Skip to content Skip to footer

Masaż twarzy krok po kroku – czy da się go zrobić w domu?

Masaże pomagają utrzymać młodzieńczy wygląd przez długi czas. Warto korzystać z nich w profesjonalnych gabinetach, ale też stosować na co dzień automasaż, który wspomaga dobrą kondycję tkanek i wysokim poziom napięcia skóry. Ma to olbrzymie znaczenie choćby w przypadku twarzy.
Jak powinien przebiegać masaż twarzy? Z jakich elementów się składa? Czy warto stosować akcesoria, gdy chce się wykonywać masaż twarzy? O tym przeczytacie w dzisiejszym artykule.

Automasaż twarzy, szyi i dekoltu – podstawowe wskazówki

Masaż twarzy polega na stymulowaniu tkanek różnych części twarzy, by uzyskać odprężenie, rozluźnienie i uelastycznienie skóry, opóźniając w znacznym stopniu proces starzenia. Tego typu zabieg można wykonać samodzielnie – jako element codziennej pielęgnacji rano lub wieczorem.
Kiedy da się uzyskać najlepsze efekty? Oczywiście realizując masaż po obu stronach twarzy, wykorzystując takie techniki, jak:

  • głaskanie,
  • rozcieranie,
  • ugniatanie,
  • opukiwanie.

Można stosować masaż własnymi palcami lub uciec się do pomocy rozmaitych akcesoriów. Ruchy najlepiej wykonywać w jednym kierunku – od dołu ku górze.
Pamiętaj, że masaż twarzy nie wymaga dużego nacisku, zalicza się bardziej do zabiegów delikatnych. Warto dobrać siłę do indywidualnych potrzeb i możliwości. Masaż twarzy powinien dawać uczucie przyjemnego ucisku i rozluźnienia. W żadnym razie nie może prowadzić do bólu i mocnego dyskomfortu.
W końcu nie zapominaj, że nawet najlepiej wykonany masaż twarzy (policzków, czoła, linii żuchwy) nie przyniesie optymalnych rezultatów, jeśli wykonasz go raz. Należy stosować go regularnie przez dłuższy czas, wówczas będziesz mogła cieszyć się z gładkiej skóry bez zmarszczek.

Co daje masaż twarzy, szyi i dekoltu: dobre napięcie skóry, lepsze krążenie krwi

Dlaczego warto stosować masaż twarzy, szyi i dekoltu? Podstawową zaletą jest rozluźnienie mięśni, co pomaga wyraźnie wygładzić twarz. Zabieg poprawia krążenie krwi i limfy, przez co tkanki są zdecydowanie lepiej dotlenione, znikają też obrzęki i przebarwienia (poszarzała cera zyskuje na powrót dawny blask). Regularnie wykonywany masaż poprawia owal twarzy, a także opóźnia proces starzenia – pomaga wygładzić pierwsze zmarszczki, a stymulując produkcję kolagenu i elastyny przeciwdziała powstawaniu zmarszczek na przyszłość, zwiększając elastyczność skóry.
Nie zapominajmy przy tym, że masaż twarzy wpływa na zmniejszenie stresu, przynosząc przyjemne odprężenie, dlatego oprócz aspektów czysto pielęgnacyjnych używa się go jako zabiegu relaksacyjnego.

Masaż twarzy krok po kroku

Masaż twarzy, który stanie się codziennym rytuałem, powinien składać się z kilku kluczowych etapów. Warto je poznać i wdrożyć do swojej standardowej pielęgnacji – wówczas uzyskuje się najlepsze rezultaty.

Krok 1: przygotowanie akcesoriów

Masaż twarzy można realizować palcami (używaj głównie palców wskazujących i środkowych) i dłońmi albo sięgnąć po rozmaite akcesoria. Do najczęściej stosowanych zaliczają się:

  • kamienie Gua Sha,
  • jadeitowe rollery,
  • masażery 3D.

Zawsze należy pamiętać, że zarówno dłonie, jak i akcesoria należy dokładnie wyczyścić przed używaniem. W innym razie może to podrażnić skórę lub doprowadzić do powstania stanów zapalnych.
Dodatkowo należy zaopatrzyć się w naturalne olejki do masażu, na bazie sprawdzonych składników. Nie tylko ułatwiają wykonywanie ruchów podczas zabiegu, ale też odżywiają skórę.


