Skip to content Skip to footer

Masaż wyszczuplający – twarz o piękniejszym kształcie bez skalpela

Twarz jest naszą wizytówką. To na nią zwraca się uwagę w pierwszej kolejności. To również ona potrafi zdradzić nasze tajemnice – jak wiek, zmęczenie czy ogólna kondycja fizyczna. Trzeba o nią dbać, by na długo zachowała młodzieńczy wygląd. Do tego celu wykorzystuje się rozmaite zabiegi, w tym szereg masaży. Z ich pomocą da się nie tylko spowolnić upływ czasu, ale także wyszczuplić owal.
Jak to możliwe? Jakich technik użyć, by skutecznie wyszczuplić twarz? O tym przeczytacie poniżej.

Masaże na twarz – jak działają na skórę?

Masaż twarzy potrafi przynosić szereg cennych efektów, które chętnie stosuje się w branży beauty. To bowiem świetny sposób na to, by uporać się z wieloma skutkami upływu czasu. Z jednej strony dobrze wykonany masaż poprawia jędrność skóry, wygładza ją, zmniejszając widoczność zmarszczek na twarzy szyi i dekolcie (zabieg rozluźnia mięśnie twarzy). Równocześnie wspomaga produkcję nowego kolagenu i elastyny, by skóra na dłużej zachowała jędrność, a zmarszczki nie pojawiły się zbyt szybko.
Dobry masaż wpływa na ogólną kondycję skóry – wspomaga krążenie krwi (mikrokrążenie) i limfy, przez co zwiększa dotlenienie tkanek oraz poprawia usuwanie toksyn i innych produktów przemiany materii. W efekcie zmniejsza opuchliznę, redukuje cienie i worki pod oczami.
W końcu masaż przynosi często wyszczuplanie twarzy. Z pomocą doświadczonych dłoni masażysty da się poprawić jej owal (zwłaszcza w linii żuchwy i okolicach brody), zmniejszyć widoczność drugiego podbródka, poprawić elastyczność i unieść nieco rysy, bez sięgania po skalpel. Dzięki zabiegowi da się zredukować tkankę tłuszczową (rozbicie jej i sprawniejsze usunięcie), co pozwala uzyskać efekt naturalnego wyszczuplenia.

Przyjemny masaż wyszczuplający twarz – jakich akcesoriów użyć, by poprawić owal i wydobyć kości policzkowe?

Masaże twarzy wykonuje się na różne sposoby. Można wykorzystać po prostu dłonie – wówczas palcami stymuluje się tkanki poprzez uciskanie, ugniatanie, rozciąganie, głaskanie czy szczypanie.
W czasie masaży twarzy można jednak sięgać po dodatkowe narzędzia i preparaty, które wspomagają działanie zabiegu i pozwalają jeszcze szybciej cieszyć się z dobrego rezultatu. Do najchętniej wybieranych urządzeń do masażu zaliczają się:

  • wałeczki i rollery (forma masażera np. z kamienia żadowego: nefrytu, jadeitu),
  • kamienie Gua Sha (płaskie płytki jadeitowe o charakterystycznej formie dopasowanej do różnych obszarów twarzy),
  • derma rollery,
  • szczotki,
  • bańki chińskie,
  • kule do masażu (z efektem chłodzącym).

Jeśli wykonuje się zabiegi mające na celu poprawienie kształtu twarzy, stosuje się wiele rodzajów kosmetyków, które mają naturalny skład. Może to być krem albo olejek. Niekiedy korzysta się też z żelu aloesowego. Postawienie na właściwy preparat daje odpowiedni poślizg dla dłoni lub masażera, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień. Ponadto prowadzi do głębszego odżywienia skóry.
Warto wykonywać takie zabiegi regularnie, choć tak naprawdę pierwsze efekty masażu obserwuje się nawet po pierwszej lub drugiej wizycie.

