Skuteczny masaż powinien przynieść poprawę samopoczucia, co często idzie w parze z głębokim odprężeniem, zwłaszcza gdy wybierze się jeden z wielu zabiegów relaksacyjnych. Do szczególnie lubianych zaliczają się masaże egzotyczne, w tym te z Dalekiego Wschodu, ale także hawajski masaż lomi lomi – i to właśnie na nim chcielibyśmy się dziś skupić.
Na czym polega masaż lomi lomi? Z jakich etapów się składa? Kto i kiedy powinien z niego skorzystać? Jakie efekty można uzyskać, decydując się na masaż lomi lomi? Więcej na ten temat przeczytacie poniżej.
Podstawowe informacje – masaż hawajski lomi lomi na całe ciało
Lomi lomi to technika masażu, która wywodzi się z wysp hawajskich, gdzie przez wieki odgrywała kluczowe znaczenie w rytuałach religijnych, pomagając odzyskiwać stan równowagi między ciałem a duchem. Pierwotnie masaż był nazywany masażem tańca świątynnego. Osoba masowana była układana na kamiennym ołtarzu, a masażysta tańczył wokół niej, wykonując określone ruchy. Z czasem zabieg rozpowszechnił się na całym świecie (głównie w drugiej połowie XX wieku), tracąc swoje podłoże duchowe, a stając się jednym z popularniejszych masaży relaksacyjnych. Termin „lomi lomi” w języku hawajskim oznacza właśnie „masować”.
Jak wykonuje się hawajski masaż lomi lomi nui?
Masaż lomi lomi obejmuje całe ciało, z pominięciem stref intymnych, sięgając na klatkę piersiową, plecy, ramiona, głowę i kończyny. Ruchy masażysty są płynne i rytmiczne – wykuje się je całymi dłońmi, choć przydaje się także masowanie przedramionami i łokciami, by uzyskać odpowiedni efekt przyjemnego ugniatania ciała. Podczas zabiegu na gołą skórę wykorzystuje się specjalne olejki – poprawiają komfort, odżywiają skórę oraz wnoszą właściwości aromaterapeutyczne.
Masaż wykonywany przez specjalistę staje się niesamowitym doświadczeniem, które odpręża i pozwala uzyskać taki efekt, jak zmniejszenie poziomu stresu i napięcia mięśni.
Istnieją pewne odmiany masażu lomi lomi. Ciekawym wariantem jest choćby masaż lomi lomi nui, który bardziej niż na aspekcie fizycznym, koncentruje się na holistycznym przywróceniu równowagi między ciałem a duchem u osoby masowanej. Wywodzi się z hawajskiej filozofii huna, opartej na harmonii i przepływie energii. Ruchy są zatem jeszcze powolniejsze i spokojne, prowadząc do głębokiego stanu odprężenia i przywracając równowagę energetyczną.
Wskazania (lepsze krążenie krwi i limfy) i przeciwwskazania (np. sytuacje, gdy ma się podwyższoną temperaturę ciała) do masażu lomi lomi
Kiedy warto zdecydować się na masaż lomi lomi? Do zabieg dla wszystkich, którym potrzebna jest redukcja stresu, wywołanego codziennym, nadmiernym tempem życia. Masaż wprowadza w stan głębokiego relaksu i odprężenia, a także pomaga pozbyć się wielu dolegliwości bólowych. Korzystają z niego osoby, u których pojawiają się rozmaite problemy zdrowotne, w tym bóle mięśniowe czy problemy z ruchomością stawów – to np. opcja dla aktywnych fizycznie po urazach i przetrenowaniu. Na masaż lomi lomi mogą się zdecydować także osoby prowadzące na co dzień siedzący tryb życia – pomaga poprawić ogólną kondycję i samopoczucie.
Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze można wykonać masaż lomi lomi. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczają się:
- choroby zakaźne,
- stany zapalne skóry,
- nieprawidłowości w krążeniu krwi i pracy serca,
- infekcje z wysoką gorączką.
Zanim podejmie się zatem decyzję o wizycie w gabinecie warto skonsultować się z lekarzem, a także szczerze porozmawiać z masażystą o swoich problemach zdrowotnych.
Jakie efekty daje relaksacyjny masaż całego ciała lomi lomi?
Masaż lomi lomi nie tylko pozwala zapomnieć o rozmaitych problemach i osiągnąć stan głębokiej relaksacji, przy redukcji stresu. Zapewnia odprężenie i wyzwala wewnętrzną siłę. Przynosi także szereg korzyści zdrowotnych dla osoby masowanej. Przede wszystkim z jego pomocą da się zmniejszyć napięcie mięśniowe, a także zredukować związane z nim dolegliwości (bóle pleców lub karku). Masaż zwiększa ruchliwość stawów, poprawiając ogólną mobilność i przywracając dobrą kondycję fizyczną. Zabieg działa też bardziej holistycznie – poprawia krążenie krwi i limfy, dzięki czemu tkanki są lepiej dotlenione, znikają obrzęki i zastoje chłonki. Co więcej oddziałuje na skórę, stymulując ją do produkcji kolagenu i elastyny oraz głęboko odżywiając ją, dzięki użyciu naturalnych olejków.
Idealny sposób na relaks – podróż na Hawaje w Twoim gabinecie masażu
Masaż lomi lomi to głęboki relaks, dzięki któremu można poczuć się lepiej i zapomnieć o swoich dolegliwościach. Warto skorzystać z profesjonalnych usług doświadczonych terapeutów i dać się przenieść na dalekie Hawaje – to zdecydowanie korzystne doświadczenie, po którym od razu poczujemy się lepiej.