Krok 2: przygotowanie skóry do zabiegu

Zanim rozpocznie się masaż twarzy trzeba zadbać o odpowiednie oczyszczenie skóry. Jeśli wykonuje się masaż wieczorem, trzeba zacząć od demakijażu, a później dokładnego oczyszczenia z pomocą pianki lub żelu. Przy masażach porannych wystarczy samo umycie twarzy.

Krok 3: masaż twarzy

Gdy nałoży się i rozprowadzi na twarzy olejek (delikatne, okrężne ruchy) można przystąpić do masażu. Jak powinno wyglądać takie masowanie twarzy?

  1. Zacznij masaż od dolnych części twarzy, czyli zwłaszcza brody i żuchwy. Od środka brody przesuwa się delikatnie opuszkami palców (lub masażerem) wzdłuż linii żuchwy).
  2. Uwagi wymagają też okolice ust i nosa (przesuwanie palcami od podstawy, wzdłuż grzbietu nosa do góry oraz od kącików ust do skroni).
  3. Następnie rozmasowuje się mięśnie policzków (ruch od kącików ust do dolnego płatka ucha, a później od kącików ust do skroni).
  4. Kolejnym etapem są okolice oczu (delikatne ruchy od wewnętrznego kącika oka, wzdłuż kości jarzmowej, w stronę skroni).
  5. Spośród mięśni twarzy pozostają jeszcze te na czole (od środka czoła, do skroni, a później od brwi w górę do linii włosów).
  6. Na koniec warto rozmasować jeszcze szyję i dekolt – ruch powinien być skierowany w dół, w stronę klatki piersiowej i ramion.
    W zależności od indywidualnych potrzeb, masuj wybrane części ciała tak długo, jak odczuwasz w nich napięcie. Może się okazać, że na przykład okolice ust czy środek czoła wymagają większej uwagi niż pozostałe partie mięśniowe.

Krok 4: pielęgnacja po masażu twarzy

Gdy już skończysz masaż, następnie przejdź do zwieńczenia zabiegu, czyli nałożenia kosmetyków odżywczych. Bywa to odpowiednio dobrane do typu cery serum, a także krem nawilżający. Nie zapomnij o tym, by zastosować odpowiedni kosmetyk na okolice oczu, szyję i dekolt.

Specjalistyczne masaże twarzy w gabinetach masażu

Dobrze wykonany masaż domowy potrafi przynieść wiele dobrego dla kondycji skóry twarzy, jeśli oczywiście stosuje się go regularnie oraz wzbogaca dodatkową pielęgnacją.
Oprócz tego warto sprawdzić różne rodzaje zabiegów dostępne w profesjonalnych gabinetach. Dlaczego? To sposób na przyjemny relaks oraz szansa na skorzystanie ze specjalistycznej pomocy, gdy automasaż przestaje już wystarczać. Dzięki masażom u specjalistów da się uzyskać naturalny lifting, ale też odżywić głębokie warstwy ruchy.
Do najczęściej wybieranych zaliczają się:

  • masaż klasyczny,
  • masaż liftingujący (np. japoński masaż twarzy Kobido),
  • masaż limfatyczny (drenaż limfatyczny),
  • masaż bańką chińską,
  • masaż gorącymi kamieniami.

Tak szeroki wybór sprawia, że każdy może znaleźć masaż dla siebie.

Jak wykonać masaż twarzy, szyi i dekoltu?

Masaż twarzy krok po kroku nie jest specjalnie skomplikowany. Co więcej, dobrze zrobiony masaż to poprawa owalu twarzy (masaż twarzy wydobywa na powrót linię żuchwy), lepszy przepływ krwi i mniej obrzęków. Zabieg daje najlepsze efekty, gdy jest wykonywany regularnie, z użyciem dobrych kosmetyków. Warto wzbogacić go także o dodatkowe zabiegi w specjalistycznych gabinetach. Wówczas skóra utrzyma piękny wygląd na długi czas.

Napisz komentarz

O serwisie

Wiemy, jak wiele można zyskać, regularnie korzystając z rozmaitych form masaży, przeprowadzanych przez doświadczonych profesjonalistów, dlatego stworzyliśmy przestrzeń ułatwiającą specjalistom informowanie o oferowanych usługach, a pacjentom – dotarcie do idealnego masażysty szybko, łatwo i wygodnie. To nie tylko sposób na dobre samopoczucie, ale też szansa by na nowo cieszyć się lepszą formą i zdrowiem.

Kontakt

GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak,
Skarbka z Gór 67a m57, 03-287 Warszawa

e-mail: kontakt@gabinetymasazu.pl

Projekt zrealizowany przez GDAQ.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.