają bardzo skomplikowanych działań przed przyjściem do gabinetu. O tym, co warto zrobić, pisaliśmy już też w artykule: „Jak przygotować się na masaż?”.

Co zrobić przed masażem, by w pełni się odprężyć i cieszyć się z błogiego wyciszenia i rozluźnienia ciała? Lepiej zrezygnować z ciężkich posiłków na kilka godzin przed wizytą oraz pić więcej wody lub lekkich naparów ziołowych. Przed rozpoczęciem masażu warto też wziąć ciepły prysznic, który pomaga oczyścić ciało i zrelaksować się przed zabiegiem.

Pierwszy masaż – jaka bielizna przydaje się podczas masażu?

Jednym z ważnych elementów przygotowania się do masażu jest kwestia zadbania o właściwy strój. Zalicza się do niego zwłaszcza dobrze dobrana bielizna.

Jaka powinna być? Przede wszystkim trzeba zadbać o własny komfort. W wielu przypadkach terapie manualne są wykonywane na gołe ciało (wykorzystanie olejków czy kremów) – choćby podczas masażu pleców, karku czy kończyn. Istnieje zatem kilka możliwości w temacie bielizny. Można zdecydować się na jej zdjęcie – ciało w czasie masażu okrywa duży ręcznik lub miękki koc. Inną opcją jest jednorazowa bielizna z flizeliny – jest wygodna, higieniczna i nie trzeba obawiać się zabrudzenia jej od preparatów, które stosują masażyści. Jeśli natomiast zdecydujemy się na własną bieliznę, należy pamiętać o tym, by zwłaszcza górna jej część była wygodna – najlepsze będzie łatwo odpinany stanik (zapięcie na plecach). Dzięki temu terapeuta może bez trudu rozpiąć biustonosz, gdy masuje tę część ciała i od razu zapiąć go, gdy przechodzi do innych partii mięśni. Lepiej zrezygnować natomiast z topów bez zapięcia lub zapinanych z przodu bądź staników sportowych, które choć wygodne, utrudniają wykonanie masażu.

Odpowiednia odzież podczas masażu tajskiego – zapewnienie relaksu podczas masaży

W gabinecie masażu najczęściej niezbędne jest zdjęcie ubrań – można pozostać w bieliźnie. Aby zapewnić komfort termiczny tuż przed i po zabiegu najczęściej dostarcza się pacjentom miękki szlafrok. Istnieje jednak rodzaj masażu, który nie wymaga zdejmowania ubrań, a wręcz jest wykonywany w specjalnej odzieży.

Mowa choćby o klasycznym masażu tajskim, który rozluźnia mięśnie, poprawia ukrwienie skóry i wspomaga ruchomość stawów. Taki zabieg wymaga założenia luźnej odzieży niekrępującej ruchów. Mogą być to ubrania własne, choć zdecydowanie częściej zakłada się specjalny strój (bluza i spodnie z długimi nogawkami), otrzymywany od masażysty przed masażem.

Idealne ubranie do masażu relaksacyjnego lub klasycznego

A jak w ogóle ubrać się na masaż? Nie ma co do tego konkretnych kryteriów. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii, zanim wybierzemy się do gabinetu lub salonu spa na masaż relaksacyjny, sportowy lub klasyczny.

Podczas takiego zabiegu dochodzi do intensywnej stymulacji tkanek oraz niejednokrotnie do rozprowadzenia na nagiej skórze specjalnych preparatów odżywczych. Warto zatem postawić raczej na wygodne ubranie – najlepiej luźny, sportowy strój. Pamiętajmy, że zakładanie obcisłych ubrań tuż po intensywnym masażu może być nieco utrudnione i prowadzić do dyskomfortu. Co więcej istnieje ryzyko zabrudzenia ich od pozostałości olejków. Miękkie, ciepłe stroje to sposób na wygodę i wydłużenie czasu przyjemności i relaksu, które zapewniają różne masaże.

Przygotowania do masażu na różne części ciała a kwestia odzieży – podsumowanie

Przygotowanie do masażu wymaga zabrania ze sobą odpowiednich ubrań, na co szczególnie powinny zwrócić uwagę osoby, dla których jest to pierwsza wizyta. Zadbajmy o odpowiednią bieliznę lub skorzystajmy z jednorazowych produktów, dzięki którym poczujemy się wygodnie podczas zabiegów w pozycji leżącej, a olejki nie zabrudzą nam ulubionych ubrań. Wybierzmy także swobodny strój, który wpłynie dobrze na wyciszenie i poprawi samopoczucie. To sposób na to, by jeszcze lepiej skorzystać z zalet profesjonalnych zabiegów, które realizuje niejeden masażysta, widoczny na naszej stronie.

Napisz komentarz