Masaż twarzy wyszczuplający – różne rodzaje zabiegu dla pięknego wyglądu nie tylko dla kobiet

Co zrobić, jeśli chce się, by efektem zabiegów pielęgnacyjnych była szczuplejsza twarz? Jak pozbyć się podwójnego podbródka czy postarzonego konturu twarzy? Pomocą bywają odpowiednio dobrane, regularnie wykonywane masaże – zarówno te w domu, jak i w profesjonalnym gabinecie. Jakie rozwiązania cieszą się największą popularnością i są naprawdę skuteczne? Zalicza się do nich zwłaszcza masaże azjatyckie, w tym:

  • masaż Tanaka,
  • masaż Kobido,
  • masaż Korugi.

Masaż Tanaka to masaż pochodzący z Kraju Kwitnącej Wiśni. Został opracowany przez japońskiego kosmetologa Yukuko Tanakę i zalicza się do niezmiernie delikatnych i odprężających. Zapewnia efekty liftingujące, drenujące, a przy tym relaksujące i dodające energii. Wykonuje się go w czterech etapach: relaks (rozgrzanie limfy), detoksykacja, lifting i koncentracja na strefie oczu, dodawanie energii. Podczas zabiegu masażysta koncentruje się na konkretnych obszarach twarzy: czole, okolicy oczu, mięśniach okrężnych ust, skrzydełkach nosa, brodzie, policzkach, żuchwie, podbródku, czole.
Masaż Kobido to intensywny masaż tkanek głębokich, nazywany niejednokrotnie niechirurgicznym liftingiem. Poprzez intensywną stymulację tkanek prowadzi do odnowienia komórek, usunięcia toksyn i zbędnych produktów przemiany materii (zmniejszenie cieni i obrzęków), a także poprawy elastyczności skóry (stymulacja produkcji kolagenu i elastyny), co pomaga wygładzić skórę oraz poprawić owal twarzy. Również Kobido składa się z kilku etapów, w tym: masażu tkanek głębokich, relaks, drenaż, lifting.
Kolejny z wymienionych zabiegów pochodzi natomiast z Korei. Podobnie jak Kobido jest on intensywnym zabiegiem, działającym na poprawę elastyczności skóry twarzy, opóźniającym procesy starzenia skóry oraz wspomagającym utrzymanie szczupłego i młodzieńczego owalu twarzy. Podczas zabiegu masujący koncentruje się nie tylko na samej skórze, ale też pracuje z mięśniami.

Jak poprawić owal twarzy bez skalpela – nie tylko optyczne wyszczuplenie twarzy

Nie zawsze trzeba oddawać się w ręce chirurgów, by poprawić owal i rysy, usunąć zmarszczki oraz wyszczuplić twarz (w tym policzki, podbródek) czy pozbyć się obrzęków. Czasami wystarczy wprowadzenie odpowiedniej rutyny pielęgnacyjnej, wykorzystującej właściwe kosmetyki i zabiegi, w tym profesjonalny masaż twarzy. Chcesz skorzystać z dobrodziejstw zabiegów manualnych na twarz, by ją wyszczuplić oraz poprawić sobie samopoczucie? Sprawdź możliwości dostępne na naszej stronie.

Napisz komentarz

O serwisie

Wiemy, jak wiele można zyskać, regularnie korzystając z rozmaitych form masaży, przeprowadzanych przez doświadczonych profesjonalistów, dlatego stworzyliśmy przestrzeń ułatwiającą specjalistom informowanie o oferowanych usługach, a pacjentom – dotarcie do idealnego masażysty szybko, łatwo i wygodnie. To nie tylko sposób na dobre samopoczucie, ale też szansa by na nowo cieszyć się lepszą formą i zdrowiem.

Kontakt

GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak,
Skarbka z Gór 67a m57, 03-287 Warszawa

e-mail: kontakt@gabinetymasazu.pl

Projekt zrealizowany przez GDAQ.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.